13 Ağustos 2022, Cumartesi 09:08

Piyasadaki en iyi 10 devam sütü markası 2022

Piyasadaki en iyi 10 devam sütü markası 2022

Çalışan, sütü yetmeyen veya bebeği emmeyen anneler mecburi olarak devam sütüne başvuruyor. Hal böyle olunca da aileler en iyisini tercih etmek istiyor. Peki, bebekler için en iyi devam sütü hangisi? Devam sütü ve anne sütü arasındaki fark nedir?

Bebeğinizin doğduğu andan itibaren ilk ihtiyaç duyduğu şeylerden biri elbette ki anne sütü. Ancak anne sütü yokluğunda bir bebeğe verilebilecek en uygun besin de devam sütüdür. Anne sütüne en yakın devam sütleri; Golden Goat, Bebelac,Hipp Organik,Hero Baby, Evolvia,Aptamil,Humana, ve Sma devam sütü. Devam sütleri inek sütlerinin içeriğinde bulunan ve bebek için uygun olmayan maddelerin çıkarılarak yerine gelişimine uygun maddelerin eklenmesiyle elde edilir. Alerjik bebekler için keçi sütünden; süt proteinin her türlüsü için alerji geliştiren bebekler için de bitkisel sütlerden elde edilen devam sütleri bulunuyor. Bebekleri için en doğru seçimi yapmak isteyen anneler için en iyi devam sütü markalarını araştırdık ve bir araya getirdik.

DEVAM SÜTÜ VE ANNE SÜTÜ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Anne sütü içmeyen çocuklara mecburi olarak devam sütü kullanan annelerin merak ettiği konulardan biri de devam sütüyle anne sütü arasında fark. Devam sütleri isminden de anlaşılacağı gibi bebek sütlerini takiben 6. aydan sonra tüketilmeye başlayan ürünlerdir. Bebeklerin beslenme ihtiyaçlarına göre hassas kriterlerle üretilir. Devam sütü ile anne sütünün sindirimleri vücutta aynı oranda gerçekleşmez. Devam sütü, kazein proteinleri ve peynir altı suyu içerir. Kazein, sütlerin içindeki bir protein maddesi. Bu madde, anne sütünde daha az bulunduğu için anne sütünün sindirimi daha kolay gerçekleşir. Devam sütünde kazein miktarı fazla olduğundan vücutta tolere edilmesi daha zordur.

EN İYİ DEVAM SÜTÜ MARKALARI

En iyi devam sütü markaları arasından hazırladığımız devam sütü önerilerimiz şöyle:

GOLDEN GOAT DEVAM SÜTÜ

En iyi devam sütü listesine Golden Got markasıylar markasıyla başlayalım. Adından da anlaşılacağı üzere keçi sütünden hazırlanıyor. Keçi sütünün özel protein yapısı sayesinde daha az alerji riski taşıyor. Golden Goat Devam Sütü'nün "0-6 Ay" ve "6. Aydan itibaren" isimli iki seçeneği bulunuyor. Özellikle "0-6 Ay" ürününde folik asit bulunuyor olması önemli özelliklerinden biri. Kolay sindirilebilir proteinlerle üretildiği için bebeklerde gaz sorununa neden olmayan devam sütü, anneler tarafında olumlu yorumlar alıyor.  Karbonhidrat içeriği sadece laktoz olup ilave şeker, Palm yağı, Soya ve Nişasta içermez.

BEBELAC DEVAM SÜTÜ

Bebeğinizin büyüme dönemlerine göre üç farklı çeşidi bulunan Bebelac devam sütü fermantasyon yöntemi ile üretiliyor. Diğer devam sütlerinden farkı, mayalama yöntemiyle üretildiği için içerisinde bulundurduğu tüm yararlı besinlerin etkisini daha fazla saklaması. Gaz ve kabızlık gibi sindirim rahatsızlıklarına yardımcı olur. Demir içeriği ile bebeklerin bilişsel gelişimini destekler. İçeriğinde GOS, Taurin, PUFA gibi büyümeyi destekleyen maddeleri bulunduran bu ürün; anne sütünde doğal olarak bulunan süt şekeri yani sadece laktoz içeriyor.  İlave şeker içermeyen Bebelac devam sütü, ailelerin de çok tercih ettiği ve adı çok duyulan markalar arasında.

HİPP ORGANİK DEVAM SÜTÜ

Devam sütü önerilerimiz Hipp Organik markası ile devam ediyor. 6-12 ay arası kullanıma uygun formda üretilen Hipp organik devam sütü, tamamen organik süt kullanılarak üretilmiştir. Büyüme aylarına göre bebeklere üç farklı seçenek sunan bu ürün karbonhidrat kaynağı olarak sadece laktoz içeriyor. Gluten ve ilave şeker içermez. İçeriğindeki faydalı prebiyotik lifleri ve probiyotik mikroorganizmaları sayesinde bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca bebeğinizin gelişiminde çok önemli olan PUFA da içerisinde olan maddelerden bir tanesi.

HERO BABY DEVAM SÜTÜ

Yerli markalardan biri olan Hero Baby, özellikle tecrübesi ve fiyat-performans açısından çok beğeniliyor ve sıkça tercih ediliyor. Diğer devam sütlerinden ayrışarak iyot kaynağı olan bu ürün, ebeveynlere bebeklerinin gelişim aylarını göz önünde bulundurarak üç seçenek sunuyor. Ayrıca yllardır kazandığı tecrübeler sayesinde en iyi formülü yakalayarak alerji noktasında da en düşük oranlardan birine sahip.

EVOLVİA DEVAM SÜTÜ

Evolvia devam sütü; A, C, E, D, K, B12, B6 gibi birçok vitamini içeriğinde bulunduruyor. Aylara göre üç farklı seçeneği bulunan devam sütü, prebiyotik olması nedeniyle en çok tercih edilen ürünler arasında. Evolvia Devam Sütü ayrıca demir, kalsiyum, omega 3 ve omega 6 gibi bileşenleri de içeriğinde taşıyor. Onu diğer devam sütlerinden farklı yapan bir diğer nokta ise nörolojik açıdan antioksidan bir özellik sağlayan "taurin" maddesini içermesi.

APTAMİL DEVAM SÜTÜ

Gaz problemi yaşayan bebekler için en doğru tercihlerden biri, Aptamil devam sütü. B1, B2, B12, E, D, K gibi vitaminleri de içeriğinde bulunduran bu ürün bağışıklık sistemini destekleme noktasında ön plana çıkıyor. Alerjik yönden de en az oranlardan birine sahip olmasıyla ebeveynler tarafından en sık tercih edilen devam sütleri arasında yer alıyor.

HUMANA DEVAM SÜTÜ

Humana Devam Sütü, devam sütünde bulunması gereken her bileşeni dengeli bir miktarda bulundurmasıyla en çok tercih edilen markalar arasında. Uzun zincirli PUFA, GOS gibi bebeğinizin sağlığına destek veren önemli bileşenler içeriyor. Bitkisel yağlar, çeşitli vitaminler ve folik asit açısından da zengin olan bu ürün; bebeğinizin gelişim aylarına göre ebeveynlere üç seçenek sunuyor.

SMA DEVAM SÜTÜ

Annelerin güven içinde tercih ettikleri SMA markalı bebek sütü, en iyi devam sütü markaları arasında.  D vitamini ve demir desteği ile güvenilir bir içerik sunuyor. Uzun zincirli PUFA ilaveli olması da onu özel yapan noktalardan bir tanesi. Uzun zincirli PUFA, çoklu doymamış yağ asitlerini temsil eder. Böylece bebeğinizin beslenmesine büyük bir destek sağlar. Üç seçeneği bulunan bu ürün, özellikle düşük şeker oranıyla ebeveynlerden tam not alarak en iyi devam sütü markaları arasında yerini alıyor.

SİMİLAC DEVAM SÜTÜ

Devam sütü tavsiye listesini Similac markasıyla bitiriyoruz. Similac Devam Sütü, anne sütüne yakın zengin içeriği ile sıkça tercih ediliyor. Bebeğin aylarına göre iki farklı seçeneği bulunan devam sütünde pekçok destekleyici bileşen bulunuyor. Aynı zamanda palm yağı içermeyen özel yağ karışımlarına sahip bir ürün. İçeriğinde bulunan ve bir yağ asidi çeşidi olan DHA da bebeğinizin beyin gelişimine destek olan çok önemli maddelerden biri. Ayrıca prebiyotik özelliği de onu tercih edilen markalardan biri yapıyor.

Annelerin en memnun kaldığı ve tavsiye ettiği en iyi 9 bebek maması Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT