Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
19-07-2019 18:59 | Güncelleme : 12-09-2022 16:59

Pirinç Lapası Diyeti İle 2 Günde 3 Kilo Zayıflama Diyeti

Google News

2 günlük pirinç lapası diyeti oldukça popüler bir diyettir. Kadınlarda şişkinlik problemi oldukça yaygındır. Pirinç lapası diyeti bu dönemlerde de oldukça fayda vermektedir. Bu diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Pirinç Lapası Diyeti İle 2 Günde 3 Kilo Zayıflama Diyeti

Pirinç Lapası Diyeti İle 2 Günde 3 Kilo Zayıflama Diyeti

“Bu makalemizde 2 günde 3 kilo verdiren pirinç diyetini okuyabilirsiniz.”

2 günlük pirinç lapası diyeti oldukça popüler bir diyettir. Pirinç lapası diyeti ile 2 gün gibi kısa bir sürede 3 kilo verebilirsiniz. Bu diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Pirinç lapası diyetinden önce pirincin faydaları hakkında bilgiler verelim;

Pirincin sağlığa olan faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür. Pirinçte bol miktarda E ve B vitaminleri vardır. Ayrıca içinde bulunan yüksek potasyum sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasında etkili rol oynar. Pirinç diüretik özellikleri ile vücuttaki fazla ödemi atar ve daha ince zarif görünmenizi sağlar. Pirinçtek lifler bağırsaklar için çok faydalıdır. Bu yönüyle pirinç mide ve bağırsak rahatsızlıklarına şifadır. Pirinçteki kalsiyum kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca pirinç cilt ve tırnakların parlak görünmesini sağlar. Pirinç içeriğindeki bol karbonhidrat ile vücuda enerji verir. 100 gram pişmiş pirinçte ortalama 100 kcal kalori vardır. Bu da içeriğindeki az yağ içeriğini göstermektedir. Özetle pirinç hem sağlık için çok faydalıdır, hem de zayıflamaya yardımcı olan bir besindir.

Pirinç Diyeti Nasıl Yapılır?

2 günlük pirinç lapası diyeti yapmak için küçük bir tencerede 1 çay bardağı pirinci, 3 çay bardağı suda kaynatın. Pirinçler dibe yapışmadan ocağın altını kapatın. Böylece pirinç lapa bir hale gelecek ve yemesi kolay olacaktır.

Üzerine

  1. Kırmızı pul biber
  2. Nane
  3. Sumak
  4. Kara biber

Bu baharatları bolca serpin; Öyle ki pilavın rengi iyice değişmeli;

Üzerine 2 tepeleme yemek kaşığı yoğurt katıp iyice karıştırın.

Pirinç lapası diyeti oldukça sağlıklıdır. Çok önemli bir besin olan pirinç içeriğindeki E ve B vitaminleri gibi mineral ve elementlerle sağlık için faydalıdır.

Pirinç diyeti tek tip diyetle rejim yapılmasını sağlayan bir diyettir. Pirinç diyeti 1940 yılında Kempher tarafından vücutta tansiyonu düşürmek için kullanılmıştır. Bu tedavi sonrasında pirinç diyeti zayıflama diyetleri arasında yer almaktadır.

Pirinç lapası diyeti 400-900 kalorilidir. Bu diyette protein ve tuz çok azdır. Bu diyet günlük ortalama yarım kilo vermenizi sağlamaktadır. Bu açıdan cezbedici olan pirinç lapası diyeti çok faydalıdır. Bu diyeti uygulamada en zor nokta bir süre sonra bıkkınlık vermesidir. Sadece bir çeşit yemek türünün uzun süre yenmesi imkansıza yakındır. En sevilen yemek bile uzun süre yendiğinde bıktırıcı olmaktadır. Özetle pirinç lapası diyeti gibi tek tip gıdaya dayalı besin diyetleri uzun sürdürülmemeli ve belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Aksi taktirde bu diyet sağlığa faydasından çok zarar verir.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.