2022-12-01 09:53:00 | Son Güncelleme : 2022-12-01 10:02:54

Muazzez Ersoy'u izlemeye giden Şafak Sezer kahkaha attırdı

Ünlü komedyen Şafak Sezer, Muazzez Ersoy'un sahnesine konuk oldu ve esprileri de patlattı.

Muazzez Ersoy'u izlemeye giden Şafak Sezer kahkaha attırdı

Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi Muazzez Ersoy, hafta sonu Bahçeşehir'de özel bir mekanda sahne aldı. İzleyiciler arasında ünlü komedyen Şafak Sezer de bulunuyordu.

Ünlü komedyen, 31 Aralık günü İbrahim Tatlıses ve Muazzez Ersoy'un Belarus'ta konser vermeye hazırlandığını söyleyip Muazzez Ersoy'a takıldı.

''PUTİN GELİRSE''

Şafak Sezer, Muazzez Ersoy'un daveti üzerine sahneye çıktı. Ünlü şarkıcıya eşlik eden Sezer, daha sonra; ''Putin yılbaşı gecesi ‘Belarus’ta giriyorum’ dese ne yapacaksınız orada? Hadi bakalım İbrahim Ağabey’i kim çıkaracak oradan? Herkes bırakır kaçar'' diyerek güldürdü.

ŞAFAK SEZER KİMDİR?

Erol Şafak Sezer 10 Ekim 1970 tarihinde, Sincan Ankara'da doğdu. 

1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosunda Haldun Taner'in "Eşeğin Gölgesinde" adlı oyunla Ankara'da Oktay Kara ve Taylan Velioğlu ile ilk olarak sahneye çıktı. Ankara Halk Tiyatrosunda "Devri Yalan", "Başımızda Pakbulut, Sen Bu Seçimi Unut", "Saddam'ı Kim Öptü", "Şirinler", "Edi Büdü" ve "Uzaylı Arif" adlı oyunlarla, Ankara Ekin Tiyatrosunda ise "Biz Bu İhtilali Niye Yaptık", "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" adlı oyunlarla seyirci karşısına çıktı. Dario Fo'nun "Yüzsüz" adlı oyunundan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi'nin çektiği "Bir Düğün Masalı" adlı filmde rol alan sanatçının yer aldığı televizyon dizileri: "Televizyon Çocuğu" (Okan Bayülgen’in programı), "Sıdıka", "Baskül Ailesi", "Dostlar Pasajı", "Şafak Vakti" ve "Reyting Hamdi"... "Üçlü Oyun" filminden sonra sanatçı "Vizontele" için kamera karşısına geçti. Daha sonra da Turkfilmi adlı yapım şirketinin ilk filmi olan Rus Gelin'de Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Kaan Boztepe'yle birlikte rol aldı.

Şafak Sezer’in bugünkü ününe kavuşmasında, şovmen Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin Çıkar mısın?” adlı yarışma programının rolü vardır. O dönemin en beğenilen yarışma programlarından biri olan “İner misin Çıkar mısın?”da Şafak Sezer birinci olmuştur.

MUAZZEZ ERSOY KİMDİR?

Hatice Yıldız Levent ya da sahne adıyla Muazzez Ersoy 9 Ağustos 1958 tarihinde Uzunköprü, Edirne'de doğdu. Klasik Türk müziği sanatçısıdır. 33. Türkiye Hükûmeti'nde Kültür Bakanlığı'nın tavsiyesiyle verilmeye başlanan Devlet Sanatçısı unvanına 1998'de layık görülen sanatçı seslendirdiği nostaljik şarkılardaki başarısından dolayı "Nostalji Kraliçesi" olarak da bilinir. Sanatçı 2006 yılında Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü'nün “iyi niyet elçisi” seçilmiştir.

Çocukluğu ve gençlik yılları İstanbul'un Kasımpaşa semtinde geçen sanatçının müzikle ilgilenmesinde en büyük etken annesinin müziğe olan ilgi ve sevgisi oldu. Annesinin bu tutkusu sanatçıyı gençlik yıllarında etkisi altına aldı ve ortaokulu bitirdikten sonra öğrenimini müzik dersleri alarak sürdürmeye karar verdi. İrfan Özbakır ve Baki Duyarlar gibi müzik hocalarından dersler aldı. Sanatçı «tezgahtarlık» yaparak kazandığı birikimlerini müzik dersleri için harcadı. 1974 yılında küçük yaşta evlendi ve iki yıl evli kaldı. Bu evlilikten Ender isminde bir oğlu oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra müzik dersleri almaya devam etti.

Mavi Kadın