Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sadece 3 yöntem cildin ışıl ışıl parlamasına yetiyor... Porselen gibi yüz için doğal maske tarifleri...

Mavikadin>Güzellik>Sadece 3 yöntem cildin ışıl ışıl parlamasına yetiyor... Porselen gibi yüz için doğal maske tarifleri...

Sizler için kimyasal kullanmadan doğal yöntemlerle cilt beyazlatma maskelerini araştırdık. İşte birbirinden farklı doğal cilt beyazlatma maskeleri...

Sadece 3 yöntem cildin ışıl ışıl parlamasına yetiyor... Porselen gibi yüz için doğal maske tarifleri...

Kötü hava koşulları, sigara kullanımı gibi faktörler cildin renk dengesini etkileyebilir ve çeşitli cilt sorunlarına neden olabilir. Bu tür cilt sorunlarını hafifletmek ve cildin sağlığını yeniden kazanmak için cilt beyazlatma yöntemlerine başvurabilmektedirler.Ancak unutulmamalı ki doğal yöntemlerle elde edilen sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ve düzenli uygulama gerektirebilir. Cilt rengini dengelemek veya cilt tonunu açmak için doğal yöntemler kullanmak istiyorsanız, kimyasal ürünler yerine evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ve yöntemlerle bunu sağlayabilirsiniz.

CİLTTE RENK EŞİTSİZLİĞİ NEDEN OLUR?

Ciltte meydana gelen koyu lekelerin nedenleri çeşitli sebepler olabilir ve bu lekelerin oluşumu farklı faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilir. Bunların başında sigara içmek, aşırı kahve veya kafein tüketimi, güneş koruyucu kullanmamak, stres, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı gibi faktörler de bu lekelerin oluşmasına katkıda bulunabilir. Ayrıca hormonal değişiklikler, yaşlanma, genetik faktörler ve cilt hasarları da koyu lekelerin nedenleri arasında sayılabilirler.

Sadece 3 yöntem cildin ışıl ışıl parlamasına yetiyor... Porselen gibi yüz için doğal maske tarifleri...

PORSELEN GİBİ CİLDE KAVUŞACAĞINIZ O YÖNTEMLER!

- Tam buğday unu ve domates maskesi

2 kaşık tam buğday unu ile 2 kaşık domates suyunu bir kasede karıştırıp, cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. 

Tam buğday unu ve domates maskesi cildi aydınlatmak ve lekeleri hafifletmek için doğal bir yöntem olabilir. Domates, içerdiği likopen sayesinde cildi aydınlatıcı özelliklere sahiptir ve tam buğday unu da cildi nazikçe temizler ve ölü hücreleri gidermeye yardımcı olabilir. Bu maskenin düzenli kullanımı ciltteki değişimi destemesine yardımcı olacaktır. 

Ancak, her cilt tipi farklıdır ve herhangi bir cilt ürününü veya maskesini ilk kez uygulamadan önce bir yama testi yapmanız önemlidir. Ayrıca, cildinizi aşırıya kaçmadan nazikçe temizlemeye çalışın, çünkü aşırı tahriş başka cilt sorunlarına yol açabilir. Maskenin cildinizde olumlu etkilerini görmeye başladığınızda, düzenli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Haftada bir kere düzenli olarak uyguladığınızda değişimi fark edeceksiniz.

-Pirinç unu maskesi 

Pirinç unu maskesi cildi aydınlatmak ve lekeleri hafifletmek için kullanabileceğiniz diğer doğal yöntemlerden birisidir.

4 çay kaşığı pirinç unuyla yarım çay bardağı suyu karıştırın. Lekelerin olduğu bölgeye fırça yardımıyla sürün. 5 dakika kurumasını bekledikten sonra cildinizi nazikçe temizleyin.

Pirinç unu, cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Ayrıca, su ile karıştırıldığında cildinizi nemlendirebilir.Haftada 2 defa uygulamanız, ciltteki olumlu değişiklikleri gözlemlemek için uygun bir sıklık olabilir. Ek olarak, maskenin cildinizi kurutmadığından emin olmak için cildinizi uygun bir nemlendirici ile desteklemeniz iyi bir fikirdir.

- Limon suyu ve salatalık maskesi

Bir diğer yöntem ise limon ve salatalık maskesidir. Limon suyu ve salatalık maskesi cildi aydınlatma ve lekeleri hafifletme konusunda etkili doğal bir seçenektir. Limon suyu, doğal bir ağartıcı olarak kullanılırken, salatalık cildi sakinleştirir ve nemlendirir. Bu maskenin düzenli olarak uygulanması, cilt tonunun daha dengeli ve aydınlık görünmesine yardımcı olabilir. 

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştırıp, tüm yüzünüze eşit miktarda olacak şekilde sürün. 15 dakika bekledikten sonra normal su ile temizleyebilirsiniz.

Kaynak : medicinenet.com
Editör : Yağmur Akın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...