07 Ağustos 2022, Pazar 22:08

Perihan Savaş Almanya'dan aldığı ödülü, kendisi gibi şiddet görenlere adadı!

Perihan Savaş Almanya'dan aldığı ödülü, kendisi gibi şiddet görenlere adadı!

Almanya 26. Türkiye Almanya Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Bu önemli festivalde Türk Sineması'nın önemli kadın oyuncularından Perihan Savaş da ödül aldı. Ödülünü kendisi de bir dönem şiddet gören Savaş, şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara adadığını söyledi.

26. Türkiye Almanya Film Festivali'nde dün gece düzenlenen bir geceyle ödüller sahiplerine verildi. Nürnberg şehrinde düzenlenen ödül törenine sanat ve iş dünyasondan bir çok isim katıldı. Ödül töreninde Türk Sineması'nın en güzel oyuncularından biri olan 64 yaşındaki Perihan Savaş da ödül aldı. Ünlü sanatçı şıklığı ve güzelliği ile geceye damgasını vurdu.

ÖDÜLÜNÜ KADINLAR İÇİN ALDI

Ödül konuşmasında etkileyici bir olaya değinen ünlü sanatçı, ödülünü Türkiye ve Almanya'da şiddete maruz kalmış kadın ve çocuklara itafen aldığını söyledi. Yarışma ödül sahipleri, bir birinden farklı üç grubun ve seyircilerin oylarıyla belirlendi.

KENDİSİ DE BİR DÖNEM ŞİDDET GÖRMÜŞTÜ

Perihan Savaş, yılalr önce ilk evliliğini yaptığı şarkıcı İbrahim Tatlıses'den sık sık şiddet gördüğünü de itiraf etmişti.

''O'NU ALLAH AFFETSİN!''

Perihan Savaş şiddet gördüğü o anları daha önce verdiği bir röportajda şöyle diler getirmişti:

 ''Vururdu hep vururdu. Sadece bana değil herkese vururdu. Onu Allah affetsin. Artık benim için herhangi birisinden farkı yok.''

''Hiçbir şey ifade etmiyor benim için artık. Ben kimsenin paçasına tutunup eteğine tutunup bir yere gelmedim ben Perihan Savaş’tım.''

 

Kısa film yarışma dalındaki ödüllerin dağılımı şöyle:

En iyi kısa film: 'Les Criminels' (Yönetmen: Serhat Karaaslan)

İkincilik ödülü: 'Yara' (Yönetmen: Onur Güler)

Üçüncülük ödülü: 'Stiletto' (Yönetmen: Can Merdan Doğan)

Etiketler : perihan savaş kaç yaşında perihan savaş dayak perihan savaş ibrahim tatlıses

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT