Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-05-21 02:47:54 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:28

Salatalık Zayıflatırmı, Kilo Yaparmı, Salatalık Yemek Kaç Kalori?

Google News

Salatalık kalorisi çok düşük ve asla kilo aldırmayan bir yiyecektir. 100 gram salatalık yalnızca 15 kaloridir

Salatalık Zayıflatırmı, Kilo Yaparmı, Salatalık Yemek Kaç Kalori?

Salatalık kalorisi çok düşük ve asla kilo aldırmayan bir yiyecektir. 100 gram salatalık yalnızca 15 kaloridir, yani gün boyunca toplam1 kilo salatalık yemiş olsanız 150 kalori eder ki bu çok düşük bir rakamdır.

Sporcular, ağır işde çalışanlar ve bunun gibi belli kesimdeki insanl hariç günlük kalori ihtiyacı 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400 arasında değişir. Ancak, çok fazla salatalık yemek vücudunuzun ihtiyacı olan diğer besinleri az almanıza neden olup, vitamin eksikliğine yol açabilir.

Besin eksikliklerini önlemek ve sağlıklı bir şekilde vücut ağırlığını korumak için, yiyeceklerin kalori miktarını bilmeli, sağlıklı ve dengeli bir beslenme programını takip etmelisiniz.

1 adet orta boy salatalık 16 kalori, büyük boy salatalık 21 kalori, küçük boy salatalık ise 9 kaloridir. Salatalık çok düşük kalorili bir yiyecek olmasına rağmen, çok miktarda salatalık tüketmek, normalde aldığınız kaloriye bir de salatalıktan alacağınız kaloriyi eklemeye neden olacağından yani günlük kalori ihtiyacını aşacağından kilo almanıza yol açabilir. Örneğin normalde aldığınız 2000'se, günde 1-2 kilo salatalık yiyerek 150-300 kalori eklemiş olursunuz ve kademeli olarak kilo almaya başlarsınız. Fakat şekerli gıdalar, kızarmış yiyecekler, tatlılar, hamur işleri gibi yüksek kalorili yiyecekler yerine salatalık yemeyi tercih ederseniz, genel kalori alımını azalttığınızdan zayıflamaya başlarsınız.

Salatalık Zayıflatırmı, Kilo Yaparmı, Salatalık Yemek Kaç Kalori?

Salatalık su, karbonhidrat, lif, potasyum ve yüksek miktarda K vitamini içerir. Uzmanlar, salatalık gibi lif açısından zengin gıdalarla beslenmenin kişiyi uzun süre tok tutup kilo vermeyi kolaylaştırdığını ve diyet listelerinde mutlaka olması gerektiğini bildiriyor.

Günlük tüketeceğiniz salatalık veya diğer sebze miktarında günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını göz önünde bulundurmalıdır. "Dietary Guidelines for Americans 2010" uzmanları günlük kalori ihtiyacı 1600 olanlara 2 su bardağı, 2000 olanlara 2,5 su bardağı, 2400 olanlara 3 su bardağı, 2800 olanlara ise 3,5 su bardağı sebze tüketmeyi öneriyor.

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Salatalık Diyeti İle 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Üzüm Kilo Yaparmı Ve Üzüm Kaç Kalori? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Kuru Kayısı Kaç Kalori, Kilo Aldırırmı Yoksa Kilo Verdirirmi? Tıklayınız

Çay Kilo Aldırırmı, Kilo Yaparmı, Çay İçmek Kaç Kalori? Tıklayınız

Kabak Çekirdeği Kaç Kalori, Kilo Yaparmı, Yoksa Zayıflatırmı? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.