02 Haziran 2020, Salı 12:16

Sarımsak Limon Kürü Faydaları Limon Sarımsak Karışımı Tarifi

Sarımsak Limon Kürü Faydaları Limon Sarımsak Karışımı Tarifi

Sarımsak Limon Kürü Faydaları. Kullananların Yorumları

Sarımsak ve limon ile yapılan kür son zamanların en popüler şifa yöntemlerindendir. Sarımsak limon kürünün sağlık için faydaları saymakla bitmez; Kilo vermeye yardımcı olur, cildi güzelleştirir, tıkalı damarları açar, vücuttaki iltihabı temizler, kötü kolesterolü düşürür…

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 1. 2 litrelik cam kavanoz
 2. İki litrelik kavanozu limon suyuyla dolduracak kadar limon
 3. 40 diş sarımsak

Hazırlanışı

Öncelikle 2 litrelik bir adet ağzı  sıkı kapanan rengi koyu ya da üzeri kağıtla kapalı olan kavanoz alın ve içine limon sıkın. Ağzına kadar limon suyuyla dolan kavanozun içine 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ezip koyun. Kavanozun ağzını kapatın ve oda sıcaklığında 25 gün karanlık bir yerde muhafaza edin. Bu kavanozu günde 2 kez çalkalamayı ihmal etmemelisiniz. 25 gün dolduktan sonra kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı kadar tüketmelisiniz. Sarımsak limon kürünü kavanoz bitene kadar tüketin ve her içimde kavanozun ağzını kapalı tutmalısınız. Kavanozun içine su ve şeker katmamalısınız. Ancak eğer isterseniz yarım çay bardağına biraz su katabilirsiniz.  Sarımsak limon kürünü içtikten sonra en az yarım saat sonra hiçbir şey yenilmemelidir. Yarım saat dolduktan sonra ise kahvaltı yapabilirsiniz.  Sarımsak limon kürünü her gün aynı saatte içmeye özen göstermelisiniz.

Sarımsak Limon Kürünün Faydaları

 1. Sarımsak limon kürü vücutta damar hastalıklarının tedavisinde yardımcıdır. Bu kür damarlardaki tıkanıkları açar ve damar sertliklerini önler.
 2. Sarımsak limon kürü kolesteol ve lipid seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Bu kür vücuttaki zararlı yağları yakar ve metabolizmayı hızlandırarak yağları yakar ve kilo verilmesine yardımcı olur. Bu kür bu yönüyle iştahı açabilir. Bu yüzden de kişiler beslenmelerine dikkat etmeli ve aşırıya kaçmamalıdır.
 3. Sarımsak limon kürü vücutta şekeri düşürür ve pankreası yeniler.
 4. Sarımsak limon kürü böbrek ve safra taşlarını eritmeye yardımcı olur. İdrar söker ve bu sayede vücuttaki şişkinlikleri ve ödemi atmaya yardımcı olur.
 5. Sarımsak limon kürü Helycobeacter pylori isimli ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini sağlar.
 6. Sarımsak limon kürü her türlü romatizmal iltihapları engeller ve romatizmal ağrıları dindirir. Bu kür ayrıca eklem ve kemiklerdeki kireçlenmeyi engeller.
 7. Sarımsak limon kürü beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yeniler. Bu kür sinirlerdeki aksiyon potansiyelini  düzenler ileri-refkles hızını artırır ve dahası felç ve vertigo tedavisinde yardımcı olur.
 8. Sarımsak limon kürü vücutta bağışıklığı güçlendirir. Ayrıca vücutta her türlü alerji oluşmasını engeller ve özellikle de  damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerinin oluşmasını önler.
 9. Sarımsak limon kürü vücudu kansere karşı korur.

Sarımsak Limon Kürü Kullananların Yorumları

Sarımsak limon kürünü 1 yıl önce anneme bir arkadaşı önermişti. Normalde annem bu tür yöntemleri hiç sevmez ve uygulamaz. Ancak doktorun vermiş olduğu ilaçlar etki etmeyince bu kürü denedi. Benim annemin kanında bayadır iltihap var.  Bu kür sayesinde kanındaki iltihap tamamen temizlenmiş. Annemin karaciğer enzim değerleri ve kolesterolü hep yüksek çıkardı ve ancak artık yüksek çıkmıyor. Fakat sarımsak limon kürü  bir yeri yaparken başka bir tarafa zarar verdiğini düşünüyoruz. Çünkü bu kür gastrit ve reflü gibi mide hastalıklarına yol açabilir. Bu kür bence midede hassasiyet yapıyor. O yüzden kürü uygularken dikkatli olunmalı.

Ben sarımsak limon kürünü 1 ay uyguladım. İlk 2 hafta bağırsak ve midedeki iltihapların atılmasına yardımcı oluyor. Ben bu kürü uyguladığım ilk haftalarda dışkımda biraz kan gördüm. Öncelikle idrar yollarındaki iltihapları atıyor ve sonra da boğazdaki iltihapları söküyor. Bu da kanlı balgamlı öksürmeme sebep oluyor ve sinüslerimdeki iltihaplarım burnumdan aktı. Sarımsak limon kürü kısaca vücuttaki iltihapları temizliyor, damarları açıyor ve hatta  tansiyonu düşürüyor. Bu kür damarları açtığı için uyku yapabiliyor.  Uykunuz geldiğinde tansiyonunuzu ölçtürmelisiniz. Eğer tansiyonunuz düşük çıkarsa  hafif bir yürüyüş yapmanız faydalı olacaktır. Bu kür bence düşük tansiyonu olan kişiler için uygun değildir.

Sarımsak limon kürünü mide ve bağırsaklarımdaki yaralar için 5 yıl önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine uyguladım. Ben 3 kere mide kanaması geçirmiştim. Doktorumun verdiği ilaçlar işe yaramadı. O dönem yemek yiyemiyordum ve sadece haşlanmış patates yiyebiliyordum.  Sarımsak limon kürünü küçük şişede hazırladım ve bu şişeyi bitirdiğimde bağırsaklarımdaki yaralar geçti. Bu açıdan bu kürü kesinlikle tavsiye ediyorum. Sarımsak ve limonun sağlığa zararı yok.

Sarımsak limon kürünü uygulayıp fayda gören tanıdığım çok kişi var. Bu kür şöyle yapılır; 1 kilo sarımsak ve 1 kilo limonu bir kaba rendeleyin ve  kabın ağzını 1 hafta ağzı kapalı şekilde serin bir yerde muhafaza edin. Bu süre boyunca her gün birkaç kez 5 dakika yoğurun. 1 hafta sonra karışımı tülbentten süzün ve can bir kavanoza koyun. Hazırladığınız bu sarımsak limon kürünü her gün 1 yemek kaşığı kadar tüketin. Bu kürü yarım kiloluk cam kavanoz içine yapın. Bu kavanozdaki kür bittikten sonra 6 ay ara vermelisiniz. Sarımsak limon kürünün en büyük özelliği başta kalp damarları olmak üzere damarları açması.

Sarımsak limon kürünü bana ameliyat olması gereken ancak ameliyat olmayı reddeden biri önermişti. O bu kürü 2 ay uygulamış. Bu süre sonrasında hastaneye kontrole gittiğinde doktor gözlerine inanamamış. Bu kürü bacaklarından rahatsız olan bir hemşire tanıdığıma da önerdim. O normalde 2 saat ayakta duramazken şimdi 24 saat koşabilirim diyor. Ben bu kürün zayıflama etkisini bilmiyorum ve hiç duymadım.

Sarımsak limon kürünü annem, anneannem ve kayınvalidem için hazırlamıştım. Ben de arada kullanıyorum. Kokusu biraz kötü oluyor ancak ben tadını seviyorum. Çevremdeki birçok kişi bu kürün faydalarını deneyimledi ve iyileştiler.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. mehmet çalık

  bu sarımsak ve limon kürünü kan sulandırıcı kullananlar kullanabilirmi

 
 
KAPAT