2022-09-15 06:51:00 | Son Güncelleme : 2022-09-15 06:57:27

Reyting rekorları kıran programlara imza atan Esra Erol kimdir? Kaç yaşında? Kimle evli? Boyu ve kilosu ne?

Evlilik programı ile tanıdığımız Esra Erol, son senelerde ATV ekranlarında “Esra Erol’da” isimli kadın gündüz kuşağı ile evlerimize konuk oluyor. Peki Esra Erol kimdir? İşte güzel sunucu Esra Erol'un biyografisi:

Esra Erol hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler
Esra Erol hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler

Esra Erol Türk sunucu ve TV programcısıdır. 12 Mayıs 1982 tarihinde İstanbul’un Eyüp semtinde dünyaya geldi. Babası polis emeklisi, annesi ise ev hanımıdır. Esra Erol evli ve 2 çocuk annesidir. ATV ekranlarında gündüz kuşağı programı olan 'Esra Erol'da' programının sunuculuğuna devam etmektedir.

ESRA EROL'UN BİYOGROFİSİ

Adı: Esra Erol

Doğum Tarihi: 12 Mayıs 1982

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.66

Kilosu: 57

Burcu: Boğaz

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Sarı

Eşinin Adı: Ali Özbir

Çocukları: İdris Ali Özbir ve Ömer Özbir

Annesi: Necla Kaymakçı Erol

Babası: Seyfi Erol

Kardeşleri: Bihter Erol, Pervin Erol, Esra Erol, Eda Erol, Filiz Erol

Instagram Hesabı: @esraerol

ESRA EROL’UN EĞİTİMİ NASILDIR?

Esra Erol ilk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamladı. Kütahya’da Kız Lisesi Çini Seramik mezunudur. Lise eğitimini tamamladıktan sonra açık öğretim fakültesini bitirdi.

Ardından Maltepe Üniversitesi'nden diksiyon-spikerlik kursu aldı ve sonrasında  Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünden mezun oldu.

ESRA EROL HAKKINDA AZ BİLİNEN BİLGİLER

2004 senesinde Kanal 7 yapımı Kalp Gözü dizisinde oynayarak televizyonculuk kariyerine başladı.

Asıl parlaması evlilik programları sayesinde oldu. Çeşitli kanallarda evlilik programları sunmadan önce Cennet Mahallesi dizisinde hayat kadını rolüyle konuk oyuncu olarak yer aldı.

Eşi Ali Özbir ile arasında 14 yaş fark var.

Esra Erol Sinop’lu ailenin bir kızıdır fakat İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra diksiyon kursları almıştır.

Esra Erol Flash TV kanalında evlilik programı sunarak tanınmaya başlamıştır.

Evlilik programları sunuculuğunda öncelikle Flash TV’de ”Desti İzdivaç” programı ile başladı. Çok geçmeden Star TV’ye transfer oldu. Bu kanalda ünü iyice arttı. Buradan sonra ise ATV’ye geçti ve orada ”Esra Erol’la Evlen Benimle”  programını sundu. Orada çok fazla durmadan rekor bir ücretle Fox TV’ye geçiş yaptı.

ESRA EROL’UN RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

Esra Erol verdiği röportajlarda hayat görüşü, düşünceleri hakkında önemli ipuçları veriyor. İşte Esra Erol’un röportajlarından kesitler:

EVLİLİK SÖZLEŞMESİ YAPTI MI?

Kendimi ve Ali’yi bildiğim için uygun görmedim ama bazı aileler için gerekiyor. Evlenirken sevgiden, aşktan, her şeyden öte, güven duygusu olmalı. Çünkü siz hayatınızı ona emanet ediyorsunuz, o da size emanet ediyor. Tabii hayat ne getirir, bilinmez. Bugün çok seviyorum, âşığım, ölüyorum belki ama 10 yıl sonra her şey değişecek... Bunları bilerek yaşamak lazım.

EŞİNE AŞIK MI?

23 yaşımdayken tanıdım Ali’yi. Ali ile aramda 14 yaş var.Çok sevdim, çok âşık oldum. Değişik bir adam. Sevgisini herkes gibi çok büyük hareketlerle gösteren biri değil. Ama o kadar küçük bir hareketle gözünüzde büyüyen bir davranışta bulunuyor ki aşık ve hayran oluyorsunuz. Ve Ben Ali’ye gerçekten hem aşığım hem hayranım hem de onu seviyorum.

OLMAZSA OLMAZI NEDİR?

Ailem olmazsa olmazım. Onun dışında her şeyle baş edebilirim.

AİLESİNDEN ALDIĞI ÖĞÜT NE?

Babamın "Kızım yol kenarında bir çalı bile olsan en iyi çalı sen ol" öğüdünü hep aklımda tutarım. Bir de "Sen doğru yaşarsan doğru gelir seni bulur" sözü.

NERELİ?

Annem Sinop, Ayancıklı. Babam Romanya göçmeni... İkisi de sonradan İstanbul’a gelmiş. Babam Mahmutpaşa’da oturuyormuş. Annem de yakınlarda bir fabrikada çalışıyormuş. Birbirlerini yolda gördüklerinde bakışırlarmış. İlişkileri ve mücadeleleri etkileyicidir.

Tanıştıklarında babam evliymiş ama boşanmak üzereymiş. İki de çocuğu varmış; ablalarım Filiz ve Pervin. Anneme âşık olunca babam annemi istemeye gitmiş ama dedem vermemiş.

Babam ilişkiyi bitirmeye karar vermiş. Tabii annem, babamın bu dürüst tavrından o kadar etkilenmiş ki ayrılamamışlar. Dedem başlarda babamdan nefret etse de sonradan değişmiş. Benim gördüğüm kadarıyla en çok babama kıymet verirdi. Babam da anneannemle dedemi kendi ailesi saydı hep. Hâlâ çok iyi anlaşırlar. Anlaşamadıkları tek konu futbol.

TEK KELİME VE ESRA EROL

Esra Erol’dan kelimelerin çağrıştırdıkları:

Aile: Vazgeçilmez

Evlilik: Anlayış

Kariyer: Çalışmak

Annelik: Sorumluluk

Güzellik: Geçici

Reyting: Krema

Başarı: Emek

ESRA EROL’UN KARİYERİ NASIL İLERLEDİ?

 • 2003: Siemens Mobile Kuşak (Sunucu) (Teknoloji TV)
 • 2005–2007: Turkuaz (Kanal D)
 • 2007–2008: Dest-i İzdivaç (Flash TV)
 • 2008–2009: Esra Erol'la İzdivaç (Star TV)
 • 2009–2013: Esra Erol'la Evlen Benimle (ATV)
 • 2013–2015: Esra Erol'la (FOX)
 • 2015–günümüz: Esra Erol'da (ATV)

ESRA EROL’UN ROL ALDIĞI DİZİLER, FİLMLER, OYUNCULUK DENEYİMLERİ

 • Kalp Gözü (TV Dizisi) (Kanal 7) - 2004
 • Cennet Mahallesi (Hayat Kadını) (TV Dizisi) (Show TV) - 2004
 • Çemberimde Gül Oya (TV dizisi) - 2005[2]
 • Başkan (TV Filmi) - 2005
 • Tuzak (Banu) (TV Dizisi) - 2005
 • Kanal-İ-Zasyon (Konuk Oyuncu) (Film) - 2009
 • Kamerayla İzdivaç (Film) - 2010
 • Alemin Kıralı (Yılbaşı Özel, 56 Bölüm) (TV Dizisi) (atv) - 2012
 • Yalan Dünya (TV Dizisi) Kanal D – 2012
Mavi Kadın
En Çok Okunanlar
Tekno Kadın
|
09 Eylül 2022 - 13:09
Apple Watch 8 Serisi kadınları da düşündü: Doğurgan dönemi haber veriyor
Apple'ın beklenen lansmanı gerçekleşti! Apple, her yıl Eylül ayında gerçekleştirdiği ve yeni ürünlerini tanıttığı ‘Apple Event’ı düzenledi. Tanıtımda başta İphone 14 modelleri olmak üzere Apple Watch Series 8 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Peki, Apple Watch 8 Serisi özellikleri neler? Detaylar haberimizde…
Tekno Kadın
|
14 Aralık 2021 - 01:05
En az yakan, elektrik faturasının en az geleceği, uygun fiyatlı 6 elektrikli ısıtıcı
Elektrikli soba olarak da bilinen elektrikli ısıtıcılar, elektrik enerjisini ısıya dönüştürür ve ortamı ısıtır. Doların yükselmesi ve elektrik faturalarına gelen zamlarla beraber vatandaşlar sıcak bir evde oturmak için tasarruflu, az yakan ısıtıcıya ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Peki hem ekonomik hem de en az yakan elektrikli soba markaları hangileri?
Yaşam
|
24 Eylül 2022 - 12:00
Oscar ödüllü ‘Avatar’ 4K olarak yeniden beyazperdede
Başarılı yönetmen James Cameron'un gişe rekorlarını alt üst eden filmi Avatar, tam 13 yıl aradan sonra devam filmiyle gösterime girdi. Avatar 2 filminin konusu nedir?' sorularının cevabı sorgulanmaya devam ederken; Avatar 2 The Way Of Water (Suyun Yolu) filmin vizyon tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu haberimizde...
Yaşam
|
28 Temmuz 2022 - 18:21
5 farklı yöntem ile ayna temizliği nasıl yapılır? Ayna iz bırakmadan nasıl silinir?
Evinizdeki aynaların yüzeyinde bulunan lekeleri bir türlü çıkaramıyor musunuz? Leke ve iz bırakmadan aynalarda kusursuz parlaklık sunacak yöntemler yazımızın devamında sizleri bekliyor. Ayna temizliği nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…