Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
03-07-2021 02:56 | Güncelleme : 12-09-2022 16:58

Pembe Kuvars Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Google News

Pembe kuvars taşı kristal minerallerden oluşan, doğada nadir bulunan değerli taşlardandır.

Pembe Kuvars Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars taşı kristal minerallerden oluşan, doğada nadir bulunan değerli taşlardandır. Gücü kuvveti ve aşkı simgeleyen pembe kuvars taşı gül kuvars (rose kuvars) olarak da bilinmektedir. Pembe kuvars taşını birçok alanda kullanmak mümkündür. En çok da takı aksesuarı olarak kullanılır. Üzerinde takı aksesuarı olarak kullanıldığı gibi odanın bir köşesinde zerafeti ve faydaları için de kullanılmaktadır. Pembe kuvars taşının güzelliği altında çokça faydası bulunmaktadır. Negatif enerjiyi almasıyla beraber yerine pozitif enerjiyi bırakır. Böylece ruh sağlığına oldukça iyi gelmektedir. 

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Pembe kuvars ( gül kuvars) taşlarının görüntüsü ya dumanlı ya da içi berrak cam gibidir. İçi berrak olan pembe kuvars taşına erkek kuvars, dumanlı görüntüsü olan pembe kuvars taşına dişi kuvars denir. Pembe kuvars taşının en açık ton pembeden en koyu pembeye değişen renk tonları vardır.  Cama benzeyen pembe kuvars taşı pembenin en açık tonlarına sahip olup, şahane bir görüntüye sahiptir.

Pembe Kuvars Dünyada Ve Türkiye’de Nerelerden Çıkarılır?

 Pembe Kuvars taşının dünyada bulunduğu yerler Brezilya ve Madagaskar’dır. Türkiye'de ise kuvars taşı Antalya, Zonguldak, Kastamonu, Aydın ve Balıkesir bölgelerinde çıkarılmaktadır. ,

Pembe Kuvars Taşının Faydaları

Pembe kuvars taşının başlıca faydalarında biri hücrelerin yenilenmesini sağlar. Pembe kuvars taşını üzerinde taşıyan insanlar zamanla daha iyi hissettiklerini ve çok daha dinç olduklarını söylerler. Vücut yenilendikçe direnç arttığı için hastalıklara karşı daha güçlü bir bünyeye sahip olurlar. Bu yüzden olsa gerek pembe kuvars taşını üstünde taşıyan kişilerin hastalık geçirme olasılığı daha minimum seviyededir. 

 • Pembe kuvars taşı kalp, böbrek ve akciğer gibi organlar için faydalıdır. Bu organları rahatsız olan kişilerin üzerinde taşımaları tavsiye edilir. 
 • Pembe kuvars cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi cihazlardan yayılan radyasyonu alır. 
 • Pembe kuvars taşı vücudu yenileyerek daha dinç olmayı sağlar. 
 • Pembe kuvars taşı beyin fonksiyonlarını uyararak baş ağrısını geçirmeye yardımcı olur. 
 • Romatizma ağrılarına şifa olur. 
 • Pembe kuvars çevresindeki ve kendi üzerindeki negatif enerjiyi yok ederek, hayata daha olumlu bakmanızı sağlar. 
 • Pembe kuvars sevgiyi ve huzurunu arttırır. 
 • Vücuda canlılık verir. 
 • Pembe kuvars taşı dikkati toplamaya yardımcı olur. Odada veya üzerinde bulundurmak konsantrasyonu artırır. 
 • Pembe kuvars görme gücünü arttırır. 
 • Dolaşım ve sindirim sistemi için faydalıdır. 

Pembe Kuvars Radyasyonu Çeker mi?

Günümüz modern çağında teknolojik aletler oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Hemen hemen evlerin her odasında teknolojik aletlere yer verilmiştir. Telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi aletler bulundukları alanda radyasyonu 2 katına çıkararak etrafa yaymaktadır. Bu aletlerle aynı odada bulunan kişi oldukça fazla radyasyona maruz kalır. Bu sebeple radyasyonu çekmesi için doğal taş olan pembe kuvars taşından faydalanabilirsiniz. Pembe kuvars taşı radyasyonu çekmek için kullanabileceğiniz en iyi taşlardan biridir. 

Telefon, tablet gibi aletlerin olduğu odada uyuyorsanız yatağınızın yanı başındaki komodinin üzerine pembe kuvars taşı koyabilirsiniz. Aynı zamanda televizyonlu odalara da büyük bir pembe kuvars taşı koyarak odaya yayılan radyasyonu taşın çekmesini sağlayabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Kullanılır?

  Pembe kuvars taşını takı olarak kullanabilirsiniz. Kolye, bileklik, küpe ve yüzük üzerinde çok zarif duran bir taştır. Hem şık gözükmek hem de vücudunuzdaki kötü enerjinin çekmesi için takı olarak tercih edebilirsiniz.

  Pembe kuvars taşını sadece takı olarak değil süs eşyası olarak da kullanabilirsiniz. Odanızda, salonunuzda, ya da masanızın üzerinde pembe kuvars taşını kullanarak hem şık bir aksesuar elde etmiş olursunuz. Hem de odadaki negatif enerjiyi, teknolojik aletlerin yaydığı radyasyonu çekmiş olursunuz.

  Pembe kuvars taşının bir diğer kullanım alanı ise cilt bakımındadır. Özellikle son dönemlerde cilt bakımında kullanılan pembe kuvars roller yüz masaj aleti cilde kullanılmaktadır. Tabii pembe kuvars taşı yüz masaj aleti satın alırken orijinal taş olmasına dikkat ederek, güvenilir bir yerden satın almalısınız.

  Pembe kuvars taşını takı, obje veya cilt bakımında kullmak dışında, pozitif enerji verdiğinden dolayı çantanızda yahut cebinizde de taşıyabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Pembe kuvars taşının uzun ömürlü olması için  temizliği birkaç yöntemle yapılabilmektedir. En etkili olan yöntemler şunlardır; 

Toprağa gömme;

Pembe kuvars taşı diğer doğal taşlarda da olduğu gibi uzun zaman kullanıldığında özelliğini yani enerjisini kaybeder. Pembe kuvars taşının özelliğini yitirmemesi için taşınızı toprağa gömerek bir gün bekleterek taşın topladığı negatif enerji temizlenir. Beklettiğiniz pembe kuvars taşını su ile yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz.Taşı çıkarttıktan sonra negatif enerjiye maruz kalan toprak temizlenmelidir.  Kapalı ortamda ki bir saksıya gömmek yerine, imkan varsa açık ortamda da bulunan toprağa gömülmesi daha yararlı olacaktır. Şunu da belirtelim, yeni aldığınız pembe kuvars taşını da ilk gün toprakta bekletmeli ertesi günü yıkayarak kullanmalısınız. 

 Tuzlu suda bekletme;

Tuzlu suda bekleme yöntemi çoğu doğal taş için etkilidir. Ancak bazı doğal taşlarını yapısına zarar verebilir.

Bir kasenin içerisine su doldurulur ve 1 tatlı kaşığı deniz tuzu atarak su karıştırılır. Çözünen suyun içerisine pembe kuvars taşı koyulur ve 12 saat bekletilir. 12 saat bekleyip taşı çıkarttıktan sonra birkaç dakika suyun altında yıkanır.

Tütsü ile temizleme;

Pembe kuvars taşını birkaç dakika su ile yıkanır. Sonra sandal veya adaçayı tütsüyü yakıp, 5 dakika kuvarz taşının her yerini tütsülenir. 

 Ametist taşının yanında bekletme;

Ametistin yapısında hem demir hem de yüksek enerji içerir. Pembe kuvars taşı 24 saat boyunca temizlenmiş ametist taşının yanında bekletilir. Böyle pembe kuvars taşı negatif enerjilerden arınmış olur. 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.