Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

Mavi Kadın>Güzellik>Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

Cilt bakımı, sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanın önemli bir parçasıdır. Parlayan ışıl ışıl bir cilt sağlık göstergesiyken donuk ve kuru bir cilt tam tersidir. İşte bebek gibi bir cilde sahip olmanız için 4 adım...

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

Doğal ürünlerle ve günlük rutinde yapabileceğiniz ufak değişimlerle etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Cildinizin sağlığı ve güzelliğini ve yaşlanma etkilerine karşı korumak için beş adımlı bir doğal cilt bakım  rutini takip etmek oldukça etkili olabilir. İşte o 4 adım…

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE CİLDİNİZİ YATIŞTIRIN

Hindistan cevizi yağı, cilt bakımı için doğal ve etkili bir seçenektir ve birçok faydalı özelliğe sahiptir. İçerisinde anti-inflamatuar, antioksidan ve iyileştirici özelliklerine sahiptir. Bu özellikler sayesinde cildinizde yenilenmeyi tetikleyerek cilt dokusunu güçlendirirken diğer yandan sivilce veya izlere karşı derinlemesine bakım yapar. Ancak, cilt tipiniz ve hassasiyetiniz göz önüne alındığında dikkatli kullanılmalıdır. İşte hindistan cevizi yağının cilt bakımında nasıl kullanılabileceği ve bazı önemli ipuçları:

Makyaj Temizleme: Hindistan cevizi yağı, makyaj temizleme için kullanışlı bir doğal üründür. 

Cilt Bariyerini Güçlendirme: Hindistan cevizi yağı, cilt bariyerini güçlendirir.Cilt kuruluğunu hafifletmek ve cildi nemlendirmek için hindistancevizi yağını yüzünüze hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 

Sivilce ve İzler İçin Bakım: Hindistan cevizi yağı, anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle sivilceye karşı da etkili olabilir. Sivilceye eğilimli ciltlerde, sivilcelerin üzerine doğrudan uygulanabilir.

Hindistan cevizi iyi bir nemlendiricidir. Az miktarda elinize aldığınız hindistan cevizi yağıyla yüzünüze masaj yapabilir sonrasında ise günlük kullanmış olduğunuz yüz temizleme jeli ile yıkayabilirsiniz.

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

CİLDİ SAĞLIKLI TUTMAK İÇİN ALEO VERA KULLANIN

Aloe vera cilt bakımında sıkça kullanılan doğal bir bileşendir ve birçok insan için cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Gözenekleri tıkamadan nemlendirme yapan alo vera, hergün cilt temizliğinden sonra uygulandığında cildi yatıştırır ve sağlıklı bir ışıltı verir. 

Aloe vera'yı kullanmadan önce alerji testi yapmanız önemlidir. Aloe vera cildinizde tahrişe veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir, bu nedenle bileğinizin iç kısmına veya kolunuzun küçük bir bölgesine bir miktar aloe vera uygulayarak 24 saat boyunca reaksiyon olup olmadığını kontrol edin.

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

DUŞ SÜRENİZİ KISALTIN

Duş alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi su sıcaklığı ve duş süresidir. Cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Cilt aşırı sıcak su ve uzun süreli duşa maruz kaldığında kuruluk, tahriş hatta cilt bariyerinin bozulmasına neden olabilir. Cildinizin aşırı sıcak suya maruz kalmasını en aza indirmeye çalışın.

Dolaşımı iyileştirmek adına da duşunuzun ikinci kısmında sıcaklığı azaltarak devam etmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede yüzünüze daha canlı ve genç bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Porselen gibi bir cilt için altın öneriler...4 adımda bebek gibi cilde hazır olun!

YAZ KIŞ GÜNEŞ KREMİ KULLANIN

Güneş koruyucu kullanmak cilt kanserini öneleme için çok önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra güneş koruyucu sayesinde cilt bariyerinizin yaşlanmasının da önüne geçerek buna neden olan etkenlere karşı kalkan oluşturur. Cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyan güneş kremleri, yağmurlu hatta havanın kapalı olduğu günlerde dahi sürülmesi önemlidir. 

Kaynak : Sabah Gazetesi, CildimveBen
Editör : Yağmur Akın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Mergen05 Ekim 2023 - 16:13
Turkmeniski
Sonraki Haber Yükleniyor...