25 Ocak 2021, Pazartesi 13:29

Netira Damla Fiyatı, Yan Etkileri, Kullananların Yorumları

Netira Damla Fiyatı, Yan Etkileri, Kullananların Yorumları

Netira Göz Damlası Nedir Ne İçin Kullanılır Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Netira göz damlası, kutusunda 15 adet tek dozluk damla kabı bulunan göz damlasıdır. Her bir damla kabı tek kullanımlıktır. Netira damla etken madde olarak her bir kapta 1.365 mg Netilmisin sülfat maddesi içerir. Netira antibakteriyel bir damla olup gözde meydana gelen enfeksiyonların tedavisi için kullanılır. Gözde çapak, arpacık, kızarıklık, yanma gibi durumlarda doktor bu damlayı reçete edebilir. Netira damlanın fiyatı; 24,22 TL'dir.

Netira Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Netira göz damlası doktor kontrolünde doktor tavsiyelerine uygun şekilde kullanılmalıdır. Doktor hastanın vücudunun tedaviye verdiği tepkiye göre tedavi sürecini belirleyecektir. Doktor başka şekilde önermedikçe Netira göz damlası gözde konjunktival keseye günde 3 kez 1-2 damla kullanılmalıdır.

Uygulama yolu ve metodu :

 1. Netira göz damlasının ne kadar süre kullanılacağına doktor karar verecektir.
 2. Netira göz damlası yalnızca oftalmik kullanım içindir ve göze uygulanmaktadır.
 3. Netira göz damlası göze uygulanmadan önce eller mutlaka yıkanmalıdır.
 4. İlacı kullanmadan önce mutlaka tek dozluk kapların hasar görüp görmediği konrol etmelisiniz.
 5. Ellerinizi temizledikten sonra tek dozluk kabı bandından çıkarın ve üst tarafını çekmeden çevirerek açın.
 6. Açtığınız ilacı problemli olan göze  damlatın ve kullanım sonrasında artan ilacı çöpe atın.
 7. İlacı göze uygularken göze veya başka bir yüzeye temastan kaçının.

Netira Göz Damlası Kullanıcı Yorumları

Netira göz damlası gözdeki enfeksiyonu 24 saat içinde rahatlatmaya yardımcı olan etkili bir ilaç. Gözdeki şikayetler geçtiğinde ilacın hemen bırakılmaması gerekiyormuş, tüm şişeyi bitirilmesi öneriliyor.

Bebeğin gözünde akıntı ve çapak vardı. Doktorum Netira göz damlası yazdı. Bu ilacı sadece birkaç gün kullandım ve şikâyetlerim yok oldu. 

Benim yaklaşık 1 hafta önce gözümde 1 arpacık cıktı ve inanılmaz bir ağrı yaşıyordum.  Devlet hastanesindeki doktor bunun için Netira göz damlası ve Teramisin göz pomadı verdi. Araştırdım ve çay ile pansuman yaptım. Ben iltihabın geçmesini beklerken iltihap gözümün altına da yayıldı.  Sebebi de çayın çok sıcak olmasıymış. Bunun üzerine Netira göz damlasını ve pomadı 5 gün kullandım. Hiç bir etkisini görmedim ve özel hastaneye gittim. Özel hastanedeki doktor gözlerime daha detaylı baktı. İltihabın ilerlediğini söyledi ve Netira göz damlasını bırakmamı söyledi. Bu ilaç yerine de  Tobradex damla ve Augmentin 1000 mg verdi.

Netira göz damlası netilmisin sülfat içeriyor. 4 aylık bebeğimde gözde çapaklanma problemini geçirdi, ben memnun kaldım.

Doktorum gözümdeki iltihaplanma için Netira göz damlası verdi. Günde 4 kez damlatmamı söyledi.

Gözümde arpacık çıkmıştı ve doktorum Netira göz damlası verdi. Bu damlanın günde 4 defa 1 damla miktarında kullanılması gerekiyormuş.

Hamilelikte Netira Göz Damlası Kullanımı

Hamilelik dönemindeki anne adayları herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Netira göz damlası hamile anne adayları için yalnızca zorunlu olduğunda ciddi tıbbi kontrol altında kullanılmalıdır.Netira göz damlası tedavi döneminde hamile olduğunu fark edenler hemen doktor veya eczacıya danışmalıdır.

Emzirirken Netira Göz Damlası Kullanımı

Emziren anneler herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Netira göz damlası emziren annelerin kullanımı için uygun değildir.

Netira Göz Damlası Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Netira damlanın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz :

 1. Gözde geçici kızarıklık ve hafif tahriş
 2. Ödem
 3. Ürtiker
 4. Kaşıntı gibi aşırı hassasiyet

Bunlar Netira damlanın hafif yan etkileridir.Hafif yan etkiler seyrek görülür. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Klinik çalışmalar sırasında elde edilen verilerde NETİRA tedavisi ile bildirilen istenmeyen etkiler sıklığa bağlı olarak aşağıdaki şekilde sıralanmıştır

[Çok yaygın: (≥1/10); yaygın: (≥1/100 ila < 1/10);

yaygın olmayan: (≥1/1000 ila < 1/100);

seyrek: (≥1/10,000 ila < 1/1000);

çok seyrek: (< 1/10,000), bilinmiyor (eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor).

Göz bozuklukları

Seyrek :

Geçici olarak kızarıklık ve hafif tahriş, ödem, ürtiker, kaşıntı gibi aşırı hassasiyet

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. Ali

  7,5 aylık bebeğimizin gözünde aşırı çapak. Gözde kızarıklık göz kapağında şişlik vardı. 2 aylıkken bu damlayı göz has. Uzmanı bir hocamız önermişti. Şimdi aynı durum olunca hemen aldım. Ilık su ile çapanın olduğu yerlere kompres yaparak günde 4 kez iki damla uyguladık. Çok şükür şu anda çapak kalmadı Kızarıklık gitti. Gözde şişme baya azaldı. Fakat bu damlanın tamamını şimdi günde 4 kez 1 damla olarak bitirene kadar kullanacağım.

 
 
KAPAT