07 Temmuz 2022, Perşembe 14:39

Nescafe Gold Nasıl Yapılır İçindekiler Ve Kafein Oranı Nedir

Nescafe Gold Nasıl Yapılır İçindekiler Ve Kafein Oranı Nedir

Nescafe Gold pek çok kişinin severek tükettiği rahatlatıcı, uyku açıcı içeceklerdendir.Nescafe Gold metabolizmanın çalışmasını hızlandırır, yağ yakımına yardımcı olur ve tokluk hissi vererek zayıflamayı kolaylaştırır.

Nescafe Gold pek çok kişinin severek tükettiği rahatlatıcı, uyku açıcı içeceklerdendir.Nescafe Gold metabolizmanın çalışmasını hızlandırır, yağ yakımına yardımcı olur ve tokluk hissi vererek zayıflamayı kolaylaştırır.

Nescafe Gold Kaç Kaloridir?

 1. 1 tatlı kaşığı Nescafe Gold yalnızca 3 kaloridir.
 2. 1 paket Nescafe Gold 20 gramdır ve 28 kaloridir.

Nescafe Gold düşük kalorilidir. Bu nedenle şekersiz içildiği sürece ve günlük ihtiyacınız olan kaloriyi aşmadığınız sürece kilo alma sorununa yol açmaz.

Nescafe Gold Nasıl Yapılır?

Bir fincana  1 tatlı kaşığıNescafegold koyulur, üzerine sıcak su koyulup karıştırılır ve içilir. Şayet NescafeCaffeeMate ilave ederek içiyorsanız, NescafeGoldu 1 tatlı kaşığından biraz daha çok koymalı, üzerine dilediğiniz miktar kadar da NescafeCaffeMate eklemeli.

Fincana önce Nescafe sonra su koyun. Böylece daha kolay çözünecektir. Suyu Nescafeden önce koyarsanız hepsi çözünmez, suyun üzerinde yüzer o kadar.

Nescafe Gold’un İçindekiler ve Kafein Oranı Nedir?

Nescafe Gold, kafeinsiz çözünebilir kahvedir , kafeinsiz ince öğütülmüş kahve (%3) içerir. Hiçbir katkı maddesi içermez.

Nescafe Gold’un Zayıflamaya ve Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Nescafe Gold metabolizmanın daha hızlı ve aktif çalışmasına yardımcı olan içeriği sayesinde yağ yakımını kolaylaştırır.  Ancak Nescafe Gold şekersiz içilmelidir. Nescafe 3’ü birarada bulunan yüksek şeker miktarı tam tersine kilo almanıza neden olabilir.
 2. Nescafenin yararları içerisinde ön plana çıkan husus, onun zayıflamaya katkı sağlamasıdır. Kahve çekirdekleri enerji yakımını kolaylaştırır ve forma girmeye destek olur.
 3. Nescafede bulunan güçlü bir ağrı kesici olarak bilinen maddeler, baş ağrısının daha kolay geçmesine de  yardımcı olur.
 4. Nescafe Gold'un pankreas için de faydalı olduğu belirlenmiştir. Yapılan araştırmalar Nescafenin pankreas kanserinden ve bağırsaklarda oluşan kötü huylu tümörlerden koruduğu tespit edilmiştir.
 5. Nescafe Gold bağırsakların daha aktif çalışmasını sağlar. Bağırsakları harekete geçirir, böylece kabızlığı önler.
 6. Nescafe Gold kişinin olumsuz ve depresif düşüncelerinin ortadan kalkmasını sağlar. İntihar düşüncesini önler. Bu nedenle depresyon ve anksiyete hastaları için günde 2-3 bardak Nescafe tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.
 7. Çalışmaya sabahın erken saatlerinde başlayacaksanız, Nescafegold içerek üzerinizdeki uyku hâlinden kurtulabilirsiniz. Nescafe Gold sadece içinizi ısıtmak ve ağzınızı tatlandırmakla kalmaz; aynı zamanda size kendinizi enerjik hissettirir. Zihninizi açar, konsantrasyonunuzu artırır. Eğer uykunuz geldiyse fakat uyumamanız gerekiyorsa Nescafe içerek hiç zorlanmadan sabahlayabilirsiniz. Bilhassa öğrenciler sınav haftasında bu yöntemi sıklıkla uygulamaktadır.
 8. Nescafe Gold, içerdiği kafein yardımıyla beyne giden damarları uyarır. Böylelikle vücudu harekete geçirir, zindelik verir.
 9. Adet sancısını ve baş ağrısını azaltır.
 10. Nescafe Gold rahatlama ve gevşeme sağlayarak depresyon riskini azaltmaktadır.
 11. Nescafe Gold beyni uyararak alzaymır hastalığına yakalanma riskini azaltır.
 12. Özellikle güne bir bardak Nescafe kahve içerek başlayan kişiler, gün içinde daha stressiz çalışma şansı yakalar. Akşam tüketildiğinde ise kişinin huzurlu bir akşam geçirmesine yardımcı olur.

Nescafe Gold’un Sağlığa Zararları Nelerdir?

Nescafe Gold bizi daha dinç ve enerjik hissettiriyor, ne yazık ki aşırı tüketildiğinde bazı yan etkilere neden olabiliyor. Aksi takdirde tükettiğiniz Nescafegold miktarına bağlı olarak birçok rahatsızlığa yakalanma riskiniz de o ölçüde artar.

 1. Aşırı  Nescafe Gold tüketimi, kalbin daha hızlı atmasına neden olarak kalp ritmini bozar.
 2. Tansiyon değerlerini yükselten aşırı Nescafe Gold tüketimi tansiyona bağlı birçok rahatsızlığı tetikliyor.
 3. Aşırı kahve tüketimi, vücudumuzdaki demir ve kalsiyum gibi birçok vitamin ve mineralin idrar yolu ile atılmasına neden olur. Sonuç olarak vitamin ve mineral erimesi; kas / kemik zayıflığı ve zayıflığı sonunda kemik erimesine yol açar.
 4. Nescafe Goldu çok tüketmek, uykusuzluğa, asabiyete ve huzurun yanı sıra sağlığa da zarar verir. 

Nescafenin Zararları Ve Faydaları Nescafe İçindekiler Nelerdir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT