30 Kasım 2021, Salı 15:15

Olaplex No 3 ve Olaplex Kullananların Olumlu Olumsuz Yorumları

Olaplex No 3 ve Olaplex Kullananların Olumlu Olumsuz Yorumları

Saç açıcılar; saçların rengini açmak amacıyla kullanılan kimyasal ürünlerdir. Saç açıcılar toz veya saç boyası formunda bulunmaktadır. Söz konusu ürünler kozmetik mağazalarından satın alınabilir veya internetten temin edilebilir. Saç koruyucu bazı ürünlerin yapısında özel bir formül yer almaktadır. Böylece saçların yanmasına, yıpranmasına sebebiyet vermeden renk açmaları mümkün olmaktadır. Bu saç bakım ürünlerinden biri de Olaplex kozmetik ürünüdür.

Olaplex saç koruyucusaç açıcıların zararlı etkilerini önler. Saçlarınızda yanma ve yıpranma gibi sorunların görülmesini istemiyorsanız bu ürün -deyim yerindeyse- saçlarınıza siper olacaktır.

Olaplex Nedir?

Hiçbirimiz saç rengimizi açmaya çalışırken onların yanmasını, yıpranmasını ve kırılmasını istemeyiz. İşte Olaplex, bunlara engel olmak üzere tasarlanmıştır. Ne yazık ki saç açıcı tozlar, oryal, krem ve benzeri maddeler saç sağlığımızı olumsuz etkiler. Ancak Olaplex bunun tam tersine saçlarımızı korur; yanmasının önüne geçer. Onarıcı bir üründür; yıpranmış saçlara bakım yaparak parlaklık ve canlılık kazandırır. Özetle amacınız saç renginizi açmak iken, bir taşla birçok kuş vurursunuz!

Ürünün Olaplex 1, 2 ve 3 olarak 3 çeşidi vardır. Saçınızı kuaföre gitmeden açmak istiyorsanız 3 numaralı olanını kullanabilirsiniz. Böylece saç açıcılar saçlarınıza zarar veremeyecektir.

1 ve 2 numaralı seçenekler ise kuaförlerin kullanımına uygundur. Bunlar profesyoneller için geliştirilmiş olup evde saç açma işleminde Olaplex 3 tercih edilmelidir.

Ombre işleminde saçların rengini açmak gerektiği zaman çoğunlukla Olaplex 1 kullanılmaktadır. Ombre sırasında Olaplex'ten de yararlanılıyorsa ilâveten 150-400 TL ödemeniz gerekebilir. (Ombre fiyatı bunun dışındadır.)

Olaplex Fiyatı Nedir?

Olaplex ürünü; kit hâlinde Olaplex 1, Olaplex 2 ve Olaplex 3 olarak 3 alternatif ile piyasaya sürülmüştür. Uygulanışı kutusunun üzerinde belirtilmiştir. Güvenle tatbik edilebilir, saçlarda yıpranmaya neden olmaz.Olaplex’in fiyatı miligramına göre 150 TL ve 450 TL arasında değişmektedir. İnternet üzerinden yahut kuaförden satın alınabilir.

Olaplex Nasıl Kullanılır?

Olaplex'i evde kendi başınıza güvenle kullanabilirsiniz.

Hem saçlarınız kuruyken, hem de saçınızı yıkayıp nemini havluyla aldıktan sonra uygulayabilirsiniz.

 1. Saçlarınızı 3-4 tutam şeklinde parçalara ayırınız. Üründen fındık kadar bir miktar alınız. Saçınızın uzunluğuna göre bunu artırabilirsiniz. Ürünü avcunuzun içerisine dağıtıp saçınıza sürünüz. Ardından tarayarak bütün saç tellerine ulaştırınız.
 2. Tavsiye edilen bekleme süresi 10 ile 30 dakika arasında değişir. Süre dolunca durulanmalıdır.
 3. Saçlarınızda ne kadar kalırsa etkisi o derece güçlü olacak, saç bağlarının dayanıklılığını artıracaktır.
 4. Her hafta bir defa kullanılması idealdir. Fakat saçlarınız aşırı zarar gördüyse uygulama sıklığını haftada 2 kez olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
 5. Saç rengini açmadan önce veya açtıktan sonra kullanabilirsiniz. Örneğin açma işleminden evvel bu ürünü kullandığınız takdirde saç bağlarınız oldukça kuvvetlenecektir. Bu da saç açma sürecinin daha kolay ve rahat geçmesini sağlayacak; saçların yıpranmasını engelleyecektir.

Olaplex Kullananların Yorumları

 1. Saçlarım devamlı boya ve röfle yaptırdığım için çok yıpranmıştı. Bu harika ürün sayesinde şimdi yumuşacık, pırıl pırıl saçlara sahibim. Saçların yalnızca dış tabakasını onarmakla yetinmiyor. Bilakis derinlemesine, komple yeniden yapılandırıyor. Şiddetle öneriyorum.
 2. Saçımı boyatmak için gittiğim kuaför Olaplex'i tavsiye etmiş ve bu kullanıldığı zaman saçların fazla yıpranmayacağını söylemişti. Boyama parasının haricinde Olaplex için 200 TL talep etti. Sonuç olarak 500 lira tutan ombre bana 700'e mâl oldu. Fakat son kuruşuna kadar değdi gerçekten. Saçlarıma 2. defa ombre yaptırdığım halde uçlarında aşırı yıpranma olmadı. Olaplex tek kelimeyle bir kahraman! Mutlaka kullanın.
 3. Ben kuaförüm. Müşterilerimin saçını açarken Olaplex'in 3'lü setlerini kullanıyorum. Açık renkli saçı boyarken veya ombre yaparken saçlar kimyasal maddelere maruz kalıyor ve bundan dolayı hasar görüyor. Bu ürün saçları iyileştiriyor, sağlığını koruyor. Bunun sonucunda tabii ki müşteriler mutlu oluyor. 1 hafta sonra saçlarını kestirmek için gelmiyorlar. Benim de uğraşlarım boşa gitmemiş oluyor. Fiyatı biraz pahalı evet ama bu gözünüzü korkutmasın. Paranızın karşılığını %100 alacağınıza emin olabilirsiniz. Olaplex uygulamadan saç boyamak büyük bir hata!
 4. Bu ürünü kullandım ve saçlarımdaki değişim kuaförümü dahi şaşırttı. Olaplex 3'ü belirli aralıklarla kullanmaya devam ederseniz mükemmel etkisine siz de tanık olacaksınız. Saçlarım bir hafta içinde Olaplex ile âdeta devrim yaşadı! Alacaksanız düşünmenize bile gerek yok.
 5. Bir kere kullandım ve öyle aman aman bir etkisine tanık olmadım. Belki sarı veya aşırı yıpranmış saçlar daha çok fayda görüyordur.
 6. Yıpranan saçlarımı kendine getirmek için onlarca ürün kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki Olaplex 3 gibisini görmedim. Bittiği zaman derhal yenisini almaya kararlıyım, artık bu ürünü asla bırakmam. Boyutunun küçük olduğuna bakmayın, kutusunda bir şâheser var! Ben saçım ıslakken uygulayıp 30 dakika bekletiyorum, sonra yumuşacık ve ışıltılı saçlarımın keyfini çıkarıyorum.
 7. Bu ürünün saçları güçlendirdiği yalan. Normal durulanabilir saç maskelerinden biri, o kadar. Bakım amacıyla yalnız başına kullanmıştım. Etkisi kalıcı olmadı fakat kullanınca saçları pürüzsüzleştirip yumuşatıyor.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT