27 Mayıs 2019, Pazartesi 02:36

Nöbet Şekeri Nasıl Yapılır Fiyatı Ne, Aft Geçirir mi?

Nöbet Şekeri Nasıl Yapılır Fiyatı Ne, Aft Geçirir mi?

Nöbet şekeri rafine edilmemiş, yani işlem görmemiş şeker demektir. Şeker kamışı solüsyonu ve palmiye ağacı özünden yapılır. Nöbet şekerinin içeriğinde yüksek miktarda vitamin, mineral ve amino asit bulunur. Nöbet şekeri rafine şekerden daha tatsızdır. Nöbet şekeri sofra şekeri yerine kullanılabilir.. Çok sayıda mineral, vitamin ve aminoasit içerdiğinden nöbet şekeri tüketerek birçok sağlık faydasına ulaşabilirsiniz. Yüzyıllardır birçok sağlık problemini iyileştirmek için kullanılmasıyla ünlüdür. Nöbet şekeri astım, anemi, solunum problemleri, grip, öksürük, kan basıncı ve hatta böbrek problemlerini tedavi etmek için doğal bir kür olarak kullanılabilir. Nöbet şekerini aktarlardan 5 TL'ye satın alabilirsiniz.

Nöbet Şekeri Nasıl Kullanılır?

Ağzınıza bu şekerden 1-2 tane atıp emin. Her gün buna devam edin.

Nöbet Şekerinin Faydaları

 1. Bağışıklık sistemini güçlendirir
 2. Halsizliği giderir
 3. Boğaz ağrısına şifadır
 4. Sindirim sistemini çalıştırır
 5. Ağızdaki aftları geçirir
 6. Kan yapar
 7. Gözleri keskinleştirir, görmeyi kuvvetlendirir
 8. Mide ağrısını giderir
 9. Metabolizmayı hızlandırır
 10. Enerji verir
 11. Burun kanamasını durdurabilir.
 12. Böbrek taşını düşürür
 13. Ağrı kesici özelliktedir.
 14. Grip, nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmayı önler
 15. Ağızdaki aftı yok eder.
 16. Kronik öksürüğü etkili şekilde geçirir.

Nöbet Şekerinin Diğer Faydaları

Kansızlığı Tedavi Etmeye Yardımcı Olur

Hemoglobin eksikliği yani kansızlık anemi, baş dönmesi ve cilt sararması gibi birçok probleme yol açabilir. Nöbet şekeri tüketimi hemoglobin düzeyini ve kan dolaşımını arttırır, kansızlığa şifa olur.

Boğaz Ağrısını Ve Öksürüğü Geçirir

Soğuk hava öksürük ve boğaz ağrısı dahil birçok sağlık problemine neden olabilir. Nöbet şekeri tüketmek öksürük ve ağrıdan rahatlama sağlar. Boğazı yumuşatmaya ve mukusu gevşetmeye yardım eder.

Bu şekeri ağzınıza alıp emmek boğaz ağrısını ve öksürüğü kısa sürede geçirecektir. Öksürük ve boğaz problemlerinden kurtulmak için nöbet şekerini karabiberle de tüketebilirsiniz. Nöbet şekerinin bu durumları hızlı şekilde rahatlatmaya yardım eden bazı tıbbı özelliklere ve gerekli besin maddelerine sahip olduğuna inanılır. Tatlı olmasından dolayı çocuk veya büyük her yaş grubu için kullanılabilir.

Böbrek Taşını Yok Eder.

Nöbet şekeri böbrek taşını yok etmede doğal bir destekleyici kürdür. Eğer böbreğinizde taş varsa bir miktar nöbet taşını 2 kaşık soğan suyunda karıştırın ve düzenli olarak tüketin. Taşı küçük parçalara bölecek ve idrarınızla yok edecektir.

Ağız Kokusunu Giderir

Nöbet şekeri ağız kokusunu gidermekte de çok etkili yöntemlerdendir. Ağız kokusundan şikayetçiyseniz, bir tutam kimyonu yarım tatlı kaşığı nöbet şekerine karıştırın. Bu karışımı emin.

Burun Kanamasını Durdurur

Nöbet şekeri burun kanamasını kontrol etmek için iyi bir kürdür. Ne zaman bu problemle karşılaşırsanız burun deliklerinizin yakınına bir miktar nöbet şekeri tozu yerleştirin ve kokusunu soluyun.

Hafızayı Kuvvetlendirir

Az miktarda nöbet şekerini badem ve kimyonla karıştırın. Bu karışımı hafızanızı canlandırmak ve görmenizi geliştirmek için düzenli olarak yatmadan önce tüketin.

Anne Sütünü Artırır

Nöbet şekeri depresyon karşıtı olarak rol oynar. Süt miktarını arttırdığından nöbet şekeri tüketmek emziren anneler için faydalıdır. Az şekerlidir, yani yemenin hiçbir zararı yoktur.

Kilo Kontrolü Sağlar

Nöbet şekeri temel sınır ölçüleriyle kilo kontrolü sağlar. Bu nöbet şekerinin eşsiz bir sağlık faydasıdır. Metabolizmanızı canlandırır ve bu da doğrudan kilonuzun kontrolünü sağlar. Sağlığınız için kilonuzu korumak oldukça önemlidir. Fit kalmak insan vücudun ilk ihtiyacıdır. Nöbet şekeri size bu ayrıcalıklı faydayı sunar.

Enerji Verir
Nöbet şekeri vücudunuzdaki enerji seviyesini yüksek oranda tutmak için iyi bir etkendir. Bu nöbet şekerinin avantajlarından biridir. Eğer enerji seviyenizi geliştirmek istiyorsanız, nöbet şekerini günlük olarak tüketin.

Nöbet Şekeri Nasıl Yapılır?

Su ve şeker kazana koyulup ısıtılır ve bir yandan da karıştırmaya devam edilir. Bu şeker istenen kıvama gelince kesilmesi için içine bir çorba kaşığı krem tartar eklenir. Eriyip istenen kıvama gelince etrafı 4-5 sıra delikli ve bu deliklerden karşılıklı pamuk ipliği geçirilmiş bir kazana boşaltılır. Ardından kazanın etrafı (delikler) alçı ile kapatılır. Kazanın ağzına mukavva tutulur, üstüne çuval atılarak kapatılır ve ılık bir yerde soğutulur. 

Nöbet Şekerinin Zararları Yan Etkileri Nelerdir?

Nöbet şekeri kalori bakımından beyaz şekere göre daha yüksektir. Beyaz granül şekerin her bir tatlı kaşığı 16 kaloriye sahiptir ancak nöbet şekeri 25 kalori içerir. Çok fazla nöbet şekeri kullanmamaya dikkat edin. Çok fazla şeker tüketmek sadece dişleriniz için kötü değildir aynı zamanda kalp hastalığı riskinizi de arttırır. Amerikan Kalp Derneği bu yüzden kadınların ilaveli şeker kullanımını günde 100 erkeklerin ise 150 kaloriyle sınırlandırmasını tavsiye eder.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT