21 Ocak 2021, Perşembe 14:52

Redekain 5 Pomad Redekain Lidokain Fiyatı Ve Yan Etkileri Ne

Redekain 5 Pomad Redekain Lidokain Fiyatı Ve Yan Etkileri Ne

Redekainlokal anestezi özelliği ile ağrı kesici kremlerdendir. İlacın etken maddesi Lidokainhidroklorür'dür.

Güneş yanıklarının ve çeşitli hafif yanıkların tedavisinde kullanılan Redekain, böcek ısırması ve böcek sokması durumlarında, zehirli sumak, zehirli meşe, zehirli sarmaşık nedeniyle cildin tahriş olması hâlinde, çizik, sıyrık ve kesik gibi cilt problemlerinden kaynaklanan ağrı ve kaşıntının giderilmesinde de kullanılır.

Redekain Nasıl Kullanılır?

Kremi sürmeden önce ve sürdükten sonra ellerin güzelce yıkanması gerekir. Krem, problemli bölgeye az miktarda uygulanıp nazikçe ovulmalıdır. Hekiminiz farklı bir şey bildirmediyse orayı bandajlamaktan, sarmaktan veya üzerini kapatmaktan uzak durulmalıdır. Gerekiyorsa günde birkaç kez sürülebilir.

Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Anestezik ilaçlardan biri olan Redekain krem ciltte meydana gelen kaşıntı ve ağrıyı bir süreliğine dindirir. Sıyrıklar, küçük kesikler, güneş yanıkları, çizikler, hafif yanıklar, anal fissür, makat çatlağı, hafif cilt tahrişleri, böcek sokması, böcek ısırması gibi durumlarda kullanılır.

Tüm bunların yanı sıra egzamaya bağlı kaşıntı ve ağrıyı gidermek için de bu kremden faydalanılır. Hemoroid sebebiyle meydana gelen şikâyetlerin giderilmesinde, genital ve anal bölgelerde oluşan birtakım sorunların iyileştirilmesinde etkilidir.

Hamilelikte Redekain Krem Kullanımı

İlaç, bir eczacıya veya doktora danışılmaksızın kullanılmamalıdır. Hamileyseniz ve doktorunuz Redekain kullanmanız gerektiğini bildirmediyse bu kremi kullanmaktan kaçınınız. Tedaviniz sürerken hamile olduğunuzu anlarsanız derhal eczacınızı veya doktorunuzu bilgilendiriniz.

Emzirirken Redekain Krem Kullanımı

Hekiminizin veya eczacınızın onayını almadan bu dönemde Redekain kullanmayınız. Redekain insan sütüyle atılabilir. Bunun için olası risklere karşı emziren anneler doktor tarafından önerilmediyse Redekain krem kullanmamalıdır.

Redekain Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Redekain’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa Redekain’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

  1. Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik (yutkunma güçlüğüne neden olabilir)
  2. El, ayak ve ayak bileğinizde aniden meydana gelen ciddi şişme
  3. Zor nefes alma
  4. Ciltte küçük kabarcıklara birlikte görülebilen ciddi kaşıntı

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bu yan etki sizde mevcut ise, sizin Redekain’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. yan etkileri diğer amid tipi lokalanesteziklerin yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, idiosenkrazi (nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik). Bu yan etkiler arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme, nöbet (konvülsiyon) sayılabilir.

Yaygın olmayan: Uzun dönem bölgesel kullanım sonrası aşırı duyarlılık oluşabilir.

Yaygın: Ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü

Kazara gözle temasından sonra korneada tahriş gözlenmiştir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT