2022-11-22 00:34:54 | Son Güncelleme : 2022-11-22 00:41:49

Nilgün Belgün: Herkesin yüzü birbirine benziyor!

Usta oyuncu Nilgün Belgün, estetik operasyonlar hakkında konuştu. Herkesin birbirine benzemesinden şikayet etti.

Nilgün Belgün: Herkesin yüzü birbirine benziyor!

Ünlü oyuncu 69 yaşındaki Nilgün Belgün, Etiler'de görüntülendi. Muhabirlerin sorularını cevaplayan Nilgün Belgün ''Nilgün Belgün'le Aşk ve Komedi oyunum devam ediyor. Tek kişilik bir oyun oynuyorum. 10'uncu yılımıza girdik. Bence bu bir başarıdır. İkincisine de hazırlanıyorum. O gösterimin adı; Hayat sen benimsin'' dedi.

Nilgün Belgün, son zamanlarda özellikle ünlüler arasında yaygınlaşan estetik operasyonlar hakkında da konuştu.

Nilgün Belgün; "Herkes estetik yaptırabilir. Ben 25 sene önce botoks yaptırdım. O tarihten beri de böyle duruyorum. Hiçbir zaman aşırı bir şey yaptırmak istemem çünkü ben bir oyuncuyum. Mimiklerimi yapmalıyım. Ben oyuncu olan herkese ve olmayan herkese söylüyorum. Yüzünüzle ne kadar çok oynarsanız, o kadar iyi olmuyor. Her şeyin bir dozu var. Herkes çok yapay oluyor. Herkesin yüzü birbirine benziyor” dedi.

NİLGÜN BELGÜN KİMDİR?

Nilgün Belgün, 18 Mart 1953 yılında İstanbul'da doğdu. Özel Şişli Lisesi ve İstanbul Belediye Konservatuvarı' Şan ve Tiyatro Bölümü mezun oldu. Burada Melih Cevdet Anday'dan fonetik diksiyon dersleri aldı. 1973'te sanat hayatına atıldı. İlk olarak Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda deneyim edinen sanatçı, daha sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Levent Kırca Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı.1990 yılında "Bir Başka Gece"de oynadığı Darbukatör Bayramdaki "Gülpembe" rolüyle kısa sürede daha büyük bir kitle tarafından tanındı. "İşte Müzik İşte Eğlence", "Gece Sefası" gibi televizyondaki eğlence Showlarında çeşitli parodilerde çeşitli tiplemeler yaptı. Sanat hayatının dışında, iki kitap yazan ve sosyal etkinliklerde de bulunan Belgün, Türkiye Menopoz ve Osteoporoz Derneği'nde Türkiye genelinde “Kadını Bilinçlendirme” kampanyasında çalışmalar yaptı, Parkinson hastalığıyla ilgili 2 yıl süren sağlık çalışmalarında yer aldı. Önce Star TV, sonra TV 8'de program yaptı. Nilgün Belgün İlk evliliğini 19 yaşındayken, tiyatrocu ve komedyen Abdullah Şahin ile yaptı. Yaptığı evlilikten Oylum Şahin adında kızı var. Nilgün Belgün'ün ikinci eşi İlhan Gencer'den Merve Gencer adında bir kızı var. Nilgün Belgün üçüncü evliliğini Atilla Demircioğlu ile yaptı. Esra Erol'un doğum yapması sebebiyle Esra Erol'da programının geçici sunuculuğunu yapmıştır.

Mavi Kadın