07 Temmuz 2022, Perşembe 17:43

Rahim için detoks zamanı: Rahim toksinlerden nasıl arındırılır?

Rahim için detoks zamanı: Rahim toksinlerden nasıl arındırılır?

Rahim, kadınlarda üreme merkezidir ve kolay gebe kalmak için rahmin temiz olması çok mühimdir. Rahim temizliği sayesinde daha çabuk gebe kalabilirsiniz, ayrıca adetleriniz sancılı geçiyorsa bu detoks ile bu dönemde ağrıyı önleyebilirsiniz.

Rahim, kadınlarda üreme merkezidir ve kolay gebe kalmak için rahmin temiz olması çok mühimdir. Rahim temizliği sayesinde daha çabuk gebe kalabilirsiniz, ayrıca adetleriniz sancılı geçiyorsa bu detoks ile bu dönemde ağrıyı önleyebilirsiniz. Rahim temizleme özellikle kürtaj sonrası mutlaka gereklidir . Rahme iltihap ve her türlü toksinden temizlemek için mutlaka yapmanız gereken bitkisel kürler şunlardır;

Rahim Nasıl Temizlenir?

Rahimi temizlemek için aşağıda bildireceğimiz doğal yöntemlere düzenli olarak devam etmelisiniz. Haftada 3 kez bunları uygulamalısınız.

Hayıt Suyu İle Rahiminiz Temizlensin

Hayıt suyu rahimdeki toksinleri temizlediği için rahimde iltihap ve enfeksiyon karşıtı etkiye sahiptir. Bunun için günde 3 öğün çeyrek çay bardağı kadar hayıt suyu  ve bardağın kalanına ise normal su doldurup için. Buna 21 gün devam edin ve en az 3 ay düzenli kullanımda rahim sanki yeni doğmuşcasına tertemiz olur. Hayıt suyunu elde etmek için 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı hayıt suyu koymalısınız. Ardından 15 dakika demlenmesini bekledikten sonra otunu süzdüğünüz hayıt suyunuz hazır.

Ahududu Yaprağı Çayı

Kırmızı ahududu bitkisinin yaprağından ahududu yaprağı çayı hazırlayabilirsiniz. Ahududu yaprağının içeriğinde bol miktarda A, B,C vi̇tami̇nleri, magnezyum, potasyum, kalsi̇yum ve fosfor bulunmaktadır. Ahududu yaprağının rahim sağlığına iyi geldiği çok eski zamanlardan beri bilinir ve bu yüzden yüzyıllardır kadınlar adet sancılarını dindirmek için bu bitkiyi doğal ilaç olarak kullanmaktadır. Ahududu yaprağı hormonları dengelediği için doğurganlığı arttırma etkisi de bulunmaktadır. Ahududu yaprağı çayını hazırlamak için 1 bardak kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı ahududu yaprağı atıp 5 dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında çayın içindeki yaprakları çıkardıktan sonra çayınız hazır. Günde 1-2 fincan içmeniz yeterlidir. 

Çörek Otu Binbir Derde Deva

1 çay kaşığı öğütülmüş çörek otu, 2 çay kaşığı taze sıkılmış acı kavun suyu ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Daha sonra küçük bir bez parçasının içine bu karışımı alın ve sarın. Bu sardığınız bezi gece uyumadan önce rahim ağzına yakın olacak şekilde vajinaya koyup sabaha kadar bekletin. Bu uygulama rahimdeki damarları açar ve rahmi çok iyi temizler. Ek olarak adet söktürücü görevi görür. Fakat bu uygulamayı hamile kişiler kesinlikle yapmamalıdır.

Soğan Kürü İle Kolay Gebelik

Soğan kürünün rahime olan faydası çoktur. Soğan kürünü hazırlamak için öncelikle 1 adet kahverengi kabuklu olmak şartıyla orta boy soğanın kabuklarını soyup dörde bölün. Diğer yandan 2 su bardağı hazır klorsuz suyu kaynatın ve kaynadıktan sonra içine doğramış olduğunuz soğanları ekleyin. Bu şekilde 5 dakika daha kaynatın. Hazırladığınız soğan kürünü akşam ve öğle yemeklerinden önce bir bardak kadar tüketin. Bu kürü 15 gün düzenli yapmalısınız. Bu kürü isterseniz adet döneminde de yapabilirsiniz, herhangi bir zararı olmayacaktır. Ancak yine de bu kürün uygulanması tavsiye edilen en doğru zaman adet bitiminden 7 gün sonradır. 15 gün uyguladıktan sonra diğer adet gelmeden 10 gün önce tekrar 5-7 gün uygulamalısınız. Eğer hamilelik isteniyorsa bu kürün sonrasında kuru incir kürü de yapılmalıdır. Fakat bu iki kür aynı anda uygulanmamalıdır. Uyarı: Soğan suyu kürünü 15 günden fazla yapmamalısınız.  Soğan suyu kürünün etkisini daha 2.-3. günlerinde bile akıntılarınızı arttırdığını gördüğünüzde fark edeceksiniz.

Zencefil

Zencefil içeriğindeki zengina antioksidanlar sayesinde sağlık için çok faydalıdır. Zencefilin bağışıklığı kuvvetlendirme özelliği de vardır. Ek olarak,  zencefilin vücutta kan akışını teşvik etme özelliği bulunur ve bu sayede rahime doğru kan akışını sağlamaktadır. Diğer bir deyişle zencefil rahim temizliği konusunda çok faydalı bir besindir. Rahmi temizlemek için günde 2 defa zencefil çayı içebilirsiniz.

Civanperçemi Çayı

Civanperçemi çayının rahimde iltihap ve enfeksiyon temizleme özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden rahmi ve yakın dokuları döllenmeye hazır hale getirmeye yardımcıdır. Civan perçemi çayını hazırlamak için, 1 fincan kaynar su içine 1 tatlı kaşığı kuru ve yaş ama ince şekilde doğranmış civan perçemi bitkisini ekleyip 5 dakika demleyin. Bu çayı günde 1 bardak kadar tüketmelisiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT