05 Aralık 2021, Pazar 18:06

Pırıl pırıl bebek gibi bir cilt için ceviz maskesi tarifleri

Pırıl pırıl bebek gibi bir cilt için ceviz maskesi tarifleri

Ceviz ile hem saç hem de cilt için maske yapabilirsiniz. Ceviz ile yapılan maskeler ciltteki ölü hücreleri arındırır, cildi beyazlatır, cilt lekelerini giderir, pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ceviz Maskesi

Malzemeler

 1. 2 adet ceviz
 2. 1 tatlı kaşığı bal
 3. 1 tatlı kaşığı yoğurt
 4. 1 çay kaşığı limon(limon yoksa portakal,mandalina veya greyfurt suyu kullanabilirsiniz)

Yapılışı

İlk olarak 2 adet cevizi blenderdan geçirerek veya havanda ezerek güzelce ufaltın. Ardından bunu uygun bir kaba alıp içine bal, yoğurt ve limon suyunu da ekledikten sonra güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi yıkayıp havlu ile kuruttuğunuz cildinize masaj yaparak uygulayın. Sonrasında cildinizde en az 20 dakika beklettiğiniz maskeyi bol su ile cildinizden arındırın.

Cilt Lekelerinden Ceviz İle Kurtulma Maskesi

Ciltte farklı sebepli birçok leke meydana gelebilir. Ayrıca çıkan sivilceler zamanla yaşlanma ve güneşin etkisi ile renk pigmentlerindeki değişim ile bir leke halini alabilir. Bu gibi cildinizde oluşan lekeleri evde doğal yöntemler ile temizlemek için ceviz maskesini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Ceviz maskesi ciltteki lekeleri temizlemesinin yanısıra cildi temizleme özelliği sayesinde varolan siyah noktaları da oldukça iyi şekilde yok etmektedir.

Malzemeler

 1. 2 tane ceviz
 2. Bir çay kaşığı gliserin
 3. Bir çay kaşığı limon suyu

Yapılışı

Öncelikle cevizleri kabuklarından çıkarın ve bir havanda veya blenderda toz haline getirin. Toz haline gelen cevizleri bir kaba alıp üzerine limon ve gliserini ekleyip karıştırın. Hazırladığınız ceviz maskesini cildinize dairesel hareketler ile uygulayın. Bu maskeyi haftada 2-3 kez tekrarlayın. Sonraki hafta haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Ceviz maskesi ile cildinizdeki leke ve kusurları temizleyebilirsiniz. Fakat ceviz cildi hassaslaştırabilir. Bu yüzden ceviz maskesi yaptığınız cildinize güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Ek olarak ceviz maskesini akşam saatlerinde güneş battıktan sonra yapmalısınız.

Ceviz İle Pürüzsüz Cilt Maskesi

Malzemeler

 1. 4 tane ceviz
 2. 1 çay kaşığı bal
 3. 1 çay kaşığı portakal suyu 
 4. 4 çay kaşığı süt

Yapılışı

İlk olarak 4 tane cevizi blender veya havanda öğütüp küçük bir kaseye alın. Bu kasedeki toz cevizin içine süt, portakal suyu, ve bal ekleyip tahta kaşık ile karıştırın. Hazırladığınız bu maske karışımını yüz ve boyun bölgenize sürüp masaj yaparak iyice cilt tarafından emilmesini sağlayın. Uygulama sonrasında maskeyi cildinizde 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile maskeden arındırın. Bu makseyi haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ceviz İle Saçlardaki Beyazları Yok Eden Maske

Ceviz maskesi ile saçlarınızda beyazları yok etmek için 3 tane taze cevii kabuklarını ayırın ve az suda haşlayın. Ardından içine yarım kahve fincanı ısıtılmış zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kuru mayayı ekleyin. Hazırladığınız bu saç maskesini saçınızın tamamına sürün ve 2 saat bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra saçlarınızı her zamanki gibi yıkayarak maskeden arındırın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çatlayan Dudaklara Ceviz İle Şifa

Cevizi dudaklarınızdaki çatlakları iyileştirmek için de kullanabilirsiniz. Bunun için demlenmiş adaçayı içine attığınız ceviz yaprağıyla dudaklarınıza baskı uygulayın. Sonrasında dudaklarınıza bal sürüp 15 dakika bekletin. Bu uygulama sayesinde dudaklarınızdaki çatlaklar kısa sürede geçecek ve kusursuz güzel dudaklara sahip olacaksınız.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ceviz İle Peeling Maske

Ceviz ile peeling maske hazırlamak için 100 gram sütün içine 3 çorba kaşığı toz hale getirdiğiniz cevizi ekleyin. Bunu güzelce karıştırdıktan sonra maske şeklinde cildinize sürün ve 5 dakika bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra maskeyi cildinizden ovarak çıkarın ve bolca suyla yıkayın. Son adım olarak ise yüzünüze her zaman kullandığınız nemlendirici kreminizi sürün. Bu peeling maskesini haftada 2 defa yapmalısınız.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT