12 Ağustos 2022, Cuma 08:23

Papatya İle Saç Açma, Saç Kurutma Makinesi Kullanılır mı?

Papatya İle Saç Açma, Saç Kurutma Makinesi Kullanılır mı?

Papatya suyu saç renginizi açmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerdendir. Papatya suyu ile saç açanlar bundan çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar

Papatya Suyu İle Saç Açma Nasıl Yapılır?

Papatya suyu saç renginizi açmak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerdendir. Papatya suyu ile saç açanlar bundan çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Papatya ile saçınızı açarken saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz ancak bunun yerine güneşlenmek saçlarınızın daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Bu makalemizde papatya suyu ile saçınızı açabileceğiniz 7 farklı tarife yer verdik.

Papatya ve Limon ile Saç Açma

Papatya çayı saçları açmak için güçlü doğal bir maddedir. Limonla (saç açmak için geleneksel bir yol) papatya çayı karıştırılarak sağlıklı ve parlak bir saç elde edilir.

Malzemeler

 1. Su
 2. Bir adet sallama papatya çayı veya 1 tatlı kaşığı papatya
 3. 1 limon

Bir su bardağı suda bir adet sallama papatya çayı veya 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya atıp 10 dakika kadar demleyin. Sonrasında çayları alıp, çayı soğutun. Limonu sıkın ve limon suyunu içine ekleyin. Tarak kullanarak bu karışımın uygulayın ve saçın her yerine geldiğinden emin olun. 30 dakika boyunca saçlarınız tamamen kuruyuncaya kadar güneşte durun. Suyla ve her zaman kullandığınız şampuanı kullanarak durulayın.  

Papatya ve Yoğurtla Saç Açma

Malzemeler

 1. 4 adet sallama papatya çayı veya 4 tatlı kaşığı papatya
 2. Yarım bardak yoğurt
 3. 2 yemek kaşığı limon suyu
 4. Organik hindistancevizi yağı yada iki tatlı kaşığı zeytinyağı
 5. Sıcak su

4 tane sallama papatya çayını veya 4 tatlı kaşığı papatyayı bir bardak sıcak su içinde 5-10 dakika demleyin. Sonrasında çayları alıp, çayı soğutun. İçine yarım bardak yoğurdu koyun. 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Üstüne hindistancevizi veya zeytinyağı ekledikten sonra bunları güzelce karıştırın. Bunu saç tarağı fırçası ile saçların her yerine gelecek şekilde saçınıza tamamen uygulayın. Güneşin karşısında 30 dakika bekleyin. Sonrasında her zaman kullandığınız şampuanla saçınızı durulayın. Bunu haftada 3-4 günde bir yaparak saçlarınızı doğal yolla açabilirsiniz.

Papatya ve Kına ile Saç Açma

Malzemeler

 1. Yarım bardak toz kına
 2. Yarım bardak papatya çayı

Bir kâsede yarım bardak kına ile yarım bardak ılık papatya suyunu ıspatula yardımıyla karıştırıp. Macun kıvamına getirin. Bunu saçlarınıza saç fırçasıyla uygulayarak maske halinde sürün ve saçlarınızı banyo bonesiyle tamamen sardıktan sonra kuruyuncaya kadar bekleyin. Eğer esmerseniz bunu 2 saat bekletebilirsiniz.  Sonrasında şampuan ve kremlerle saçınızı yıkayın. Saçlarınızı açmak için bunu haftada 1 kez uygulayın. Bu yöntem saçlarınızı çok fazla kurutabileceğinden nemlendirici kremler kullanmayı ihmal etmeyin.

Papatya ve Tarçınla Saç Açma

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı toz tarçın
 2. İki poşet papatya çayı
 3. 3 büyük limon
 4. Bir yemek kaşığı badem yağı veya hindistancevizi yağı
 5. Bir boş sprey şişesi

Bir bardak su içinde çayları 5 dakika kadar demleyin. İçine taze limonları sıkarak sprey kutusunun içine koyun. Üstüne tarçın ekleyin badem yağını ve demlenmiş çayı koyun. Daha sonrasında şişenin ağzını kapattıktan sonra güzel bir sallayın. Bunu saçınızda rengini açmak istediğiniz bölgelere sıkın. Güneş ışığında kurutarak saç açma etkisini daha da arttırabilirsiniz.

Yalnızca Papatya Çayı ile Saç Açma

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı papatya çiçekleri
 2. 1 bardak su.

1 bardak kaynamakta olan suyun içine papatya çiçeklerini atın. Sonrasında 2-3 dakika kadar demlendikten sonra ocaktan alın ve 15-20 dakika bekleyin. Tamamen soğuduktan sonra saç derinize masaj yaparak bu suyu uygulayın. Uygulama sonrasında saçınızı durulamanıza gerek yoktur, doğal yolla kurutun. Bunu güneş altında da kurutmak mümkündür aynı zamanda bu saçın daha çok açılmasını sağlar. İstediğiniz rengi elde edene kadar bunu haftada birkaç kez uygulayın.

Papatya Suyu ve Elma Sirkesi ile Saç Açma

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 2. 1 bardak papatya çayı
 3. 3 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
 4. 5 yemek kaşığı saf limon suyu
 5. 2 yemek kaşığı bal

Tüm malzemeleri bir kâsede güzelce karıştırdıktan sonra bunu saçınıza maske şeklinde uygulayın. Bunu saç derinize değdirmeden sadece saçlarınıza geldiğine dikkat edin. Daha sonra bunu doğal yolla kurutun, durulamanıza gerek yoktur. Tabii ki de bu maskeyi güneşte kurutmak saçı daha çok açacaktır. İstenilen rengi elde edene kadar bunu haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Papatya ile Saç Açma

Malzemeler

 1. 2 yemek kaşığı kurutulmuş papatya
 2. 1 bardak sıcak su
 3. 1 tatlı kaşığı bal
 4. 3 yemek kaşığı limon suyu -yarım limondan sıkılmış.

Bütün malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Bunu saçlarınızda istediğiniz bölgeye sürün. Masaj yaparak uygulayın ve doğal olarak kurumasına bırakın. Güneşte kurutmak saçın açılma etkisini daha da arttıracaktır. İstenilen renk elde edilene kadar bunu haftada birkaç kez kullanabilirsiniz.

Evde Portakal Suyu İle Saç Rengi Açma Yöntemi Tıklayınız

En İyi Saç Açıcı Sprey Ve Şampuanlar İle Fiyatları Tıklayınız

Karbonat Saç Rengini Açar mı? Karbonatla Saç Açma İçin 5 Pratik Yöntem Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT