Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-09-01 21:56:54 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:24

Polikistik over olup hamile kalanların yorumları nasıldır?

Google News

Polikistik over sendromu (PCOS) kadınlarda yumurta üreten organ olan yumurtalıkların aşırı miktarda erkeklik hormonu salgılaması ile meydana gelen, hormonal dengesizliğe yol açan bir sağlık sorunudur. Polikistik over sendromu olan kişilerde adet gecikmesi, regl düzensizliği, sivilce hatta kısırlık gibi problemler ortaya çıkabilir. Ancak polikistik over sendromu olan her kadın kısır demek değildir. Polikistik over sendromu olup da çocuk sahibi olan pek çok kadın da vardır.

Polikistik over olup hamile kalanların yorumları nasıldır?

Polikistik over sendromu hormonal dengeyi bozup gebe kalmayı güçleştirebilir. En sık karşılaşılan kısırlık nedenlerindendir. Peki polikistik over sendromu olup da gebe kalan hiç mi yok? İşte cevabı:

POLİKİSTİK OVER SENDROMU OLUP HAMİLE KALANLARIN YORUMLARI

Ben polikistik over sendromum olmasına rağmen hamile kaldım. İlk çocuğum tüp bebekti ama ikinci çocuğum doğal yollardan oldu. Önemli olan Allaha güvenmeniz ve sabırlı olmanız. Evladınıza kavuşacağınıza inanın, umudunuzu yitirmeyin.

Benim de polikistik over sendromum var. Doğum kontrol hapını uzunca bir dönem kullandım ve daha sonra bıraktım. Sonrasında zaten yıllardır düzensiz olan adetlerim kesildi aylarca olmadım. Bölgesel kilolar aldım ve cildimde sivilceler de vardı.Doktoruma çocuk sahibi olmak istiyorum dediğimde tüp bebek ile yapabileceğimi söyledi. Daha sonra çok duyduğum soğan kürünü yaptım iki kez, daha sonra aktardan hayıt tohumu alıp çayını yapıp içtim. Hayıt tohumunun hormonları düzenleme özelliği varmış. Ben o ay hamile kaldım, çok şaşırdım, doktorum da çok şaşırdı. Bence önemli olan rahat olmak, olmadığı için sürekli düşünmemek.Allah yardım ediyor.

Polikistik over olup hamile kalanların yorumları nasıldır?

Benim de polikistik over sendromum var. Bu konuda en büyük tavsiyem fazla kilonuz varsa kesinlikle vermelisiniz. Ben 12 kilo verdim ve tedaviye gerek kalmadan hamile kaldım. Kilo büyük düşman polikistik over sendromu olup da gebe kalamamakta.

Polikistik over sendromum var ve 2 yıl bunun için tedavi gördüm. Ancak herhangi bir olumlu etkisini görmedim. Tedavimi yarıda bıraktım ve sonra doğal yoldan hamile kaldım.

Benim de polikistik over sendromum var. Allaha şükürki 3 yaşında bir oğlum var. Ben herhangi bir tedavi görmeden hamile kalmıştım. 3 ay korundum fakat daha sonra korunmayı bıraktım ve hamile kaldı. Allah isteyen herkese bir evlat nasip etsin inşallah. Kafanızın rahat olması çok önemli, üzüntü ve stresten kendinizi uzak tutun.

3 yıllık evliyim ve polikistik over sendromum var. Toplamda 2 kere hamile kaldım, birinde bebeğimin kalbi durmuştu. İkinci bebeğime kimyasal tedavi ile gebe kaldım. Bakın polikistik over sendromu olmasına rağmen evlat sahibi olabilirsiniz.

Polikistik over sendromu bende de var ancak herhangi bir tedaviye gerek kalmadan hamile kaldım. Ayrıca kiloluyum da. Hamile kaldığım da 80 kiloydum.

Polikistik over olup hamile kalanların yorumları nasıldır?

Polikistik over sendromlu olduğumu daha bu sene öğrendim. Evlendikten sonra 9 ay bebek istemedik eşimle ve daha sonra istediğimiz de ise hamile kaldım. Çok şükür 4 yaşında bir oğlum var şu an.

Evlenmeden önce tüylenme problemim için gitmiştim doktora ve orada öğrenmiştim polikistik over sendromum olduğunu. Şu an 5 yıldır evliyim ve evlendikten 1 yıl sonra çocuk sahibi olmak istediğimizde doktora gittim. Doktor ilaç verdi ve 3 ay dene eğer etkili olmazsa başka yöntem belirleriz dedi. Allahıma çok şükür ki 2.ayda bebeğim oldu. Şu an 3 yaşında bir evladım var.  

Polikistik over olup hamile kalanların yorumları nasıldır?

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN POLİKİSTİK SENDROMU OLUP HAMİLE KALMAK İSTEYENLERE SOĞAN KÜRÜ

  1. Soğan kürünü hazırlamak için küçük boy bir tencerenin içine 2 su bardağı klorsuz su veya hazır şişe marketten aldığınız sudan koyun, suyun içine 1 orta boy yemeklik soğanın kabuklarını soyup dörde bölüp ekleyin. Kaynadığında suyunu süzün ve soğumaya bırakın. Hazırladığınız bu soğan kürünü sabah ve akşam günde 2 kez ılık şekilde tüketin.  Sabahları işe gitmeden önce sabah içebilirsiniz.
  2. Soğan kürünün en büyük faydalarından birisi adet söktürücü olmasıdır. Bu kür yumurtalıklardaki kistleri doğal şekilde atar. Günde 2 defa uyguladığınız bu kürü toplamda gün aksatmadan uygulamalısınız. Arada içmezlik yaparsanız kürün bir yararı olmayacaktır. Kürün etkisini bir hafta sonra görmeye başlayabilirsiniz. 
  3. 15 günü soğan kürü uyguladıktan sonra 6 ay ara vermelisiniz. 6 ay sonra yeniden 15 gün kür uygulayabilirsiniz. Bu kür için beyaz soğan kullanmanız gerekmektedir. Bunun sebebi kırmızı veya mor soğanda beyaz soğandaki gibi bir etki olmamasıdır. Bu yüzden açık kahverengi kabuklu soğanları tercih etmelisiniz. 
  4. Soğan kürünü günlük olarak taze hazırlamanız önemlidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, soğan kürünün her sene 6 ayda 15 gün uygulanmasının erkeklerde iyi huylu prostat büyümesini ve kadınlarda ise yumurtalık kanserini önlediğini ifade etmiştir.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.