2020-04-11 20:35:43 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Sarı Saç Esmere Buğday Tene Hangi Tene Kime Yakışır?

Kadınların pek çoğu, hayatlarında bir defa olsun saçlarını sarıya boyatmayı düşünmüştür. Ancak "sarı saç bana yakışır mı?"endişesi yüzünden kimileri bu hayalinden vazgeçmiştir. Sarı saç renginin çeşitli tonları mevcuttur ve ten rengine göre kendinize

Sarı Saç Esmere Buğday Tene Hangi Tene Kime Yakışır?

Sarı Saç Hangi Tene Kime Yakışır? Bakım Önerileri

Kadınların pek çoğu, hayatlarında bir defa olsun saçlarını sarıya boyatmayı düşünmüştür. Ancak "sarı saç bana yakışır mı?" endişesi yüzünden kimileri bu hayalinden vazgeçmiştir. Sarı saç renginin çeşitli tonları mevcuttur ve ten rengine göre kendinize uygun bir ton bulmanız mümkündür.

Sarı Saç Kime Yakışır?

Bu konu kişiden kişiye göre değişmektedir. Ancak sarı saçın, beyaz tenlilerde daha güzel durduğu söylenebilir. Doğru renk tonunu tercih etmek şartıyla sarı saçlar her kadına yakışmaktadır. Sarı saç tek bir renkten ibaret olmayıp, bebek sarısı, platin sarısı, bakır sarısı, bal sarısı, altın sarısı, açık kahve sarı, amber sarısı ve küllü sarı gibi farklı tonları mevcuttur. Esmer ten rengine sahip bayanlar sarı saç rengini tercih ederken uygun tonu bulmaya çok dikkat etmelidir. Böylece etkileyici bir görünüm elde etmeleri mümkün olacaktır.

Esmer hanımlara saçlarının diplerini biraz koyu tutarak uçlarına doğru ise daha açık sarı tonlara yönelmelerini öneriyoruz. Sarı ombrelerle yahut ara ara atılacak sarı paketlerle sarıya olan ilginizi karşılıksız bırakmamış olursunuz.

Açık tenli bayanlara genelde sarı tonlarının hepsi yakışır. Fakat profesyonel kuaförler saçların platine kadar açılmasını tavsiye etmekte ve daha güzel görüneceğini söylemektedir.

Sarının küllü tonları ise en çok buğday tenli kadınlara yakışmakta olup; küllü kumral, küllü balköpüğü ve küllü sarı gibi renkler bunlardandır. Fakat altın sarısı, platin sarısı, karamel gibi tonlar ise buğday tenlilere yakışmayan renklerdir. Eğer buğday tenli bir bayansanız sıcak tonlara değil de soğuk tonlara yönelmelisiniz. Koyu sarı tonlar sizin için daha uygundur.

Beyaz tenli ve renkli gözlüyseniz sarı saç rengini denemelisiniz. Ancak sarı saçların devamlı bakıma ihtiyaç duyduğunu da bilmelisiniz.

Sarı Saç Bakımı Önerileri

Sarı saç bakımı gözünüzü korkutmasın. Muntazaman bakım yapmaya devam ederseniz saçlarınız canlılığını, hacmini ve parlaklığını koruyacak, bu durum sizi fazlasıyla mutlu edecektir. Böylelikle özgüveniniz hiç azalmayacak, her zaman ön planda olacaksınızdır.

Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamamalısınız. Aksi takdirde saçlarınız canlılığını ve nemini kaybeder. Saçlarınızı sarıya boyattıysanız banyo yaparken ılık su kullanmaya özen göstermelisiniz.

Sarı saç bakımı için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Kökten uca doğru masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekleyip saçlarınızı yıkayın. Ardından yumuşacık ve ışıl ışıl saçlara hoş geldin deyin!

Saç bakımında kullanılan bir başka doğal yağ ise zeytinyağıdır. Sarı saçlar için zeytinyağı maskesi yaparak saçlarınızı besleyebilir ve güçlendirebilirsiniz. Bir çay kaşığı toz tarçın, yarım çay bardağı kadar bal ve yarım çay bardağı zeytinyağını bir kaseye alıp karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı saçlarınızın diplerine güzelce sürüp 30 dakika bekleyin. Bu işlemi duş almadan önce yapmanızı tavsiye ederiz. Maskeyi uyguladıktan yarım saat sonra banyo yaparsanız daha iyi olur. Haftada hiç olmazsa 2 kez uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Böylece saçlarınız parlak ve bakımlı görünecektir.

Badem yağı maskesi de sarı saç rengine sahip olanlar için faydalıdır. Badem yağında saçların ihtiyaç duyduğu maddeler bulunduğundan, capcanlı ve parıl parıl saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Saçları onaran badem yağı, zarar görmüş saçlar için birebirdir. Siz de badem yağı ile etkili saç bakımı yapmak istiyorsanız, 1 çay kaşığı badem ve 1 tane muz ile bu hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu iki malzemeyi ezin ve karıştırın. Saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika saçınızda bekletin. Süre dolduğunda ılık su ile yıkayın. Her hafta en azından 3 kez mutlaka uygulayın. Bu sayede saçlarınızı yıpranmaya, matlaşmaya ve zayıflamaya karşı korumuş olursunuz.

Mavi Kadın