2022-12-01 10:07:00 | Son Güncelleme : 2022-12-01 10:22:32

Milyon lirayı reddeden Aslı Enver'in yerine Demet Özdemir geldi

Bebek beklediğini öğrenmesinin ardından 'evet' dediği yeni diziden ayrılan Aslı Enver'in yerine son zamanların en popüler oyuncularından Demet Özdemir geldi.

Milyon lirayı reddeden Aslı Enver'in yerine Demet Özdemir geldi

Geçtiğimiz hafta iş adamı Berkin Gökbudak ile evlenen 38 yaşındaki oyuncu Aslı Enver, Benim Adım Farah projesini için anlaşmıştı ancak sonrasında hamile olduğunu öğrenen Enver, hamileliği boyunca çalışmak istemediğini söyleyerek projeden ayrılmıştı.

SON OLARAK 'ARAYIŞ' DİZİSİNDE OYNAMIŞTI

Aslı Enver, son projesi ve Mehmet Günsür ile başrolü paylaştığı 'Arayış' dizisinde bir dijital kanalda ekranlara gelmişti. Ardından 'Benim Adım Farah' dizisiyle ekranlara gelmeye hazırlanan oyuncu, hamileliği ile şaşkına dönmüş ve ani gelişen bu durum karşısında bebeğine hamileliği boyunca çalışmak istemediğini söylemişti. 

PROJEDEN AYRILMA KARARI ALDI

Bunun üzerine karnı belirginleşene kadar dizide yer alması istenen Aslı Enver, bu teklife de sıcak bakmamıştı. Benim Adım Farah dizi ekibi yeni bir başrol oyuncusu arayışına girdi. 

BENİM ADAM FARAH DEMET ÖZDEMİR OLDU

Rotayı Demet Özdemir'e çeviren ekip, oyuncuyu ikna etti. Özdemir'in 'evet' cevabını verdiği konuşulan proje için erkek başrol olarak da Engin Akyürek ile anlaşıldı.

Engin Akyürek ve Demet Özdemir'in aynı projede yer alması ikilinin hayranlarını da heyecanlandırdı.

BENİM ADAM FARAH DİZİSİNİN KONUSU

Demet Özdemir'in rolünün, önümüzdeki günlerde kesinleşmesi beklenen Benim Adım Farah dizisinin konusu oğlu balon hastası olan ve mafyayla iş birliği yapmak zorunda kalan bir anne olacak.

ASLI ENVER KİMDİR?

Kıbrıs Türkü bir baba ile, eğitim için Türkiye'den Londra'ya giden bir annenin ikinci çocuğu olarak Londra'da dünyaya gelmiştir. 12 yaşına dek Londra'da yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesiyle Türkiye'ye taşınmıştır. Tiyatroya ülke değişimi nedeniyle bocalama geçirdiği dönemde annesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde başladığını belirtmiştir. 2005 yılında Türkü Turan ve Hazal Kaya ile beraber Molped reklamında oynamıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden ve Haliç Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin başında TRT 1'de yayınlanan bir sit-com'da iki dakikalık bir rol almış ardından Ayna adlı kısa filmde oynamıştır. 2007-2011 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Mine Ergun karakterini canlandırmıştır. Daha önce Hayat Bilgisi adlı dizide de rol alan Enver, Suskunlar dizisinde Ahu karakterini canlandırmıştır. Ardından D Productions'ın Kanal D 2013-2014 sezonu için hazırladığı Kayıp dizisinde Özlem Albayrak karakterine hayat vermiştir. Ardından Bana Artık Hicran De dizisinde başrol oynamıştır. 2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde başrol oynamıştır. 2015 yılından bu yana Dolunay Soysert'le oynadığı Personel oyununda Emma'yı canlandırmaktadır. 2016'da vizyona giren Kardeşim Benim adlı filmde Zeynep karakterini oynayan Enver, Şubat 2016'da yayınlanmaya başlayan Kış Güneşi isimli dizide Nisan karakteriyle yer almıştır. Ayrıca O Ses Türkiye Yılbaşı Özel 2016'da Demet Sağıroğlu'nun Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını seslendirmiştir.[5] İstanbullu Gelin adlı diziyle ekranlarda gördüğümüz Enver, Özcan Deniz ile birlikte başrolü paylaşmıştır. 2020'de Star TV'de yayımlanan Babil dizisinde Nihal(Ayşe Karaali) karakterine hayat vermiştir.

ENGİN AKYÜREK KİMDİR?

Engin Akyürek 12 Ekim 1981 tarihinde Ankara'da doğdu. Türk oyuncu. Ankara'da dünyaya gelen oyuncu, aslen Erzincanlıdır.

Hayatı ve kariyeri
12 Ekim 1981 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, "Türkiye'nin Yıldızları" adlı yarışma programında birinci olarak oyunculuğa adım attı. Yarışmanın sona ermesinin ardından, Yabancı Damat adlı TV dizisinin kadrosuna katıldı. 2004-2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Akyürek, 2006 yılında ise Kader adlı sinema filminde Cevat karakterini canlandırdı. 2007-2008 yılları arasında atv'de yayınlanan Karayılan adlı TV dizisinde Nizipli rolüyle kamera karşısına geçti.

2009 yılında Bir Bulut Olsam adlı dizide Mustafa Bulut karakterini canlandıran oyuncu, 2010-2012 yılları arasında Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide Kerim Ilgaz karakterini canlandırmıştır. Farah Zeynep Abdullah ile birlikte, 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi adlı filmin başrolünde yer aldı. 2014-2015 yılları arasında Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolünü paylaştığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer Demir karakterini canlandırdı. Uluslararası Seul Drama Ödülleri 2015’te "En İyi Aktör" seçilmiştir ve Emmy için "En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde aday olmuştur.

Mavi Kadın