21 Ocak 2021, Perşembe 13:44

Rheumon % 5 Jel Fiyatı Nedir ve Yan Etkileri Nelerdir

Rheumon % 5 Jel Fiyatı Nedir ve Yan Etkileri Nelerdir

Rheumon jel kortizon barındırmayan, non-steroid anti-romatik bir ilaçtır. Romatizma hastalığının tedavi edilmesinde kullanılır. Anti-inflamatuvar özelliktedir yani inflamasyonu/iltihabı giderir. Analjezik ilaçlar grubunda yer alan Rheumon jel ağrının giderilmesinde rol oynar. Rheumon jelin kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir. Fiyatı:19,33 TL'dir.

Rheumon % 5 Jel Ne İşe Yarar?

 1. Künt travmaların (örneğin spor yaralanmalarının) ardından el ve ayaklarda meydana gelen akut ezilmeler, burkulmalar ve zorlanmalar sebebiyle oluşan ağrılı rahatsızlıkları iyileştirir.
 2. Diz eklemlerinin iltihaplanması hâlinde tercih edilir.
 3. Eklemlerin etrafında bulunan yumuşak dokularda (tendon, eklem kapsülü, bağlar ve bursa gibi yerlerde) hissedilen ağrıyı dindirir.

Rheumon % 5 Jeli Kimler Kullanmamalıdır?

 1. Çocuklarda ve ergenlik dönemindeki bireylerde kullanımına ilişkin yeterli veri mevcut değildir. Bunun için 18 yaşından küçük hastalarda kullanılması önerilmez.
 2. Uygulama yapılacak bölgede inflamasyon, egzama, enfeksiyon veya açık yara mevcutsa Rheumon jel kullanımından uzak durulmalıdır.
 3. Gözler, burun içi, dudaklar ve buna benzer mukoza alanlarına sürülmemelidir.
 4. Gebeliğin geç evresi yani 6. aydan sonra Rheumon jel tedavisi uygulanmamalıdır.

Rheumon % 5 Jel Nasıl Kullanılır?

 1. Bu krem yalnızca deriye haricen sürülerek kullanılabilen bir üründür. Kesinlikle ağız yolu ile alınmamalıdır. Rheumon % 5 jeli sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayıp hafif bir masajla derinize yedirmeniz gerekir.
 2. İşlemin ardından kuruması için birkaç dakika beklenmelidir. Hekimin farklı bir talimatı yoksa üstünü bandajlamaktan sakınılmalıdır.
 3. Tedavinin ne zamana kadar devam edeceği doktor tarafından belirlenecektir. Spor yaralanmaları ve benzeri künt travmaların gerçekleşmesi durumunda çoğu zaman 1 haftalık tedavi tavsiye edilmektedir.
 4. Romatizmal rahatsızlıklarda kullanılıyor ise tedavi süresinin 3-4 hafta olması genellikle kâfi gelmektedir. Yakınmalar geçmezse doktora başvurulmalıdır. Tedavinin uzatılıp uzatılmayacağına o karar verecektir.

Rheumon % 5 Jel ‘in Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, RHEUMON % 5 JEL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkileri olabilir.İstenmeyen etkilerin değerlendirilmesi aşağıdaki sıklık bilgilerine dayalıdır:

Çok yaygın (≥1/10); yaygın (≥1/100 ila < 1/10); yaygın olmayan (≥1/1000 ila <1/100); seyrek (≥1/10.000 ila <1/1000); çok seyrek (<1/10.000); bilinmiyor (eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor)

RHEUMON % 5 JEL, geniş cilt yüzey alanlarına ve uzun süreli uygulanırsa, etofenamat içeren ilaçların sistemik kullanımlarından sonra görüldüğü gibi spesifik organ sistemlerini veya tüm vücudu etkileyebilecek yan etkilerin gelişmesi olasıdır.

Deri ve deri altı doku hastalıkları:

Yaygın olmayan: Ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, deri döküntüsü, bazen kabarcıklar veya ürtiker tarzı lokal deri reaksiyonları

Seyrek: Aşırı duyarlık reaksiyonları veya lokal alerjik reaksiyonlar (temas dermatiti) Bu ilacı kullanmayı bıraktığınızda, cilt reaksiyonları hızla ortadan kalkalacaktır. Bu nedenle, başka bir spesifik uygulama yapılmasına gerek yoktur.Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT