05 Aralık 2021, Pazar 16:46

Sarımsak Ve Sarımsak Çayı Zayıflatırmı? Ender Saraç Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak Ve Sarımsak Çayı Zayıflatırmı? Ender Saraç Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak, binlerce yıldır alternatif tıpta kullanılagelmiş şifalı bitkilerdendir. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, sarımsağın, kalp hastalığı, soğuk algınlığı ve kanserin önlenmesinde etkili olduğunu bildiriyor. Sarımsağın, sağlığa faydaları dışında bir yararı daha vardır o da zayıflamaya yardımcı bir bitki olmasıdır. Sarımsağın zayıflamaya yardımcı olduğunu gösteren pek çok bilimsel araştırma mevcuttur.

Sarımsak çayı içmek de zayıflamakta kullanılan yöntemlerdendir. Sarımsak çayı ile zayıflayanların yorumları hep müsbettir. Yani deneyen pek çok kişi sarımsak çayının zayıflamakta etkili olduğunu bildiriyor.

Diyetisyen Gonca Güzel, sarımsak ve soğanın, vücut metabolizmasını hızlandıran, yağ depolarının azalmasına yardımcı olan bitkilerden olduğunu bildiriyor.

Diyetisyen Ender Saraç’dan Zayıflatan Sarımsak Çayı Tarifi

Diyetisyen Ender Saraç da sarımsağın zayıflamaya yardımcı olduğunu bildirip, zayıflatan sarımsak çayı yapmak için şu tarifi veriyor;

“Tencereye 2 bardak su koyun, içine 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil veya 4-5 adet parçalanmış kuru zencefil atıp yaklaşık 6 dk kaynatın. Ardından bu karışımın içine 2 adet büyük veya 3 adet küçük sarımsak ve yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu katın. Ilınınca 2 küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Bu çaydan her sabah ve akşam birer fincan için. Sarımsak çayını, çok açken veya çok tokken içmeyin. Hedeflediğiniz kiloya inene kadar birkaç hafta süreyle belirtilen oranda tüketmeye devam edin.”

"Nutrition Research and Practice" (Beslenme Araştırma ve Uygulama) Dergisi’nde Haziran 2012 yılında yayımlanan bilimsel çalışmaya göre, 12 hafta boyunca hergün 80 mg sarımsak özü alan kadınların, kilo verdiği ve vücut kitle indekslerinin azaldığı tespit edilmiştir.

Eylül 2011'de "The Journal of Nutrition" (Beslenme Dergisi'nde) yayınlanan bir başka çalışmada da, sarımsağın, günlük faaliyetler sırasında yaktığımız kaloriyi artırdığı ve vücudun yağ üretimini azalttığı gözlemlenmiştir.

Sarımsağı zayıflama amacıyla kullanmak için her gün bir diş sarımsağı bütün halde değil de, bıçakla küçük küçük kesip, su ile birlikte hap gibi yutarak tüketebilirsiniz. Fakat bunu yapmadan mutlaka doktorunuza danışın.

Yüksek kalorili gıdalara devam edip, hareketsiz bir yaşamla, tek başına sarımsaktan medet beklemek de yanlıştır. Zayıflamak için esas olan kalorisi düşük, besleyicilik oranı yüksek gıdalarla beslenmek ve düzenli egzersiz yapmaktır. Sarımsak yutmak ancak o zaman daha etkili bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur.

Sarımsağın kilo verme üzerindeki etkisi, özellikle sarımsakta bulunan alisin olarak adlandırılan maddeden kaynaklanmaktadır. Bu madde hayvanlar üzerinde test edilmiştir. Bir grup farelere alisin verilmiş, ardından bu fareler yüksek şekerli yiyeceklerle beslenmiştir, diğer grup farelere ise alisin verilmemiştir. Araştırma sonucuna göre alisin verilen farelerin kan basınçlarının, insülin düzeylerinin alisin verilmeyenlerden daha düşük olduğu tespit edilmiştir.

Sarımsak ve ceviz zayıflama kürü ile ayda 16 kilo zayıflayın

 1. Su
 2. 2-3 adet ceviz içi
 3. 1 diş sarımsak

Yapılışı
1 bardak suyun içine akşamdan cevizleri ve sarımsağı atın.
Sabahleyin aç karnına bu suyu için, cevizleri yiyin ve sarımsağı 3-4 parça halinde kesip, ilaç gibi su ile yutun. Bu karışımı tükettikten sonra yenisini hazırlayın, ertesi sabah yeniden tüketin. Sarımsağı zayıflamak için kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Sarımsak, kan sulandırıcılar, doğum kontrol hapları, steroidal olmayan anti-enflamatuvar ilaçlar, tüberküloz için ilaçlar ile ve bağışıklığı zayıflatan virüslerle etkileşime girebilir.

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

15 Günde 15 Kilo Verdiren Süper Diyet Listesi Tıklayınız

10 Günde 10 Kilo - Acil Zayıflatan Diyet Listesi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

4 Yorum

 1. Ebru

  Sarimsagi zayiflamak icin gunde kac tane tuketmeliyiz

 2. Dilek

  Sarımsağı hergünmü kullanmalıyız zayiflamak için

 3. Her gün kullanmak tansiyonu düşürebilir.

 4. rabia

  sarımsak zayıflatıyor

 5. Fatime

  Saç beyazlamasını siyaha çevirmek için çözüm varmı saç derisinin kaşıntısı için ne uygulaması yazarmısınız

 6. Efendim googlea "Beyaz Saçı Eski Rengine Döndürme İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?" ve Kafa Kaşıntısı, Kafam Kaşınıyor, Neden Oldu, Ne Yapmalıyım? yazıp MAVİKADİN sitemize gelip bu konudaki makalelerimizi okuyabilirsiniz.

 
 
KAPAT