Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
10-08-2019 20:34 | Güncelleme : 12-09-2022 16:59

Prostata İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu Prostat Tedavisi

Google News

Erkeklerde idrar borusunun geçtiği, meni kanallarının açıldığı yerdeki ceviz büyüklüğündeki salgı bezine prostat denir. Prostat mesane altında, rektumun önünde yer alır. Prostat büyümesi 45-50 yaşlarında başlar, idrar borusunu sıkıştırır. Bunun sonucunda erkeklerde bu yaşlardan itibaren sık idrara çıkma, kesik kesik idrar yapma gibi belirtiler meydana gelir.

Prostata İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu Prostat Tedavisi

Erkeklerde idrar borusunun geçtiği, meni kanallarının açıldığı yerdeki ceviz büyüklüğündeki salgı bezine prostat denir. Prostat mesane altında, rektumun önünde yer alır. Prostat büyümesi 45-50 yaşlarında başlar, idrar borusunu sıkıştırır. Bunun sonucunda erkeklerde bu yaşlardan itibaren sık idrara çıkma, kesik kesik idrar yapma gibi belirtiler meydana gelir.

Prostat bezi, erkeklerde mesanenin hemen altında bulunur. Prostat denilince genellikle ilk akla gelen şey erkeklerde prostat bezinin büyümesi veya bu bölgenin iltihaplanmasıdır. Prostat enfeksiyonuna prostatit denir. Prostat enfeksiyonunun temel belirtilerinden biri idrara çıkma zorluğudur.

Prostat Belirtileri Nelerdir?

 • Sık sık idrara gitme
 • Ani idrar yapma hissi
 • İdrar kaçırma
 • İdrara başlarken bekleme
 • Kesik kesik veya çatallı idrar
 • Zayıf idrar akımı
 • İdrar yaparken ıkınma ve zorlanma
 • Sık sık idrar yaparken durma ve yeniden işeme çabaları
 • İdrar torbasının tam boşaltılamaması ve artık idrar hissi
 • İdrar sonu damlama
 • Gece birkaç defa uyanıp idrara çıkma
 • İdrarda yanma ve kanama
 • İdrar yapamama ,tam tıkanma ve sonda takılması
 • Böbrekleri şişirme ve üre yükselmesi

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Prostat İçin Bitkisel Çözüm 1. Tarif

1 bardak suyu kaynatın. İçine 1 tatlı kaşığı karabaş otu ve 1 tatlı kaşığı melisa otu atıp 7 dk kaynatın. Süzdükten sonra ılık haldeyken, her gün akşam yemeğinden en erken 2 sonra için. Her defasında taze taze hazırlayın.

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu’ndan Prostat İçin Bitkisel Çözüm 2. Tarif

Kaynamakta olan 1 litre suya 200-250 gram brokoli atın. Hafif ateşte 4-5 dakika haşlayın.  Ilıdıktan sonra suyu süzerek brokolilerden ayırın. Suyun üçte birini sabah, üçte birini öğlen, son kalan üçte birini de akşam aç karnına için. Brokoli suyunu içtikten sonra 20 dakika su hariç hiçbir şey yiyip içmeyin.  Eğer çalışan bir insansanız suyun yarısını sabah, yarısını da akşam aç karnına içebilirsiniz. Bu durumda ise brokolileri 1 litrede değil, 500-600 ml. suda haşlayabilirsiniz. Brokolileri yemek zorunda değilsiniz. Önemli olan suyunu içmek. Suyu buzdolabında saklayabilirsiniz.  Her yedi günlük uygulamadan sonra üç gün ara verin. Kürü toplam 21 gün uygulayın (üç günlük aralar hariç).

Prostat İçin Doğal Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği büzücü özellikleri ile prostatın küçülmesine yardımcı olur, idrar akışına yardımcı olan idrar söktürücü özellikler içerir.Kabak çekirdeğinde prostat fonksiyonlarının düzenli işlemesinde etkili olan omega-3 yağ asitlerde de bulunur.Tüm bu yönleriyle kabak çekirdeği prostat için doğal çözümdür. Günde 1 avuç kabak çekirdeği yemeye devam edin.

Mısır Püskülü

Mısır püskülü prostat büyümesine bağlı belirtileri tedavi etmek için doğal çözümdür. Mısır püskülü doğal bir idrar söktürücü görevi görür ve idrar kaslarını ve astarı gevşetmeye yardımcı olur. Bu da, idrar akışında iyileşme sağlar. 4 su bardağı suya 6 tane mısırın püskülünü koyun.  Kaynamaya bırakın, sonra 10 dakika daha pişirin. Süzün ve günde 3 bardak mısır püskülü suyu için.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi şişmiş prostat bezlerini küçültmeye yardımcı olan büzücü özelliklere sahiptir. Ayrıca kilo kaybına yardımcı olur ve prostat büyümesine bağlı komplikasyonlarının önlenmesine yardımcı olur. 1 bardak suya 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı bal katıp karıştırın. Bu karışımı günde 2 kez için. Diğer bir seçenek ise, bir küvet suya 1 bardak elma sirkesi katın ve 10 ila 15 dakika bu suda bekleyin. Bu rahatlatıcı banyonun tadını haftada birkaç kez çıkarın.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.