2021-11-06 19:43:05 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:27

Saçlarına PRP tedavisi yaptıranlar anlatıyor; Dökülmeyi durduruyor, saç çıkarıyor

Saçlar için PRP tedavisi kişiden alınan kanın özel işlemlere tabi tutulduktan sonra saç köklerine enjekte edilmesi ile yapılır. Yani PRP tedavisinde kişinin kanı kullanılır. PRP tedavisi saçlarda dökülmeyi durdurur, saçların uzamasını hızlandırır,

Saçlarına PRP tedavisi yaptıranlar anlatıyor; Dökülmeyi durduruyor, saç çıkarıyor

Saçlar için PRP tedavisi kişiden alınan kanın özel işlemlere tabi tutulduktan sonra saç köklerine enjekte edilmesi ile yapılır. Yani PRP tedavisinde kişinin kanı kullanılır.

PRP tedavisi saçlarda dökülmeyi durdurur, saçların uzamasını hızlandırır, daha parlak ve bakımlı saçlara kavuşmanızı sağlar. PRP saç tedavisi yaptırmak isteyenler güzellik merkezlerindeki güzellik uzmanlarına yaptırmak yerine sağlık ve güvenlikleri adına bu işlemi doktor kontrolünde yaptırmalıdır.

Saçlarına PRP Tedavisi Yaptıranların Yorumları

  1. Ben saçlarıma PRP tedavisi yaptırdım. Bu tedavi sonucunda gerçekten saçlarımdaki dökülmeler durdu ve ayrıca saçlarım çok daha güçlü ve parlak bir görünüm aldı. Eğer yaptırmayı düşünüyorsanız, düşünmeden yaptırmalısınız. Paranızın her kuruşuna değiyor bu işlem. Benim saçlarım çok dökülünce artık psikolojim bozulma noktasına gelmişti. Bu yüzden PRP tedavisi kurtarıcım oldu. Eğer maddi olarak imkanınız varsa yaptırmalısınız.
  2. Ben PRP tedavisini 10 seans yaptırdım. İşlem biraz acılı geçti ve ben İstanbul’da yaptırdım. Fiyatı uygundu ve sonuçtan oldukça memnunum. Saçlarım normalde uzamıyordu ve PRP sonrasında fark edilir şekilde uzamaya başladı. Tavsiye ediyorum.
  3. PRP tedavisinde daha ilk seanstan sonra saçlarımdaki dökülmeler son buldu. Ek olarak cildime de 3 seans yaptım ve etkisi çok iyi. Şöyle düşünün bu işlemden sonra krem gibi faydasız şeylere ne kadar boşu boşuna para harcadığınızı anlayacaksınız. İlk etapta tedavi amaçlı 3 seans ve ardından senede 1 kez PRP tedavisi uygulayarak kesin sonuç alırsınız.
  4. Ben de saç dökülmelerim için PRP tedavisi ve mezoterapi yaptırdım fakat inanın dökülmelerimin %20’den fazlasına etkisi olmadı. Fiyatı da çok yüksekti ve gerçekten çok masraf yaptım. Ben faydasını görmedim, tavsiye etmiyorum.
  5. Benim saçlarım genetikten az ve ince telli. Ayrıca sönüktür. Doktora gittiğimde doktorum kamerayla gösterdi ki tüy gibi saçlarım varmış ve beslenmezse tamamen dökülüp bir daha çıkmazmış. Bunun üzerine saçlarıma PRP tedavisine başladım. En başta 6 seans mezoterapi yaptırdım ve bunun ardından 3 seans da PRP tedavisi yaptırdım. Şunu söylemeliyim ki mezoterapi sonrasında tüy gibi olan saçlarım kalınlaşıp kalın saç teli olmuştu. Tedavinin başlarında dökülmelerim biraz oldu ve 3-4 ay sonrasına bir şey kalmadı ve saçlarım kendine gelmeye başladı. Doktorum yılda 11 kez PRP tedavisi olmamı tavsiye etti.

  1. Ben bir hafta arayla saçlarıma toplamda 3 seans PRP tedavisi yaptırdım. 4.seansıma gideceğim fakat saçlarımda gözle görülür bir fark yok. Doktorum ufak yeni saçlarımın çıktığını söylese de ben göremedim. Ben etkisini göremedim ve bu yüzden PRP bence fayda sağlamıyor.
  2. Ben de saçlarım döküldüğü için PRP tedavisi yaptırdım toplamda 4 seans ve gerçekten faydasını gördüm. Hatta şöyle ki, dökülmelerim 2.seansta tamamen kesildi ve saçlarıma gözle görülür parlaklık ve hacim geldi. Bunu çevremdeki kişilerden de duydum. Fakat bu etki yalnızca 2 ay sürdü. Bunun sebebi de tiroit hastası olmam. Hormonlarım bozulduğu için saçlarım yine dökülmeye başladı ve kırıldı güçsüzleşti. Hormon bozukluğum geçtiğinde ve hormonlarım düzenli çalışmaya başladığında yine PRP tedavisi yaptırdım fakat bu kez de bir faydasını göremedim.

  1. Ben de saçlarıma hem mezoterapi hem de PRP yaptırdım. Fakat sonucunda olumsuz bir durum yaşamdıysam da olumlu herhangi bir etkisi de olmadı, nötr yani. Yalnızca belki saçlarıma biraz parlaklık vermiştir. Ancak şu kesin ki bu iki tedavi sonucunda da yeni saç asla çıkmadı.
  2. Ben saç dökülme problemim için PRP ve mezoterapi yaptırdım. Hatta öyle ki bu konuda uzman ve en bilinen doktorlardan birine gittim. Doktor bana saçlarım hızla açıldığı için daha kötü olmaması için hemen bir tedavi uygulanması gerektiğini söyledi. Fakat saçta açılan bölgelerde bir etkisi olmayacağını söyledi. Çünkü PRP saç çıkaran bir tedavi olsaydı zaten saç ekimine gerek kalmazdı dedi doktorum. Fakat duyduğum kadarıyla bazı klinikler israrla kullandıkları tüplerin çok kaliteli olduğunu ve saçtaki açılmaları da ortadan kaldırdığını iddia ediyor. Fakat PRP ve mezoterapide işlem çok teknik değil, yalnızca kişiden alınan kan makinede işleniyor ve daha sonra kafaya enjekte ediliyor. Demem o ki bu basit işlemi yapan yerler arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bence dikkat edilmesi gereken en büyük faktör, seçilen klinikte işlemlerin hijyenik koşullarda yapılıyor olması.
Mavi Kadın