30 Kasım 2021, Salı 16:05

Papatya Çayı Kilo Verdirir mi İştah Keser mi

Papatya Çayı Kilo Verdirir mi İştah Keser mi

Papatya çayının çok faydalı olduğu bilinmektedir. Tüm bilinen faydalarının yanında, papatya çayı kilo vermeye de yardımcı olduğu çoğunlukla bilinmez. Papatya çayı, iştah kapattığından zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bunun için ise aksatmadan günde 1 veya 2 fincan papatya çayı içilmelidir.

Papatya Çayının Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

  1. Papatya çayı içeriğindeki idrar sökücü bileşenlerle vücutta dokularda biriken su, sıvı ve diğer atıkların atılmasına destek olur. Bunun bir sonucu olarak, vücuttaki ödemin atılmasını sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur.
  2. Papatya çayında bolca bulunan kalsiyum ve potasyum vücutta detoks etkisi yaratarak zayıflamaya yardımcı olur. Papatya çayı iyi bir sakinleştiricidir. Sakinleştirici olması kilo vermeyle alakasız gibi görünse de durum hiç de öyle  değildir. İnsanlar stres altındayken daha çok yemek yerler ve bu yüzden hızlı kilo alırlar. Tam bu noktada işte papatya çayının sakinleştirici etkisi, kilo alımını engeller.
  3. Papatya çayının sakinleştirici etkisi sadece stresi ortadan kaldırmaz aynı zamanda uykusuzluğu da giderir. Uyku problemlerinin de vücutta kilo alımında rolü vardır. Çünkü uykusuzluk vücutta daha az insülin üretilmesine neden olur ve bu da kilo alımına yol açar. Bu yüzden tüketilecek papatya çayı kişinin hem sinirleri yatıştırır hem de daha iyi uyku çekmeye yardımcı olur. Bu saydığımız faydaları kişinin kilo alımını engellemektedir.

Papatya Çayı Zayıflamak İçin Nasıl Yapılır?

Papatya çayı hazırlamak için 1 bardak suyu kaynatın ve içine 1 tatlı kaşığı papatya ekleyip 5 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız papatya çayını kilo vermek için her gün içmeye özen gösterin. Ek olarak içine atacağınız çubuk tarçın sayesinde tatlı krizleri yaşamayı da engelleyebilirsiniz.

Papatya Çayı İle Uzmanlardan Zayıflatan Çay Tarifleri

Şeyda Çoşkun’dan Papatya İle Göbek Eriten Çay Tarifi

Malzemeler

  1. 1 tatlı kaşığı papatya
  2. 1 tatlı kaşığı rezene
  3. 1 tatlı kaşığı anason
  4. 1 tatlı kaşığı ısırgan otu
  5. 1 tatlı kaşığı funda

Hazırlanışı

1 litre kaynamış su içine papatya, rezene, anason, ısırgan otu ve fundayı ekleyip 15-20 dakika demlemesini bekleyin. Sonrasında ise süzün ve ılıdıktan sonra tüketin.

Bitki ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Papatya İle Zayıflatan Çay Tarifi

Bir tencere içine su doldurun ve kaynatın. Su kaynamaya başlarken içine birer tutam adaçayı, biberiye, ketentohumu, papatya, kiraz sapı, sinameki ve mercanköşkünü ekleyip 5 dakika kadar daha kaynatın. Ardından tencereyi ocaktan alın ve süzüp bir cam şişe içine doldurun. Hazırladığınız bu çayı her akşam için. Bu çay hem metabolizmayı hızlandırır hem de yağ yakımına yardımcı olur.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Papatya Çayı İle Yağ Yakan, Zayıflatan Çay Tarifi

Biraz su içine aynı miktarda papatya, rezene, kuşburnu, sinameki, biberiye ve funda yaprağını ekleyip normal çay gibi demleyin. Bu çayı her sabah taze hazırlayıp bir fincan için. Bu bitki çayı basen bölgesini inceltmeye ve basenlerdeki selülitleri azaltmak için çok etkilidir. Bu çayın yanına bir de spor eklerseniz hızla kilo verebilir ve istediğiniz vücuda ulaşabilirsiniz.

Papatya İle Zayıflama Tarifi

Malzemeler; 1 lt su, 1 demet taze adaçayı, 2 limon, 1 çorba kaşığı papatya

  1. 1 litre su içine papatya, adaçayı ve limonu ekletip 10 dakika kaynatın. Su kaynadıktan sonra 5 dakika demlemesini bekleyin ve süzün. İsteğe bağlı olarak içine stevia ya da tatlandırıcı katabilirsiniz.

Bitkisel Zayıflama Doğal Zayıflama Yöntemleri Zayıflamak İçin Çay Tarifi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT