2019-09-27 22:22:47 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:08

Saçım Turuncu Oldu Nasıl Sarı Yaparım Turuncu Saçı Hangi Renk Kapatır

Saçlarını sarı rengin tonlarına küllü sarıya, platin sarıya gibi sarı renklere boyayanların en sık karşılaştığı sorun bu boyama işleminden sonra saçlarda turunculuk meydana gelmesidir. Makalemizde bu durum için çözüm yöntemlerini bildireceğiz.

Saçım Turuncu Oldu Nasıl Sarı Yaparım Turuncu Saçı Hangi Renk Kapatır

Sarı Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir?

Saçlarını sarı rengin tonlarına küllü sarıya, platin sarıya gibi sarı renklere boyayanların en sık karşılaştığı sorun bu boyama işleminden sonra saçlarda turunculuk meydana gelmesidir. Makalemizde bu durum için çözüm yöntemlerini bildireceğiz. Saçlarda istenmeyen turuncu tonları, genellikle açma işlemi sırasında ortaya çıkan ve en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Neyse ki bu sorunun çözümü, düşünüldüğü kadar zor değil...

Mor Şampuan Kullanın

Silver şampuan olarak da bilinen mor şampuan saçlardaki turunculuğu gidermenin en etkili yöntemidir. Mor şampuan, elde edilen saç renginin muhafaza edilmesinde yardım eder. Ayrıca daha canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Hızla popülarite kazanan bir ürün olduğu için, birçok marka tarafından üretimi yapılmaktadır. Bu sayede bütçenize uygun olan markanın ürününü satın alarak kullanabilirsiniz. 

Sarı tonlarını seven birçok insan, bebek sarısı ya da doğal tonlarda küllü kumral saçların hayalini kurar. Ancak bu renkleri elde etmek, hayal etmek kadar kolay olmuyor ne yazık ki… Açma işlemlerinin ardından küllü cila uygulansa da, birkaç yıkama sonrasında saç turunculaşmaya başlayabiliyor. Bu turunculuğu kırmak için her defasında boya işlemi yapmak, saçların yıpranmasına ve sağlığını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu nedenle mor şampuan kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tanıtmak istediğim ilk ürün, Phyto Gloss Platinum. Renk yenileyici özelliği bulunan bu ürünün, platin saçlar için tasarlanmış. Boyama işlemi yapıldıktan sonraki 5. ya da 6. yıkamadan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz daha sık kullanabilirsiniz. Bitkisel içerikli bir üründür.

Phyto Gloss Kullanın

Phyto Gloss, özellikle gölgeli ve boyalı saçların rengini canlandıran bir üründür. Phyto markası tarafından üretilmiştir. Bitkisel bir ürün olan Phyto Gloss, paraben ve silikon içermemektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan mango yağı ile saçlara etkili bir bakım yapmaktadır. Dermokozmetik ürünlerin satıldığı web sitelerinden ya da eczanelerden satın alabileceğiniz bu ürünün dore, platin, kestane, bakır ve çikolata yansımalar olmak üzere 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

Mango yağı, yağ asitleri açısından zengin bir üründür. Bu sayede saçların yoğun bir şekilde beslenmesini sağlar. İçerisinde bulunan E vitamini ve güçlü antioksidanlarla saç renginin muhafaza edilmesini sağlar. Kolza yağı ise saçların kolayca taranması ve açılması için hayli etkilidir.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havlu yardımı ile saçlarınızın nemini alın. Ardından Phyto Gloss şişesinde bulunan koruyucu çıkarın ve avuç içinize yeterli miktarda ürünü pompalayın. Genellikle 4 ile 5 kez pompalamak yeterli olmaktadır. Ürünü eldiven kullanmadan elinize sıkmayınız. Phyto Gloss’u saçlarınızın tümüne uygulayın ve 5 dakika kadar bekletin. Ardından durulayabilirsiniz.

Phyto Gloss, saçların zamanla kaybettiği parlaklığı geri kazandırmaktadır. Aynı zamanda saçtaki dore yansımaları kırarak küllü bir ton sunar. Ortalama 10 kullanımlık olan Phyto Gloss, saçlarda güneşten açılmış gibi doğal gölgeler oluşturur.

Bonacure Renk Koruma-Gümüş Yansıma Şampuanı

Saçlardaki turunculuğu gideren bir diğer yöntem de Bonacure Renk Koruma-Gümüş Yansıma Şampuanı kullanmaktır. Bu şampuanı ayda 3 kez, yani 10 günde 1 defa olacak şekilde kullanmanız tavsiye edilir. Daha sık kullanıldığında ise saçların grileşmesine neden olmaktadır. Önerilen sıklıkta ve düzenli kullanımı sonucunda, saçlardaki dore yansımaların giderilmesini sağlamaktadır.

Mavi Kadın