Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2017-02-10 00:14:26 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:46

Saç Spreyinin Zararları Nelerdir, Saç Spreyi Saç Döker mi?

Google News

Saç spreyi, saça şekil verme amaçlı kullanılan saç kozmetik ürünlerindendir. Saç spreyleri, saçların düzgün, sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur

Saç Spreyinin Zararları Nelerdir, Saç Spreyi Saç Döker mi?

Saç spreyi, saça şekil verme amaçlı kullanılan saç kozmetik ürünlerindendir. Saç spreyleri, saçların düzgün, sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Bu spreylerin en önemli işlevlerinden biri de, saça uygulanan modelin uzun süre bozulmadan kalmasını sağlamaktır. Saçınızı ördüğünüzde, at kuyruğu yaptığınızda yahut herhangi bir modelle saçınızı şekillendirdiğinizde bu modelin saatler boyunca bozulmadan kalmasını istiyorsanız, saçınıza sprey sıkıp bu modeli saçınızda sabitleyebilirsiniz.

Saç spreyi nasıl kullanılır?

Piyasada 2 çeşit saç spreyi vardır; gazlı ve gazsız saç spreyleri. Her iki tür saç spreyini de kullanırken saçınıza en az 40 cm mesafeden sıkmalıdır. Gazlı spreyler, profesyonel olmayanlar, kuaför olmayanlar bireysel kullanıcılar için çok uygundur. Çünkü püskürtme mekanizması gazsız spreye göre daha kolaydır. Gazsız spreyler ise genellikle profesyoneller tarafından tercih edilir.

Saç spreyi, saçı şekillendirmeden ve şekillendirdikten sonra olmak üzere 2 şekilde kullanılır. 1. Kullanım için yani saçı şekillendirmeden kullanmak için sol kolunuzu saça doğru uzatın ve dirsekten itibaren olan mesafeden yani saçtan aşağı yukarı 40 cm uzaklıktayken sağ el ile saç spreyini sıkın. Spreyi sıkarken tek bir noktaya sabit kalmak yerine spreyi sürekli hareket ettirin. Saçın kurumasını bekleyin. Saçlar tamamen kuruduğunda ise, isterseniz saç şekillendirici cihaz yardımı ile isterseniz de elleriniz ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

Saç spreyinin 2. Kullanım şekli ise; fön, saç düzleştirici maşa ve bigudi gibiherhangi bir yöntemle saça şekil verdikten sonra, saçınıza 40 cm uzaklıktan saç spreyini sıkın. El ile hafifçe saçınıza dokunarak saç spreyi kullanma işlemini tamamlayın.

Saç spreyi saçtan nasıl çıkar?

Saç spreyinin çıkması, saçınızdan arınması için saçınızı yıkamak gerekir.

Saça hacim katmak için saç spreyi nasıl kullanılır?

Saçınıza daha fazla hacim katmak için, saç spreyini saçınızı ters çevirip öyle uygulayın. Yani başınızı aşağı eğerek saçlarınızı ters atın. Ellerinizle saç diplerini sallayıp hacim kazanmasını sağlayın. Başınızı kaldırıp saçınızı düze çevirin. Saçlardan küçük alın. Yakın mesafeden saç köklerine gelmeyecek şekilde saçın dip kısımlarına sprey sıkın. Her bir tutam için spreyin kurumasını bekleyip diğerine geçin.

Saç spreylerinin zararları

Saç spreylerinin sıkça kullanılması, saçları güçsüzleştirir ve saç dökülmelerine neden olabilir. Ayrıca saç spreyleri saçları çok fazla sertleştirdiği için, saçlarda kırıkların artmasına neden olur. Saç spreyleri kimyasal madde içerdiğinden, zamanla saçlarda kırılma, matlaşma ve kurumalara yol açabilmektedir. Saç spreylerinde alkol bulunur. Bu nedenle kafa derisinde hassasiyet ve tahrişe neden olabilir.

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.