13 Ağustos 2022, Cumartesi 09:10

Pişik derdine son! Pişiği en çabuk geçiren, en iyi 7 pişik kremi

Pişik derdine son! Pişiği en çabuk geçiren, en iyi 7 pişik kremi

Bebeklerde pişiğe iyi gelen krem hangisi? Sorusunun cevabı anneler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Genellikle popo, kasık ve genital bölgelerde görülen pişik; bebeğin teninde kızarıklığa, tahrişe ve kabarmaya yol açıyor. Peki bebeklere iyi gelen en iyi pişik kremi hangisi? Anneler tarafından en çok tercih edilen bebek pişik kremi markaları neler? Detaylar haberimizde…

Bebek bezinin, bebeğin cildine temas ettiği bölgelerde hafif kabartı ve kızarıklık ile birlikte ortaya çıkan cilt problemine pişik denir. Genellikle popo, genital bölge ve çevresinde kendini gösterir. Kullanılan kalitesiz bebek bezleri ve bebek bezi uzun süre değiştirilemeyen bebeklerde pişik problemi yaygın görülür. Farklı sebeplerle ortaya çıkan pişikler, bebeğinizi huzursuz ederek yaşam kalitesini düşürebilir. Günümüzde pek çok markaya ait bebeklerin hassas cildi için geliştirilen doğal içerikli pişik kremleri mevcut. Ancak her bebeğin cilt yapısı farklı. Bu nedenle pişik kremi seçerken bebeğin hassas cilt yapısına uygun olarak seçilmeli. Pişik kremini bebeğinizin minik poposunda düzenli kullandığınızda pişik derdine son verebilirsiniz! Deneyen annelerin severek kullandığı 7 pişik kremini sizler için araştırdık ve derledik. İşte bebeklerde pişiğe iyi gelen kremler:

PİŞİK KREMLERİ NE İŞE YARAR?

Pişik kremleri önce bebeğin rahatsızlığının önüne geçip ardından sorunu tedavi edici özellikte üretilir. Bebeğin cildini onararak, bakım yapan kremler, içerdikleri doğal malzemeler sayesinde cildin yumuşacık, ipek gibi olmasını sağlar. Bebek pişik kremleri paefüm, paraben, boya ve alerjik madde içermeyen antiseptik özellikte üretilir. Bilinen ve güvenilir klinikler tarafından dermatolojik olarak test edilen pişik kremleri tercih edilmelidir.

EN İYİ PİŞİK KREMİ HANGİSİ?

Bebeklerde en yaygın karşılaşılan durumlardan biri pişik. Bebeklerin cildi, yetişkinlerin cildine göre daha hassastır. Bu nedenle hassas ciltleri için bakım ve temizlik oldukça önemlidir. Düzenli olarak pişik kremi kullanarak bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bebekler için en iyi pişik kremleri şöyle:

1) BEPANTHOL PİŞİK KREMİ

En iyi bebek pişik kremi denildiğinde pek çok annenin aklına gelen ilk marka “Bepanthol”. Bebeklerin hassas cildine özel olarak tasarlanan “Baby Pişik Önleyici” krem parfüm, koruyucu ve renklendirici içermeyen özel formüle sahiptir. Bebeklerin cildini nemli, yumuşak, pürüzsüz tutar. Her bez değişiminde bebeğinizin temiz ve kuru poposunda pişik olan kısımlara ince bir tabaka halinde uygulamanız yeterli. Ayrıca yapışkan olmayan yapısı sayesinde bebeklere ekstra konfor, annelere de kolay temizleme imkan sunar. Deneyen annelerin %98’i Bepanthol bebek pişik kreminden memnun kaldığını söylemekte.

2) SUDOCREM PİŞİK KREMİ

Bebek pişik kremleri arasında en çok rağbet gören markalardan biri de “Sudocrem.” Pişiğe karşı koruyucu bir bariyer oluşturan su itici tabanı var. Bu taban ciltle temas eden herhangi bir tahriş edici etkeni durdurmayı sağlıyor. Ayrıca yumuşatıcı etkisi sayesinde, bebeğinizin cildinde yumuşacık bir etki bırakır ve pişik bölgesini yatıştırır.  Bebek bezlerinin neden olduğu kızarıklığı ve pişiği önlemeye yardım ettiği gibi hassas ve tahriş olmuş ciltlere de fayda sağlar. Pişik önleyici kremler arasında annelerin en memnun kaldığı ürünlerden biri olan Sudocrem ince bir tabaka halinde pişik bölgesine sürülür.

3) HEAVEN PİŞİK KREMİ

En iyi bebek pişik kremleri listemizde sırada Heaven pişik kremi var. Cilt florası ile uyumlu özel formülüne sahip olan bu krem %100 doğal içeriklerden oluşur. Antioksidanlar ve vitaminler açısından zengin organik avokado, buğday tohumu ve üzüm çekirdeği yağı sayesinde bebeğinizin cildini besler. İçerdiği jojoba yağı, shea yağı ve zeytinyağı sayesinde ise bebeğinizin poposunu nemlendirir, yumuşacık yapar. Dermatolojik olarak test edilen “Heaven Doğal Pişik Önlemeye Yardımcı Krem” içerisinde paraben, fitalat, alkol ve petrol ürünlerine yer vermez.

4) MUSTELA PİŞİK KREMİ

Bebek pişik kremlerinin en gözde markalarından biri de Mustela. “Mustela Vitamin Barrier 1-2-3 Krem” bebeğinizn bez bölgesini korumaya ve rahatlatmaya yardımcı olur. Günlük kullanım için uygundur. F ve B5 vitamini içeriği sayesinde cilde bakım sağlar. İçerdiği shea yağı ile bebeğin poposunu yumuşatır. Her bez değişiminde, bebeğinizin kuru ve temiz poposuna nazikçe uygulayabilirsiniz. Ayrıca Mustela pişik kremi leke yapmaz.

5) SEBAMED PİŞİK KREMİ

Sebamed bebek pişik kremi, düzenli kullanıldığında iyileştirici etkisiyle çok beğenilen bir ürün. İçeriğindeki nemlendirici kompleks ile bebeğin cildinin bakımını ve tahrişlere karşı korunmasını sağlıyor. Dermatolojik ve klinik olarak test edilen Sebamed pişik kremi bebeğin bebek bezi bölgesindeki tahrişe karşı ekstra hassas bakım ve koruma sağlar. Bebeği için Sebamed pişik kremi kullanan anneler, kremi sürer sürmez pişiğin neden olduğu kızarıklığı aldığını söylüyorlar.

6) PENATEN PİŞİK KREMİ

En iyi ve anneler tarafından en çok tercih edilen bebek pişik kremleri arasına “Penaten Bayby Pişik Kremini” almasak olmazdı. Bu krem bebeğinizin bez bölgesinde oluşan pişikleri engellemekte baş yardımcılarınızdan biri olmaya aday. Organik malzemeler kullanılarak üretilen Penaten bebek pişik kremi bebeğinizin tahriş olan cildini yumuşatır ve anında etkisini gösterir. Aynı zamanda üstün koruma sağlayan bu Penaten pişik kremi, bebeğinizin hassas cildi için oldukça faydalıdır. Temiz ve kuru tenin üzerine düzenli bir şekilde uygulandığı zaman hızlı bir şekilde iyileştirir. Pişiğin neden olduğu kızarıklığa iyi gelen bu krem bebeğin poposunu yumuşacık yapar. İçerdiği bakır, çinko ve manganez sayesinde bebeğinizin cildini tazeler. Ayrıca tenin yapısında bulunan gözenekleri tıkamadan bakım yapar.

7) MUMSY PİŞİK KREMİ

En çok tercih edilen bebek pişik kremlerini derlediğimiz listemizin sonunda Mumsy markasına ait “Mumsy Doğal Pişik Kremi” yer alıyor. Her bez değişiminde kullanıma uygun olan bu krem; organik ve sertifikalı doğal içeriğe sahip bir krem. Mumsy doğal pişik kremi, cildin hava almasını sağlayan geçirgen yapısı ile bebeğinizin cildine mükemmel koruma sağlar. Aynı zamanda bez bölgesinde görülen inatçı pişiğin sebep olduğu yanma hissini azaltmayı ve cilt yüzeyinin doğal iyileşmesini hedefler. İçerdiği mür-I safi ve meyan kökü sayesinde bebeğin cildinde görülen reaksiyonları azaltır. Cildi korurken pişiğin yatışmasına yardımcı olur. Shea butter içeriği bebeğin cilt bariyerini güçlendirir ve hızla emilerek cilt üzerine bairyer oluşturur. Böylece cildin kuru kalmasını sağlar.

Bebeklerde Pişik Neden Olur Pişiğe Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümler Tıklayınız

Bebeklerde Pişik İçin En Etkili Çözümler, Bebeğim Pişik Oldu Ne Yapayım?

Zeytinyağı Pişiğe İyi Gelirmi, Pişiğe Zeytinyağı Nasıl Sürülür?

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT