Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
10-01-2018 22:32 | Güncelleme : 12-09-2022 16:59

Saçı Hızlı Uzatan Bitkisel Yağlar Hangileridir?

Google News

Saçların hızlı uzaması için saç uzatan yağlardan yararlanabilirsiniz.  Bu makalemizde saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatan bitkisel yağlar hakkında bilgi

Saçı Hızlı Uzatan Bitkisel Yağlar Hangileridir?

Saçların hızlı uzaması için saç uzatan yağlardan yararlanabilirsiniz.  Bu makalemizde saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatan bitkisel yağlar hakkında bilgi vereceğiz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı saç uzaması konusunda çok etkilidir. Yağlı asiterle, birçok antioksidanla, E vitaminiyle dolu olan zeytinyağı, saç derinize nemlendirerek, zarar görmüş yerleri kapatır ve bakım yapar. Ayrıca saça daha fazla zarar gelmesini önler. Ilık zeytinyağını saç diplerinize sürün. Birkaç dakika boyunca nazik bir şekilde masaj yapın ve sonrasında sıcak bir havlu yahut streç film ile saçınızı sarın. Gece boyunca veya en az 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra şampuan ve bakım kremi ile saçınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada en az bir defa uygulayın. Alternatif olarak, çeyrek bardak zeytinyağını ve yarım bardak balı karıştırın. Bu karışımı ısıtın ve saçınıza sürün. 30 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ve şampuan ile iyice yıkayın. Bu yöntemi de haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı

E vitamini, biyotin, manganez, bakır ve gerekli yağ asitleri bakımından zengin olan badem yağı, oldukça saç dostudur ve saç uzama hızını arttırır. Ayrıca, saç derisi iltihabını önlemek için bu yağ, saç köklerine iyice nüfus ederek saç derisini yumuşatır. Birkaç damla biberiye veya lavanta esans yağlarıyla 1-2 yemek kaşığı badem yağını karıştırarak, bu yağ karışımıyla kafa derinize masaj yapın. 2 saat boyunca bekleyin ve her zamanki gibi şampuanla yıkayın. Bu yöntemi haftada 2-3 kere uygulayın.

Argan Yağı

Argan yağı saç uzama hızını arttırır. Argan yağı ayrıca saç dökülmesini engelleyip, yeni saçların çıkmasını sağlar. Bu altın sıvı ayrıca içerdiği E vitamini ve sağlıklı yağ asitleri ile saç foliküllerinize bakım yapıp, yeniler. Hatta kafa derinizi kepekten temizler ve cansız saçları canlandırır. Yatmadan önce birkaç damla ılık argan yağını kafanıza sürün. 10 dakika boyunca dairesel hareketler ile saç derinize masaj yapın. Gece boyunca bırakın ve bir sonraki sabah saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayın.

Hint Yağı

Hintyağı, saçın sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlayan omega-3 yağ asitleri ve E vitamini bakımından zengindir. Bu yoğun yağ, saçınızı nemlendirir, hacim kazandırır, elektriklenmeyi önler ve ayrıca saç derisi enfeksiyonlarıyla savaşır. En iyi yöntem Hintyağını başka bir taşıyıcı yağ ile karıştırmaktır. Bu sayede faydaları da artacaktır. Yağ karışımını saç derinize sürüp, masaj yapın. 30-45 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra şampuan ile yıkayın. Daha etkili hale getirmek için, biberiye esans yağından 4 damlayı, 1 yemek kaşığı Hintyağına ekleyip bu karışımı saçlarınıza sürebilirsiniz.

Avokado Yağı

Avokado yağı saç uzamasını hızlandırmak ve saç dökülmesini önlemek için oldukça etkilidir. Ayrıca protein, gerekli yağ asitleri, folik asit, magnezyum ve birçok farklı vitamin ile doludur ve bunlar sayesinde saçlarınıza gerekli bakımı yapıp, saç uzaması sağlar. Bunlara ek olarak saç yumuşatıcı özellikleri vardır.

İki yemek kaşığı avokado yağı ile, 2-3 damla biberiye yağını karıştırın. Saçınıza bu karışımı sürün ve 5-10 dakika boyunca parmak uçlarınız ile başınıza masaj yapın. 30 dakika boyunca bekleyin, daha sonra şampuan ile yıkayın. Bu saç uzatma yöntemini haftada 2-3 kez uygulayın.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saçlarınızı güzel, sağlıklı ve parlak tutmanıza yardımcı olur. Saçlarınız için en iyi besin maddelerinden birisi olarak bilinmektedir. Orta zincir trigliseritler açısından zengin olduğundan dolayı, her saç kökünün içerisine girerek, her saç folikülünün ayrı ayrı gerekli besinleri almasını sağlar. Bu da sonuç olarak saç uzamasını hızlandırdığı gibi, zarar görmüş saçı da tedavi eder. Ayrıca mükemmel kimyasal yapısı sayesinde, uygulandığında saçınızı kepekten ve bitlenmeden arındırır ve bu sorunların oluşmasını önler. Zarar görmüş saçlarınıza bakım yapıp, iyileştirmek için haftada 2-3 defa, ılık hindistan cevizi yağını, saç derinize masaj yaparak sürün.

Biberiye Yağı

Biberiye saçlarınız için mükemmel bir bitkidir. Saçın daha hızlı uzamasına, köklerinin güçlenmesine ve kepeği önlemeye yardımcı olur. Bu bitkinin antioksidan etkileri saç uzamasını destekler. Ek olarak, içerdiği sülfür ve silika saç dökülmesini önler. Biberiye kafada kan dolaşımını hızlandırıp, tıkanmış saç foliküllerini açacaktır. Ayrıca saçınızı karartmaya yardımcı olur. İki damla biberiye yağını, 2 yemek kaşığı, hindistan cevizi, jojoba, badem veya avokado yağlarından herhangi biriyle karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürüp, saç diplerinize masaj yapın. En az yarım saat bekletip, normalde yıkadığınız gibi saçınızı yıkayın.

Nane Yağı

Nane yağı da ayrıca saç uzama hızı için çok faydalıdır. Kan dolaşımını hızlandırır ve saç uzamasını tetikler. Ayrıca kepek ile savaşır ve saç derinizin pH seviyesini düzenler. Birkaç damla nane yağını, bir miktar zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya başka bir taşıyıcı yağ ile karıştırın. Bu karışımla kafa derinize masaj yapın ve en az 45 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra her zamanki gibi şampuanla yıkayın. Bu yöntemi haftada 1-2 kere uygulayın. Bir başka seçenek ise her zaman kullandığınız şampuanınızın içerisine 2-3 damla nane yağı damlatıp, bu şampuanı düzenli olarak kullanmaktır.

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi İçin Evde Kesin Doğal Çözüm Tıklayınız

Karbonatın Saça Faydaları, Karbonat Saç Çıkarır mı Saça İyi Gelirmi? Tıklayınız

Susam Yağının Saça Ve Cilde Faydaları, Cilde Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.