29 Şubat 2020, Cumartesi 16:23

Refresh Tek Dozluk Göz Damlası Suni Gözyaşı Fiyatı Ne Kadar

Refresh Tek Dozluk Göz Damlası Suni Gözyaşı Fiyatı Ne Kadar

Refresh Göz Damlası Ne İşe Yarar, Fiyatı Ne Kadar, Kullanıcı Yorumları?

Refresh damla, nemlendirici ve kayganlaştırıcı etkisi sayesinde gözdeki kuruluğun önlenmesi için üretilmiş bir ilaçtır.Yani suni gözyaşıdır. Fiyatı;20,85 TL'dir.

Refresh göz damlası berrak ve renksiz bir çözeltidir. İlaç paket içerisinde 30 adetlik tek dozluk flakonlar bulunmaktadır.

1 ml damla; etken madde olarak 5.0 mg sodyum karboksimetilselüloz, prezervan madde olarak 0.050 mg oksikloro kompleks (Purite®), yardımcı maddeler olarak 0.35 mg sodyum borat dekahidrat, 3.9 mg sodyum klorür, 1.4 mg potasyum klorür, 0.06 mg kalsiyum klorür dihidrat, 0.06 mg magnezyum klorür heksahidrat, 6.0 mg borik asid, sodyum hidroksit ve saf su içerir.

Refresh Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Refresh göz damlası problemli olan göze 1 veya 2 damla miktarında damlatılır. Damlalığın ucunun hiçbir yere değdirilmemesi temiz tutulması gözün mikrop kapmaması için önemlidir.

Refresh göz damlası kullandıktan sonra eğer gözde ağrı, kızarıklık, tahriş ve görmede azalma gibi şikayetler 72 saatten fazla sürerse ilaç kullanılmamalı ve hemen doktora danışılmalıdır. Ayrıca ilacın renginde değişiklik veya bulanıklaşma olursa kullanılmamalıdır. Ek olarak eğer doz unutulursa telafi için çift doz alınmamalıdır. 

Hamilelikte Refresh Göz Damlası Kullanımı

Hamilelik dönemindeki anne adayları herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora veya eczacıya danışmalıdır. Hamilelikte Refresh göz damlası kullanımının uygun olup olmayacağını doktor karar verecektir.  Refresh göz damlası kullanım döneminde hamile olanlar hemen doktor veya eczacıya danışmalıdır.

Emzirirken Refresh Göz Damlası Kullanımı

Emziren anneler herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Doktor Refresh göz damlasının emziren anneler için risk- yarar oranını değerlendirerek karar verecektir. 

Araç Ve Makine Kullananların Refresh Göz Damlası Kullanımı

Göze uygulanan bütün ilaçlarda olduğu gibi Refresh göz damlası da gözde bulanıklık yapması halinde kişinin araç veya makine kullanmaması ve kullanmak için görüşün netleşmesini beklenmelidir.

Çocuklarda kullanımı:

Refresh göz damlasının çocuklar için özel kullanım talimatı bulunmamaktadır. 

Yaşlılarda kullanımı:

Refresh göz damlasının yaşlılarda özel bir kullanım durumu yoktur. 

Özel kullanım durumları:

Böbrek/Karaciğer yetmezliği :

Refresh göz damlasının böbrek veya karaciğer yetmezliği olan kişilerde özel bir kullanım talimatı yoktur.

Refresh Göz Damlası Kullananların Yorumları

Refresh göz damlası tek kullanımlık paketlerde satılıyor.  Bende hafif derecede göz kuruluğu var.  Anladığım zaman veya uykusuz kaldığım zaman ertesi gün hemen ciddi göz yanması ile uyanıyorum. Refresh göz damlası suni gözyaşı ve bende müthiş etki gösteriyor. Göz yüzeyini nemlendiriyor. Ben sürekli bilgisayar kullandığım için ilacı yanımdan ayırmıyorum. 

Refresh göz damlası içinde sodyum klorür ve sodyum hidroksit (ph ayarı için) varmış. Bu da demektir ki suni gözyaşı görevi görüyor. Gün içinde uzun süre telefon, bilgisayar ekranlarına bakan kişilerde göz yanması problemi için mutlaka tavsiye ediyorum. Gözünüz kurduğunda hemen damlatın, çok etkili bir ilaç. 

Refresh göz damlası gün içinde bilgisayar, tablet, televizyon ve telefon ile çok uğraşan insanlarda görülen göz kuruluğuna karşı oldukça etkili bir ilaç. Gözyaşı da denebilir.  Ben kullanıyorum ve memnunum.

Refresh göz damlasını yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum.  Bir tüpü kullanıp kapağını kapatıyorum ve birkaç saat arayla damlatarak bitiriyorum. Biraz önce gözüme bir şey kaçmış gibi geldi. Aynaya baktığımda iki göz kapağımda da arpacık çıktığını gördüm. Bunun sebebini tüpleri gün içinde bekletmeme bağlıyorum.  Çünkü mikrop kaptı galiba.  Açılan tüpü sadece 24 saat içinde kullanmanızı ve sonrasında hemen atmanızı tavsiye ediyorum. 

Refresh Damlanın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Refresh göz damlasının içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Refresh damlayı kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde. Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Refresh damlaya karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  1. Gözde tahriş (kızarıklık, kaşıntı, yanma, batma vb.) belirtileri.

Bunlar Refresh damlanın hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT