10 Ağustos 2022, Çarşamba 02:04

Sebamed Güneş Koruyucu Yüz Güneş Kremi Kullanıcı Yorumları

Sebamed Güneş Koruyucu Yüz Güneş Kremi Kullanıcı Yorumları

Yaz aylarında güneşin parlamasıyla birlikte güneş kremi ihtiyacı hissedilir. En çok bilinen  güneş kremlerinden birisi de Sebamed güneş kremidir. Bu kremde bulunan etken maddeler cildi güneşe karşı korur ve yanık oluşmasını engeller.

Yaz aylarında güneşin parlamasıyla birlikte güneş kremi ihtiyacı hissedilir. En çok bilinen  güneş kremlerinden birisi de Sebamed güneş kremidir. Bu kremde bulunan etken maddeler cildi güneşe karşı korur ve yanık oluşmasını engeller. Bu makalemizde Sebamed Güneş Kremi kullanıcı yorumları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sebamed Güneş Kremi Kullanıcı Yorumları

 1. Sebamed güneş kremini severek kullanıyorum. Cildim güneşe karşı çok hassas ve bu krem cildimi çok koruyor. Sebamed güneş kreminin sevmediğim tek özelliği cildimde çok parlamaya neden olması. Bunu da pudra uygulayarak kapatıyorum. Bu kremin içeriği çok temiz.
 2. Sebamed güneş kremi bugüne kadar kullandığım en iyi marka güneş kremi. Cildim aşırı yağlı değil, denediğim birçok güneş kreminde yağ içeriği çok fazla olduğundan cildimde sivilcelenmeye neden oldular. Fakat Sebamed güneş kremi sivilce problemimi yok etti.
 3. Sebamed güneş kremini hiç beğenmedim. İlk olarak sürülmesi çok zor. Ayrıca sürüldükten  sonra da ciltte yoğurt gibi duruyor. Cilt kremi emmiyor.
 4. Sebamed güneş kremini sevmedim. Cildimde kolay emilmiyor ve yapış yapış hissi veriyor. Güneşten koruması açısından yüksek olsa da kullanışlı bir krem değil.
 5. Sebamed güneş kreminin paketini açtıktan sonra pütürlenmeye başlıyor. Krem çok katı ve parlıyor. Ayrıca cildime uyguladığımda yapış yapış kalıyor. Bugüne kadar kullandığım en kötü Sebamed marka ürün.
 6. Sebamed güneş kremini 2 haftadır kullanıyorum. Güneş yanığı koruması yüksek, yanaklarım güneşe çıktıktan sonra kızarmıyor, güneş kızarıklığı önleniyor. Ayrıca bu ürün oldukça bereketli, bir fındık tanesi kadar aldığım kremi cildime uyguladığımda yetiyor. Bu açıdan bu kremi uzun süre kullanabilirim. Bu avantajlarının dışında ise Sebamed krem ciltte yapış yapış kalıyor. Bu kremi kullanınca cildimdeki makyaj parlamaya başlıyor. Cildim kuru ve bu krem ciltte beyaz kalıntılar bırakıyor. Sebamed güneş kreminin yapısı çok ağır olduğundan çok terletme yapıyor.
 7. Sebamed güneş kreminin yapısı yağlı. Cilde fazla uygulandığında cilt tarafından emilmediği için ciltte beyaz kalıntılar kalıyor. Bu kremi cildime ilk uyguladığımda yapış yapış his bırakıyor ama bu his 3-5 dakikada geçiyor. Bu krem cildimde bir süre sonra akıyor ve parlama yapıyor. Bu parlaklığı pudrayla alıyorum. Bu dezavantajlarının yanında cildi güneşten iyi derecede koruyor. Cildim normalde çok kızarır. Fakat bu kremi kullandığımda cildim kızarmıyor ve cildimde alejiye neden olmadı. Bu yüzden bu krem benim için eksiklerine göz yumabileceğim bir krem.
 8. Sebamed güneş kremini cildi yağlı veya karma tipte olanların beğeneceğini düşünmüyorum. Bu krem çok yağlı ve cilde sürüldüğünde aşırı parlama yapıyor. Ayrıca dışarı çıkarıldığında ek olarak terlemeye yol açıyor ve yapış yapış oluyor. Geçen yıl yaz aylarında kullandım ve bir türlü bitmediği için birine verip kurtuldum.
 9. Sebamed güneş kreminin yapısı çok kalın ve zor emiliyor. Ayrıca cilde uygulandığınd ciltte parlmaya yol açıyor. Kremi uyguladıktan sonra bu parlaklığı ortadan kaldırmak için pudra sürmeyi denesem de pudra bir süre sonra uçtuğunda yine parlama tekrarlıyor. Bu kremi 1 yıl kadar kullandım ve bu süre zarfında cildimde güneş lekesi oluşmadı. Saydığım olumsuz özellikleri dışında güneşten koruması oldukça yüksek.
 10. Sebamed güneş kremini yıllardır her mevsimde kullanıyorum. Cildimdeki çiller bu krem sayesinde bitti. Kremin güneş koruması oldukça yüksek, uyguladığım süre boyunca cildimi aynı tonda tutuyor. Benim açımdan tek kötü yanı yapısının kalın olması. Kremi yüzüme uyguladıktan sonra emilmesi için 5 dakika beklemem gerekiyor. Bu süre sonrasında makyajımı yapabiliyorum.
 11. Sebamed güneş kremini tatile gitmeden almıştım. Benim kremi alırken asıl amacım tatil boyunca güneşten korunmaktı. Kremin cildi güneşten koruması çok etkili. Bu kremin çift filtreli koruması var. Bu kremi suya girmeme rağmen cildimde kalıyor. Ancak şu aralar her yerim sivilce dolu.
 12. Sebamed güneş kremini geçen yıl kullandım ve sonrasında bir daha hiç kullanmadım. Bu kremi ilk olarak  6 ay sürekli kullandım. Güneş koruması oldukça iyi. 45 derecede cildimi oldukça iyi korudu. Cildim normalde çok hızlı koyulaşıyor ve Nazilli’de yazlar çok uzun sürer. Kullandığım süre zarfında cildimdeki lekeler azaldı. Ancak sonrasında cildimde aşırı derecede siyah noktalar çıktı. Özellikle de yanak bölgemdeki siyah noktalar kremi kullanmayı bırakmama rağmen aylarca geçmedi. Bu sebepten dolayı Sebamed güneş kremini üzülerek bıraktım. Benim gibi cildinde sivilce ve siyah noktaya meyilli ise bu kremi kullanmayın. Ancak yoksa kullanmalısınız, bu kremin güneş koruması çok etkili.
 13. Sebamed güneş kremini kullandığımda yanaklarımda sivilceler çıktı. Cilt tipim karma. Eğer zorda kalmazsam Sebamed güneş kremini kullanmıyorum. Kullanmak zorunda kaldığım zamanlarda cildime çok az uygulamama rağmen ertesi gün cildimde sivilceler çıkıyor.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT