2016-08-02 11:16:46 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:42

Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Resimli Ve Videolu Anlatım

Pipetle kıvırcık saç nasıl elde edilir? resimli anlatım makalemizde pipetle saç yapımı konusunu anlattık.

Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır? Resimli Ve Videolu Anlatım

Siz de kıvırcık saçlara kavuşmak isteyenlerden misiniz? Pipetle kıvırcık saç nasıl elde edilir? resimli anlatım makalemizde pipetle saç yapımı konusunu anlattık.Yapmanız gereken şey çok basit! saçınızı yıkamak, hafifçe kurutmak, pipete sarmak, beklemek ve pipeti açmak! işte hepsi bu!

Malzemeler

  1. Pipet ( kola içerken kullandığımız plastik, marketlerde bulabilirsiniz, markette yoksa internetten de sipariş verebilirsiniz)
  2. Saç tarağı
  3. Saç klipsi yahut tel toka
  4. Saç şekillendirici sprey

1.Adım

Saçınızı şampuanla yıkayıp, suyla durulayın,kurutma makinesiyle kurutun (saç hafif nemli kalmalı, tamamen kurumamalı) ardından saçınızı tarayıp, tutamlara ayırın, saçları başınıza klipsle  tutturun, veya salık bırakıp yapın, saçınızdan bir tutam alın, bu aldığınız bir tutam saça saç şekillendirici sprey sıkın - sprey kullanmanız şart değil,fakat sprey kullanmanızı tavsiye ederiz, sprey sayesinde saçınız daha uzun süre kıvırcık kalır-

2.Adım

İsterseniz pipetleri 2'ye 3'e keserek, isterseniz bütün olarak kullanın, aldığınız bir tutam saçı güzelce pipete sarın ve tel tokayla yahut klipsle tutturun.( çok kalın tutam alırsanız, saçınızın kıvırcık olması zorlaşır, orta kalınlıkta tutamlar ideal olanıdır)

3.Adım

Tüm saçınızı bu şekilde pipete sarıp, tel toka geçirin.

Ütü İle Saç Düzleştirme Videolu Anlatım Tıklayınız

4.Adım

Şimdi önünüzde iki seçenek var ya bu pipete sarma işlemini geceden yapıp böyle uyuyun veyahut gündüz sarın, en az 2 saat saçınızda bekletin.2 saat dedik fakat bazı saçlar daha hızlı şekil alır, bazıları daha geç, 1 saat sonra saçınızdan bir bukleyi açıp kontrol edin kıvırcık olmuş mu diye.

Gazete İle Saç Sarma Resimli Anlatım Tıklayınız

5.Adım

Tüm saçınıza sarma işlemi bittiğinde saçınıza tekrar şekillendiriciyi sıkın.

6. Adım

Süre dolduğunda pipetleri açın ve saçlarınızı salıp, kıvırcık saçların tadını çıkarın!

 

Mavi Kadın