15 Ağustos 2022, Pazartesi 07:53

Muz Reçeli Nasıl Yapılır? Resimli Tarif

Muz Reçeli Nasıl Yapılır? Resimli Tarif

Muz reçeli için 2 tarif resimli anlatım makalemizde size pratik ve kolay bir tarife yer verdik.

Muz çoğumuzun sevdiği lezzetli ve besleyici bir meyvedir. Muz reçeli için 2 tarif resimli anlatım makalemizde size pratik ve kolay bir tarife yer verdik. Muz reçeli yoğun ve jölemsi kıvamıyla özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olacaktır.

1.tarif muz reçeli malzemeleri

  1. 3 adet soyulmuş dilimlenmiş muz
  2. 1 su bardağı toz şeker
  3. 5,5 yemek kaşığı su

 

Muz reçeli yapılışı 1.tarif

Malzemeleri hazırlayın. Muzları ince ince dilimleyin. Şekeri tencereye koyun, orta ısıda devamlı karıştırarak kahverengiye dönene kadar pişirin. Şekeri yakmamaya dikkat ederek karamilize edin. Şeker kahverengi olduğunda suyu ve ardından kestiğiniz muzları ekleyin. Kısık ateşe ateşte karıştırmaya devam edin, muzlar yumuşayıp, hiç muz parçası gözükmediğinde yani sıvı kıvama ulaştığında ocağı kapatın. Kapaklı kavanoza döküp, kapağını kapatın, dilediğiniz zaman tüketin. Buzdolabında saklayabilirsiniz.

Evde Siyah Üzüm Reçeli Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Muz reçeli 2. tarif malzemeleri

  • 3 muz
  • Yarım su bardağı şeker
  • Su

Muz reçeli 2.tarif yapılışı

3 tane muzu muzu ince ince kesin. Tencerenin içine biraz su dökün, su seviyesinden yukarıda olacak şekilde şeker ekleyin. Karışımı ısıtın. Koyulaşıncaya kadar karıştırın. Kalınlaşmış şeker çözeltisine dilimlenmiş muzları ekleyip karıştırın ve iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. Ocaktan alın. Soğumasını bekleyin. Kavanoza koyup, buzdolabına kaldırın.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT