20 Mayıs 2022, Cuma 08:14

Protein Ağırlıklı Diyet İle Kolay Kilo Verme 3 Günlük Protein Diyeti

Protein Ağırlıklı Diyet İle Kolay Kilo Verme 3 Günlük Protein Diyeti

Et, tavuk, balık, yumurta, süt ve süt ürünleri protein açısından zengin gıdalar arasında yer alır. Protein içeriği yüksek besinlerin kişiyi uzun süre tok tuttuğu, acıkmayı geciktirdiği, böylece kilo vermeyi kolaylaştırdığı bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. Örneğin yapılan çalışmada sabahları kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyen kişilerin yemeyenlere oranla daha kolay zayıfladığı görülmüştür. Bugünkü diyet köşemizde protein diyetine yer verdik. Protein diyeti yapanların yorumları, bu diyetle zayıflayanlar protein diyetinden çok memnun kalıp protein diyeti sayesinde ideal kiloya indiklerini bildiriyor. Size 3 farklı protein diyet listesi örneği verdik, bu 3 listeden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Hızlı kilo vermek istiyorsanız ilk listemiz olan, 3 günde 3 kilo zayıflatan protein diyetini yapabilirsiniz. Protein diyeti et, tavuk, yumurta gibi proteinli gıdaların tüketimine dayalı bir diyet programıdır. Protein diyetinin en önemli avantajı bu diyet ile verdiğiniz kiloların artık geri alınmamasıdır. Çünkü protein diyeti ödem atıcıdan ziyade yağ yaktıran bir diyettir. Vücuttaki fazla yağları yakar, basen, göbek çevresi gibi istenmeyen kiloların biriktiği yerlerde bölgesel zayıflamakta da önemli rol oynar.  Protein diyet listelerimize geçmeden önce protein diyeti hakkında Diyetisyen Hülya Çağatay’ın verdikleri bilgilerden yararlanalım;

Diyetisyen Hülya Çağatay Protein Diyeti İle İlgili Soruları Cevaplıyor

Protein Diyeti Nedir?

Et, tavuk, balık, süt, yoğurt gibi proteinler açısından zengin yağ oranı düşük, karbonhidrat içermeyen gıdalarla yapılan diyete protein diyeti denir.

Protein Diyeti Neden Kilo Verdiren Bir Diyettir?

Protein diyetiyle zayıflamakta etkili olan faktör protein açısından zengin gıdaların tüketimine yüksek protein alımına bağlı olarak metabolizmanın hızlanmasıdır. Çünkü proteinler vücut tarafından zor sindirilen besinlerdir. Aynı zamanda içerik bakımından metabolizmayı hızlandırıcı etkiye sahiptirler. Böylece protein oranı yüksek gıdalarla beslenmenin sonucunda hızlı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Protein Diyetinde Yasak Olan ve Serbest Olan Besinler Nelerdir?

Protein diyetinde serbest olan gıdalar; yumurta, süt, yoğurt, ayran, et, tavuk, balık,

Protein diyetinde yasak olanlar; karbonhidratlar, şekerli besinler, şeker oranı yüksek sebze ve meyveler

Protein Diyetinde Hedef Nedir?

Protein diyeti uygulamasındaki amaç, kısa sürede kolay ve hızlı kilo vermektir. Örneğin yaz geldiği ve kıyafetler inceldiği fazla kilolar ortaya çıktığı için zayıflamak istiyorsunuz; Bu gibi durumlarda uzun ya da kısa süreli protein diyetleri yapıp çok hızlı bir şekilde istenen hedefe ulaşmak temel amaçtır.

Protein Diyeti Herhangi Bir Sağlık Sorununa Neden Olur mu?

Protein diyeti, böbrek hastalıkları, karaciğer yağlanması ya da kan kolesterol seviyelerinin yükselmesi gibi pek çok sağlık sorununa yol açabilmektedir.

Protein Diyetleri Metabolizmayı Nasıl Etkiler?

Protein diyetleri yapıldığı süreç içerisinde metabolizmayı olumlu etkiler. Yapıldığı süreç içerisinde metabolizmayı hızlandırır, hızlı kilo kaybına neden olur ve sizi çok da motive eder.

Protein Diyeti İle 3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi 1. Liste Örneği

Protein diyeti ile 3 günde 3 kilo veren diyet listesi şöyledir;

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.  

 
KAPAT