2022-11-25 18:00:00 | Son Güncelleme : 2022-11-25 18:12:45

Ormandaki gizlenen timsahı 15 saniyede bulabilir misiniz? 150 kişiden sadece 2’si görebiliyor!

Analitik ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmede etkili optik illüzyonlar, aynı zamanda IQ seviyesini test etmenin en eğlenceli yollarından biridir. Bugün sizlere içinde nehir akan yoğun bir orman optik yanılsama görüntüsü sunuyoruz. Görselde ormanın derinliklerinde zekice saklanmış timsah bulunuyor ve 13 saniyede 150 kişiden sadece 2’si görebiliyor.

Optik yansımalar gözlerle zihni aynı anda zorlayan eğlenceli IQ testleridir.
Optik yansımalar gözlerle zihni aynı anda zorlayan eğlenceli IQ testleridir.

Optik illüzyonlar beyninizin yeteneğini test etme konusunda oldukça başarılıdır. Karmaşık görsellerde, cevap görüntünün bir yerinde gizlidir ancak cevabını bulmak için konsantrasyona ve dikkatinizi iyi kullanmanız gerekir. Görselde nehir, su bitkileri, ağaçlardan oluşan orman ve zekice sizden saklanan bir timsah bulunuyor. Bu optik yanılsama çocuklar için tasarlansa da yetişkinler bile çözmek için canla başla çalışıyor. Ne yazık ki verilen süre içerisinde timsahı bulanların sayısı çok az. Bakalım sizin dikkat mekanizmanızın ne kadar güçlü? Hazırsanız başlayabiliriz.

Optik illüzyonun amacı görseldeki timsahı bulabilmek. Resme sabaha kadar bakarsanız bir şekilde timsahı bulabilirsiniz ancak verilen süre içerisinde bulmaya çalışmak sizi biraz zorlayacak. Başlangıçta görselde nehir, timsahın renginde bitkiler ve etraftaki ağaçlar dikkat çekiyor ancak keskin zekaya sahip olanlar için timsahı bulmak oldukça mümkün. Eğer timsahı 15 saniyede bulabildiyseniz, sizi ayakta alkışlıyoruz. Çünkü görselde gizlenen timsahı 150 insandan sadece 2’si görebildiğini iddia ediliyor. Timsahı hala göremeyenler için küçük bir ipucu verelim. Timsah ağacın etrafında bir yerde saklanıyor. Hala timsah göremediyseniz çözümünü aşağıda resimli olarak paylaştık. Verilen süre içerisinde timsahı bulamayanların algı uzmanlarının tavsiyesi ile optik illüzyonlardan daha fazla faydalanması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Daha fazla optik illüzyon testi çözmek için Mavikadın sitesinin keşfet kategorisinde yer alan diğer optik illüzyon testlerine göz atabilirsiniz.

Mavi Kadın