2021-08-21 16:24:52 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:34

Sarımsak Saç Dökülmesine İyi Gelir mi Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Kürü

Sarımsak saç dökülmeye çok iyi gelen ve ayrıca saç bakımı sağlayan çok etkili bir doğal yöntemdir. Bu, uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda doğrulanmış bir bilgidir. Sarımsağın saç dökülmedeki etkisi içeriğindeki zengin oranda bulunan

Sarımsak Saç Dökülmesine İyi Gelir mi Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Kürü

Sarımsak saç dökülmeye çok iyi gelen ve ayrıca saç bakımı sağlayan çok etkili bir doğal yöntemdir. Bu, uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda doğrulanmış bir bilgidir. Sarımsağın saç dökülmedeki etkisi içeriğindeki zengin oranda bulunan antioksidanlardır. Bu antioksidanlar saç dökülmesini durdurmada çok başarılıdır. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Dr. Ender Saraç da saç dökülmesine karşı sarımsaklı şampuan kullanımını önermektedir.

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Malzemeler

  1. 3 diş soyulmuş sarımsak,
  2. 2 tatlı kaşığı badem yağı,
  3. 2 tatlı kaşığı saf zeytinyağı,

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak bir havana tüm sarımsakları alın ve güzelce ezin. Ardından başka bir kâseye bu ezdiğiniz sarımsakları, badem yağını ve zeytinyağını karıştırın. Hazırladığınız bu kürü saç diplerine güzelce masaj yaparak tüm saç derinize sürene kadar uygulayın. Uygulama sonrasında saçlarınızı bir bone ile sarın ve bu şekilde 1 saat bekleyin. Bu süre dolduktan sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın ve ardından kokulu saç kremi sürmelisiniz. Alternatif olarak duştan sonra saç spreylerini de kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlardaki sarımsak kokusu geçecektir.

Saç Dökülmesi İçin Sarımsak Kullananların Görüşleri

  1. Ben 5 ay önce doğum yaptım ve saçlarım çok dökülmeye başlamıştı. Öyle ki ne zaman saçımı ellesem 1 avuç saç geliyordu elime. Daha sonra şampuanımın içine sarımsak rendeledim ve 7-8 saat kullanmadım beklettim. Daha sonra bu şampuanla saçımı yıkadım ve etkisini hemen gördüm, saçlarımdaki dökülme bir anda durdu. Çok memnunum, tavsiye ediyorum.
  2. Uzun süredir saç dökülme problemi yaşıyorum ve gerçekten çok rahatsızım bu durumdan. Tavsiyeler üzerine saç dökülmesini engellemek için sarımsağı kullanmaya başladım ama 3.kez kullanmama rağmen bir faydasını görmedim.
  3. Benim de saç problemim vardı ve benim saçlarımince telli ve çok seyrektir. Saç dökülmem dursun diye bir aydır sarımsak sürüyorum saçlarıma ve saçlarımdaki dökülme azaldı. Ayrıca yeni saçlarımın da çıktığını fark edebiliyorum. Ben bu uygulamayı haftada 2 defa tekrarladım. Nasıl hazırladığımı da şu şekilde anlatabilirim. İlk olarak sarımsağı ezdim ve saç derime direkt olarak masaj yaparak sürüp 2 saat beklettim. Çok dikkat etmedim aslında düzenli yapmaya biraz da üşendiğimden.  Ek olarak sarımsağın kokusundan da rahatsız olmadım ben ama kokusu rahat 1 ay saçta kalıyor. Her duş aldığımda kokusunu alıyorum ve ayrıca yastığımda da koku oluyor çok yoğun seviyede.
  4. Ben bir arkadaşımdan sarımsağın saç çıkarmada çok etkili olduğunu duymuştum. Bundan sonra hemen uygulayıp 30 dakika kadar beklettiğini söyledi. Ama kokusunun bir türlü geçmediğini, 5 kez şampuanlamanın bile işe yaramadığını söylemişti sarımsak kokusunu geçirmek için.
  5. Ben sütte 3 büyük diş sarımsağı biraz kaynatıp sonra yumuşak hal aldığında şampuanıma rendeliyorum. Yeni saçlarım çıktı fark ediyorum ancak saç dökülmesini durdurduğunu görmedim. Ama saç çıkarması benim için çok iyi.
  6. Saçlarıma sarımsak uygulayıp ben de çok memnun kaldım. Bunun için şampuanı ezip saç diplerime sürdüm ve gerçekten bu etkili yöntemi saç dökülme problemi olan herkese öneriyorum.
  7. Sarımsağın saç dökülmesini önlediği bir gerçek. Sarımsak uygulamak istemeyenler sarımsak yağını tercih edebilir. Ayrıca sürmek yerine geceleri uyumadan önce bir diş sarımsak yutmak da saç dökülmesini azaltıyor. Bendeki saç dökülmesi bu şekilde durdu.
Mavi Kadın