17 Mayıs 2021, Pazartesi 13:17

Rahim İncelmesi Hamileliğe Engel mi Saraçoğlu Bitkisel Çözüm

Rahim İncelmesi Hamileliğe Engel mi Saraçoğlu Bitkisel Çözüm

Normal adet döngüsü ve gebe kalabilmek için kalın ve sağlıklı bir rahminiz olmalıdır. Rahmin kalınlığı fetüsün başarılı bir şekilde rahime tutunabilmesi için minimum 8 mm kalınlığında olmalıdır. 7 mm'den daha az olan rahim hacmine rahim inceliği denir.

Rahim Duvarı İnceliği Neden Olur?

 1. Östrojen düşüklüğü
 2. Rahim enfeksiyonu
 3. Yetersiz beslenme
 4. Rahime giden kan akışında düşüklük. Doktorunuz rahimdeki kan akışını ölçmek için ultrason yöntemini kullanabilir.
 5. Rahimde yapısal problemler
 6. Doğum kontrol hapı kullanımı
 7. Hormon bozukluğu
 8. Rahim fibroidleri:Rahim fibroidleri, rahimde gelişen iyi huylu büyümeleri ifade eder. Ya insan gözü tarafından görülemeyecek kadar küçük ya da rahimde şişkinliğe neden olacak kadar büyük olabilirler.
 9. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Rahim İnceliği Belirtileri Nelerdir?

 1. Kısırlık
 2. Anormal veya düzensiz adet döngüsü
 3. Düzensiz veya ağrılı adet görme
 4. Yetersiz adet kanaması
 5. Koyu kırmızı veya mor renk adet kanı
 6. Bel ağrısı

Rahim Duvarı İnceliği Olanlar Gebe Kalmak İçin Ne Yapmalıdır Rahim Nasıl Kalınlaşır?

Çin tıbbında rahim, bebek sarayı olarak bilinir ve sağlıklı bir bebek yetiştirmek için sağlıklı bir rahim duvarı gereklidir. Bebeğin rahime tutunması için rahimin ince olmaması gerekli kalınlıkta olması çok mühimdir. Rahim inceliğinden muzdaripseniz kadın doğum doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın ve doktorunuzun uygun tavsiyelerini mutlaka uygulayın. Rahimin ideal kalınlıkta olması embriyonun rahim duvarına yapışması ve hamilelik için anahtar faktördür. Aşağıda bildireceğimiz yöntemler rahim duvarını kalınlaştırmaya yardımcı olacaktır.

 1. Östrojen hapı kullanımı. Şayet rahim duvarı incelmesinin sebebi vücuttaki östrojen hormonu eksikliği ise doktor östrojen hormon takviyesine başlayacaktır.
 2. Günlük E Vitamini (400 IU) için – Yapılan araştırmada, E Vitamini takviyesinin, alan kadınların yarısının rahim kalınlığını artmaya başladığını göstermiştir.
 3. Aspirin alın. Aspirin kan akışını arttırır ve bu da rahim zarının kalınlaşmasına yardımcı olur. Araştırmalar, düşük doz aspirinin rahim astarının kalınlığını ve gebelik oranlarını önemli ölçüde artırabildiğini göstermiştir.
 4. Sağlıklı beslenin: Yiyecekler bizi besler ve kan yapmak için gereklidir, bu da sağlıklı bir rahim zarını oluşturur. Bunları diyetinize mutlaka yer verin. Et: Günde 1-3 porsiyon et yemeye devam edin. Hem sığır eti hem de kuzu eti olan kırmızı et, rahim kalınlaşmasına yardımcı olabilir. Sağlıklı yağlar: zeytinyağı, çiğ fındık, avokado.Koyu yapraklı yeşillikler
 5. Düzenli egzersiz yapmak vücuttaki kan akışını iyileştirecek ve bu da rahim zarını oluşturmaya yardımcı olacaktır. Egzersiz, günde 20-30 dakika hafif ila orta derecede olmalıdır. Her gün en az yarım saat yürüyüş yapabilirsiniz. Yüzmek de en sağlıklı sporlardandır.
 6. Akupunktur, kan dolaşımını iyileştirmek ve rahim zarını kalınlaştırmakta yardımcı olabilir. Akupunktur, haftada 1-2 kez tedavi seansları ile 2 - 3 aylık bir sürede rahimde kalınlaşma sağlanabilir

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Rahimi Kalınlaştırmak İçin Bitkisel Çözüm

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu rahim duvarı inceliği olan kadınlara günde en az 1 en fazla 2 bardak taze nar suyu tüketmesini tavsiye etmektedir.

Rahim Astarının Kalınlaşması İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

 1. Demir ilacı
 2. Balık yağı, diğer adıyla Omega 3 esansiyel yağ asitleri, günde 2000 mg
 3. E Vitamini, günlük 800 iu
 4. L-Arginin, günde 6 gram
 5. Zerdeçal, diğer adıyla Curcumin, günde 2000 mg, hamileyken bu ilacın alımı kesilir
 6. Düşük doz aspirin , günlük 81 mg
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT