26 Mayıs 2022, Perşembe 18:37

Sade Soda Zayıflatır mı Sade Maden Suyu İle Kilo Verme Kürleri Tarifi

Sade Soda Zayıflatır mı Sade Maden Suyu İle Kilo Verme Kürleri Tarifi

Halk arasında daha çok sade maden suyu olarak anılan sade soda içerek zayıflamak mümkündür. Uzman diyetisyenler tarafından kabul edilen bu durumun sebebi maden suyunda sindirimi kolaylaştıran bikorbonat ve birçok mineral bulunmasıdır. 

Halk arasında daha çok sade maden suyu olarak anılan sade soda içerek zayıflamak mümkündür. Uzman diyetisyenler tarafından kabul edilen bu durumun sebebi maden suyunda sindirimi kolaylaştıran bikorbonat ve birçok mineral bulunmasıdır. Dahası maden suyu alkali bir yapıda olduğu için midedeki asidi nötralize ederek mideyi rahatlatmakta ve aynı zamanda besinlerin sindirim sürecine katkı sağlamaktadır. İşte tüm bu özellikleriyle sade maden suyu zayıflamaya yardımcı bir içecek olarak kabul edilir.Özellikle sabah aç karına içmek kilo vermeyi daha da kolaylaştırabilir.

Sade Soda Kalorisi Ne Kadardır?

Diyetisyen Dilara Karaca 1 şişe sade sodanın yani 1 şişe sade maden suyunun 0 kalori olduğunu yani kalori içermediğini bildirmektedir.

Sade Soda Zayıflatır mı?

Diyetisyen Hilal Kunak bu hususta şu bilgileri vermektedir:

" Sade sodanın (maden suyu) zayıflatıp zayıflatmadığı konusu merak konusudur. Maden suyu sağlıklı bir içecektir ve bunun yanısıra zayıflatıcı etkisi de vardır. Çünkü maden suyu düzenli şekilde tüketildiğinde kişi daha sık idrara çıkar ve bu sayede vücuttaki yağ ve toksinler vücuttan daha kolay atılır. Bu durumda kişide kilo verme gözlemlenir"

Diyetisyen Elveda Yener bu hususta şu bilgileri vermektedir:

"Sade maden suyu içinde karbondioksit bulunur ve da mideye tokluk hissi kazandır. Dolayısıyla bu durumda kişi daha az acıkır ve daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyar. Ayrıca sade maden suyunda bulunan bikarbonat midedeki asidi nötralize ettiği için sindirim daha kolay gerçekleşir. Fakat belirmekte fayda vardır, eğer beslenmenize dikkat etmiyor ve egzersiz de yapmıyorsanız maden suyunu tek başına içmek kilo vermenizi sağlamaz. Bu faktörlere dikkat eder ve yanında düzenli maden suyu içerseniz kilo vermeniz kolaylaşır."

Günde Kaç Bardak Sade Soda İçilebilir?

Diyetisyen Mehmet Barış bu hususta şu bilgileri vermektedir:

" Sade sodada kalori miktarı 0 iken meyveli sodada kalori miktarı 74 kcaldir. Bu yüzden kilo vermenize katkı sağlaması için içeceğiniz sodanın sade olması gerekmektedir. Eğer çok tatsız geliyorsa ve içemiyorsanız içine biraz limon damlatabilir veya limon veya elma armut gibi meyve dilimleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede içerken zevk almanızın yanısıra faydalı vitaminler da almış olursunuz. Günde 1 bardak sade soda içmeniz yeterlidir."

Sade Soda İle 2 Haftada 5 Kilo Zayıflama Kürü

Malzemeler

  1. 1 adet sade soda
  2. 2 tatlı kaşığı veya 2 adet sallama poşet yeşil çay
  3. 1 adet elma
  4. Yarım limon
  5. 2 bardak su

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ilk olarak yarım litre sıcak su içine 2 tatlı kaşığı yeşil çayı ekleyin ve demlenmesi için 10 dakika bekletin. Ardından içine yarım limonu sıkın ve limon kabuklarını ise içine doğrayın. Son olarak içine maden suyu eklediğiniz zayıflama kürünüz hazır, ister ılık, ister soğuk ve ister sıcak şekilde içebilirsiniz. Bu kürü 15 gün boyunca öğün aralarında 1 bardak kadar aksatmadan tüketin. Bu kür metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye katkı sağlar.

Sade Soda( Sade Maden Suyu) İle Zayıflatan Göbek Eriten Kür

Malzemeler

  1. Bir adet sade soda
  2. Yarım limon
  3. 3 yemek kaşığı yoğurt

Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Göbek eriten kürü hazırlamak için öncelikle bir kaseye 3 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu alıp karıştırın. Ardından bu karışımı bir bardağa aktarıp içine sade maden suyunu yavaş yavaş ekleyin. Eğer hızlı eklerseniz karışım taşacaktır. Bu kürü düzenli uygulayıp beslenme ve egzersize de dikkat ettiğiniz taktirde göbeğinizden kurtulacaksınız.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT