2016-10-01 04:47:28 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:38

Saç Köpüğü Nedir, Kıvırcık, Düz, Kısa Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

(Dalgalı, kıvırcık düz, uzun, kısa, her çeşit saç türü için saç köpüğü nasıl kullanılır, öğrenmek ister misiniz?) isimli bu makalemizde resimli anlatımla

Saç Köpüğü Nedir, Kıvırcık, Düz, Kısa Saça Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Saça şekil vermek için kullanılan köpük kıvamındaki kimyasal içerikli kozmetik ürünlerine saç köpüğü denir. Saç köpükleri ayrıca saça ekstra hacim ve parlaklık kazandırmayı da hedefler. (Dalgalı, kıvırcık düz, uzun, kısa, her çeşit saç türü için saç köpüğü nasıl kullanılır, öğrenmek ister misiniz?) isimli bu makalemizde resimli anlatımla bu konuya yer verdik. Köpükler, saçınıza ağırlık vermeden şekillendirir, güzel bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur.

1. Adım saçınızı ıslatın

Saçınız nemli olmalı ancak su damlayacak kadar da ıslak olmamalıdır. Lavaboda musluktan biraz su alıp bunu saçınıza sürün ya da duşta saçınızı hafifçe ıslatın.

2. Adım köpüğü saç köklerinize uygulayın

Köpüğü karıştırmak için saç köpüğü kutusunu sallayın ve sıkarken kabı dikey tutun. Saçınızı tutamlara ayırın, her tutamın saç köklerine sıkın,enseden başlayarak başın üst kısmına kadar uygulayın.

3. Adım köpüğü saçınıza dağıtın

Ellerinizi ve parmaklarınızı kullanarak köpüğü saç uçlarına doğru tüm saçınıza yaydırın. Köpük uçlara ulaşmadıysa yani yeterli gelmediyse daha çok köpük kullanabilirsiniz. Geniş dişli bir tarakla yahut yumuşak uçlu fırçayla da köpüğü saça yayabilirsiniz.

4. Adım saçınızı kurutun

Saç köpüğü kurudukça saçınızı havalandırır ve güçlendirir. Saç kurutma makinesini düşük ayara alıp köklere odaklanarak saçınızı kurutun. Saç köklerinizi kurutarak istediğiniz saç şekli daha uzun süre korunacak ve saçlarınız havalı gözükecektir.

5. Adım saçınızı şekillendirin

Şimdi istediğiniz hacimli saçlara kavuştunuz, artık saçınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Saçınızı resimdeki gibi fırçaya sararak ve saç kurutma makinesi kullanarak kolayca şekillendirebilirsiniz.

Saç köpüğünü kullanmanın püf noktaları

Saç tipinizi belirleyin

Saç köpüğü her saç tipine uygundur fakat hafif tutuş sağladığından kalın saçları şekillendirmekte zorlanabilirsiniz. Bazı ipuçları:

İnce saç: Hacim eklemek için bol miktarda uygulayın.

Yağlı saçlar: Uygulamadan önce duş alın, şampuanın saça iyice işlemesi için birkaç dakika bekleyin.

Kalın veya kıvırcık saç: Saçınızı yumuşatmak ve kabarmayı önlemek için hafif ve rahatlatıcı bir saç bakım balmı uygulayın.

İnce ve / veya kuru saçlar: Ekstra tutuş için kremli saç köpükleri kullanın.

Saç köpüğü alternatiflerini bilin

Her saç köpüğü aynı değildir. 

Ekstra tutuşlu köpükler, rüzgarlı günler ve asi saçlar içindir.

Kremli köpükler, kuru ve hasar görmüş saçları şekillendirmek içindir.

Kokulu köpükler, güzel kokması için parfüm eklenmiş ürünlerdir.

Kendi saç köpüğünüzü kendiniz yapın

Beyazlarını bir kaseye ayırarak iki yumurta kırın. Beyazları çırpın; çırptıkça hafif ve köpüksü bir hal alacaktır. Normal bir köpük gibi kullanın, evde kendi kendinize saçınızı şekillendirin. Saçlarınıza karışımı sürün ve kurumasını bekleyin.

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar? Köpükle Saç Şekillendirmenin Saça Faydaları Tıklayınız

Evde Süt İle Saç Düzleştirme Resimli Anlatım Tıklayınız

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Mavi Kadın