Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-11 11:49:05 | Son Güncelleme : 2023-05-11 11:51:42

Sadece IQ'su yüksek matematik dehaları zekâ testindeki cavı 40 saniyede bulabiliyor!

Google News

Mantıklı düşünme yetisini güçlendiren matematik soruları herkesin yapabileceği türden değil. Bugün derlediğimiz soruyu üstün zekalılar bile çözmekte zorlanıyor. 40 saniyede denklemi çözüp eksik rakamı bulabilir misin? Hazırsanız meydan okuma başlasın!

Zekâ bulmacaları kişinin beyin gelişimine yardımcı olurken sayısal zekasına da katkı sağlıyor.
Zekâ bulmacaları kişinin beyin gelişimine yardımcı olurken sayısal zekasına da katkı sağlıyor.

Zihinleri yoran bu sorular bazen içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bugün sizlere hayatımızın belli döneminde haşır neşir olduğumuz matematik sorularını aratamayacak kafa karıştıran matematik sorusuyla geldik.

Söz konusu görselde 10 numara verilmiş ve soru işaretinin yerini alacak 6. sayıyı bulmanız gerekiyor. Sayı serisine dikkatlice bakın çünkü basit görünse de sadece IQ’su yüksek insanlar çözebildi.

Dizideki eksik sayıyı temel bir matematik denklemi kullanarak bulmanız gerekiyor. Bu tür bulmacalar gözlem becerilerinizi geliştirmede harikadır. Çözümünü bulmak için derin düşünmelisin. Kayıp numarayı bulmak için 40 saniyeniz var. Eğer numarayı bulursanız o zaman bir dâhisiniz.

Sadece IQ'su yüksek matematik dehaları zekâ testindeki cavı 40 saniyede bulabiliyor!

EKSİK RAKAMI BULABİLECEK MİSİN?

Bulmacalar, zekâ testleri, optik illüzyonlar ve matematik soruları sosyal medya ağlarında büyük ilgi topluyor. Bu tür zekâ oyunları insan beynine egzersiz yaptırdığı gibi odaklanma sürecine, ayrıntıları gözlemleme yeteneğini geliştirmeye, düşündürücü özelliği sayesinde problem çözme becerilerine katkıda bulunuyor.

Eğlenceli vakti geçirmenin yanı sıra küçük büyük herkesin zekâ gelişimine önemli rol oynuyor.

Süre 40 saniye…

Basit gibi görünen bu testlerde ise dikkat çok önemli.

Eksik numaranın cevabını bulmaya başlayın

Acele etmeyin, sakince düşünün ve odaklanın

Kayıp numarayı bulabildiniz mi?

O zaman size küçük bir ipucu verelim;

1.sınıfta öğretilen temel matematik formüllerini deneyin ve kullanın.

İŞTE CEVABI

Soldan sağa okursanız, her zaman dörde bölünen bir dizi sayı göreceksiniz, yani, 96 ÷ 4 = 24; 24 ÷ 4 = 6 (veya 06); 48 ÷ 4 = 12. Yani buradaki eksik sayı 6'dır.

Sadece IQ'su yüksek matematik dehaları zekâ testindeki cavı 40 saniyede bulabiliyor!

Diğer testlerimiz için tıklayınız...

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.