2021-12-07 21:46:33 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:25

Öğrenci evini güzelleştirmek isteyenlere 9 dekorasyon önerisi

Üniversite döneminde eve çıkmak, heyecanlı olduğu kadar masraflıdır. Hem düşük bütçeli hem de şık dekorasyona sahip evi olsun isteyen öğrenciler, doğru yerdesiniz! İlham alacağınızı düşündüğümüz dekorasyon önerilerini sizin için derledik. İşte, öğrenci evi dekorasyonu yapabileceğiniz ekonomik ve şık fikirler…

Öğrenci evini güzelleştirmek isteyenlere 9 dekorasyon önerisi

Birçok öğrenci yurtta kalırken bazıları da öğrenci evinde yaşamayı tercih ediyor. Öğrenci evleri genelde aile evlerine göre daha küçük olur. Bu durumda alanı verimli kullanmak gerekir. Bu nedenle iyi bir dekorasyonla şık alanlar oluşturmak önemlidir.  Eve çok fazla para harcamak istemeyen öğrenciler için hazırladığımız içeriğimizde evinizi hem işlevsel hem de güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz.

ÖĞRENCİ EVİ DEKORASYON ÖNERİLERİ

Ders çalıştığınız ve arkadaşlarınızla eğlendiğiniz evinizi hem şık hem de hesaplı bir şekilde nasıl dekore edebilirsiniz? İşte estetiğe ve dekorasyona önem veren gençler için dekorasyon önerileri…

Öğrenci eviniz pek düzenli olmasa da sizi idare edecek şekilde olmalıdır. Örneğin koltuk takımı almak yerine armut, puf veya renkli büyük yer minderleri tercih edebilirsiniz.

Öğrenci evlerinin geçici olduğunu düşünürsek fazla para harcamadan, ihtiyaçlara uygun bir ev düzenlenebilir. Örneğin yük taşımak için kullanılan paletlerle mobilya oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? Paletlerden yatak başlığı veya yatak bazası yapabilirsiniz. Sıradışı duruşuyla ev dekorasyonunuz farklı bir havaya bürünecektir.

Öğrencilik boyunca pek çok kitaba sahip olduğunuzu düşünürsek bir kitaplığa ihtiyacınız olacak. Kitaplığa para harcamak yerine meyve kasalarını dekorasyona dahil ederek şık bir kitaplık elde edebilirsiniz.

Geri dönüşüm projeleri son yıllarda büyük ilgi görüyor. Evinizi dekore ederken el becerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Örneğin sehpa almak yerine, tahta kasaları farklı renklerde boyayarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Öğrenci ev dekorasyonu için ufak detaylar, her zaman hayat kurtarır. Mutfak kavanozlarına kalemlerinizi koyabilir, şişeleri vazoya dönüştürebilirsiniz.

Evinizi ne kadar düzenleseniz de, boş duvarlar estetik görünmeyebilir. Bunun için sevdiğiniz sanat eserlerinin internetten çıktısını alabilirsiniz. Satın aldığınız ucuz çerçevelerle evinizin duvarlarını süsleyebilirsiniz.

Giysi dolabı almaktansa uygun fiyata tekerlekli elbise askısı satın alabilirsiniz. Böylece odanızın bir köşesi giyinme odasına dönüşecektir.

Öğrenci evindeki ışıklandırmanın illa ki pahalı ve gösterişli olmasına gerek yok. Ekonomik fiyata edinebileceğiniz kağıttan yapılmış şık ve modern avizeler evinizi güzelleştirecektir.

Öğrenci evleri için bir diğer dekorasyon önerisi ise eskiyen kıyafetlerinizi geri dönüştürmek olabilir. Kullanılmayan kıyafetleri atmak yerine yastık veya kırlent kılıflarına dönüştürebilirsiniz.

İçeriğimizde öğrenci evinizi düşük bütçeyle dekore etmenizi sağlayacak ipuçlarından bahsettik. Öğrenci evi dekorasyon fikirleri ile bütçenizi minimumda tutarak dağınık görünmeyen, son derece konforlu öğrenci evine sahip olmak artık imkansız değil.

Mavi Kadın
En Çok Okunanlar