10 Ağustos 2022, Çarşamba 01:13

Sarı Saç Kimlere Yakışır Hangi Ten, Göz Rengine Gider?

Sarı Saç Kimlere Yakışır Hangi Ten, Göz Rengine Gider?

Sarı saç rengi en popüler saç renklerinden biridir.

Sarı saç rengi en popüler saç renklerinden biridir. Saç renginde değişiklik yapmak isteyen bayanlar saç rengi seçerken ten ve göz rengine uygun bir renk tercih etmeleri gerekir. Aksi taktirde sarı açık bir renk tonu olduğundan hüsrana uğrayabilir ve sarı renginin kendisine yakışmadığını düşünebilir.

Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Sarı saçın birçok farkı tonu vardır. Bu yüzden sarı saç tonuna sahip olmak isteyen kadınlar sarının herhangi bir tonunu gönül rahatlığıyla kullanabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken püf nokta ten rengine ve göz rengine uyumlu bir renk tonu tercih edilmesidir. Genelde beyaz tenli ve renkli gözlü kadınlara sarı saçın yakıştığını ancak esmer veya buğday tenli kadınlara yakışmadığı söylentisi çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Fakat bu şekilde düşünmek doğru değildir. Aksine sarı saç rengi açık bir tonda olursa beyaz tenli kadınların yüzünü daha cansız ve solgun gösterecektir.

Sarı saç rengi denildiğinde tek bir sarı rengi düşünmemek gerekir. Sarı saç tonlarının küllü sarı, bebek sarısı, platin sarısı, bakır sarısı, amber sarısı, bal sarısı, altın sarısı ve açık kahve sarısı gibi birçok çeşidi vardır. Cilt tonuna göre sarı saç rengi tercih ederseniz büyük ihtimalle yeni saç renginizle alakalı hiçbir pişmanlık yaşamamazsınız. Soğuk ten rengine sahip olan kadınlar daha soğuk sarılar tercih etmelidir. Örneğin; küllü sarı, platin gibi saç renkleri soğuk tenli kadınlarda çok daha hoş duracaktır. Sıcak ten rengine sahip kadınlar ise ciltlerine uyumlu olarak daha sıcak tonlar tercih etmeleri en güzel karar olacaktır. Örneğin altın sarı, karamel sarı veya dore gibi saç renkleri ciltleriyle daha uyumlu olacağından çok yakışacaktır.

Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü sarı saç renkleri genelde açık tenli fakat hafif bronz görünümlü kadınlara çok yakışacaktır. Göz rengini daha çok ortaya çıkarmak ve göz rengiyle saç rengi arasında uyum ve şıklık yakalamak için saç rengi için doğru karar verilmesi gerekir. Bu yüzden de küllü sarı saç rengi  ela göz rengine sahip kişilerde çok güzel ve uyumlu duracaktır.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin saç rengi daha olgun ve renkli gözlü kadınlara yakışmaktadır. Aynı zamanda bronz bir tene sahip olan kadınlara platin saç renkleri çok doğal ve güzel duracaktır. Beyaza yakın bir tonda platin sarısı bronz tenlerle uyum sağlayacak ve yüze ışıl ışıl bir görünüm sağlayacaktır.

Bebek Sarısı Saç Kimlere Yakışır?

Bebek sarısı saç platin sarı renklerinden daha koyuya kaçan saç rengi tonu olarak tanımlanmaktadır. Genellikle açık tene sahip kadınlarda bebek sarısı çok daha uygun ve güzel olacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT