Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Seçtiğiniz ağaç kişiliğinizi yansıtıyor! Kendinizi tanımanın en etkili yöntemi

Mavikadin>Keşfet>Seçtiğiniz ağaç kişiliğinizi yansıtıyor! Kendinizi tanımanın en etkili yöntemi

Başkalarının karakterlerini, kişilik yapılarını anlamak ve yorumlamak kendimizi tanımaktan nispeten daha kolaydır. Bu dünyada en zor şeylerden biri hiç şüphesiz kendimizi çözmektir. Kişilik testleri ile bu hiç de zor değil. Bu ağaç resimlerinden dilediğinizi seçin ve kişilik özelliklerinizin nasıl olduğunu tespit edin!

9 ağaçtan seçtiğiniz ağaç kişiliğinizi yansıtacaktır.
9 ağaçtan seçtiğiniz ağaç kişiliğinizi yansıtacaktır.

Aşağıda gördüğünüz ağaçtan beğendiğiniz ve görsel olarak size en cazip olanı seçip kişiliğiniz hakkında önemli ipuçları edinebilir, kendinizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Bir ağaç seçiminin kişiliğinizi bu kadar ortaya koymasına çok şaşıracaksınız!

Ağaç Testi 1950’lerde Karl (Charles) Koch isimli bir psikolog tarafından geliştirildi. Psikanlizde halen sık kullanılan bu test ile kişiliğinizi daha yakından tanıyabilirsiniz.

AĞAÇ 1

İlkeli, prensipli bir kişiliğin var. Güçlü bir ahlaki yapıya sahip cömert bir insansınız. Sürekli kendinizi geliştirmek istiyor ve bunun için gerekli adımları atıyorsunuz. Ne istediğinizi iyi biliyor, kendinize güveniyorsunuz. Çözüm odaklısınız, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek istiyorsunuz. Sağlam kararlar veriyorsunuz, güçlü bir bakış açısına sahip olma eğilimindesiniz. Hedefe ulaşmak için sınırları zorlama, sınırları aşma doğanız nedeniyle insanlar bu durumunuzdan haz etmiyor olabiliyor.

AĞAÇ 2

Eğlenceli bir kişiliğiniz var! Mantara benzeyen bu ağacı seçiyorsunuz bu seçim sizin son derece eğlenceli ve dürüst bir insan olduğunuzu gösteriyor. Sorumluluk sahibi birisiniz kendinizi kanıtlayarak saygı kazanıyorsunuz. Bir işkolik olarak, mazeret veya şikayette bulunmuyorsunuz, tutarlı olmayı ve planlarınıza bağlı kalmayı seviyorsunuz. Düzgün bir kişiliğe sahip olduğunuz için insanlar sizin yanınızda kendilerini rahat hissediyorlar ve size kolayca güveniyorlar. Zekanız, mizah anlayışınız ile insanlarla kolay irtibat kuruyor ve her zaman başkalarıyla iyi geçinmenin bir yolunu buluyorsunuz.

AĞAÇ 3

Felsefik bir insansınız! Hayatı ve diğer şeyler hakkında sorgulayıcı bir yapınız var. Akıllı ve düşünceli bir insan olarak, derin düşünmenin önemini biliyorsunuz. Bilgiye, araştırmaya doymuyorsunuz.İnsanlara karşı çekingen görünebilirsin ama yanında kendini rahat hissettiğin kişilerle birlikteyken oldukça dışa dönüksün. Seninle ilgili en iyi şeylerden biri, asla yüzeysel olmaman, derin bir karakterin var. Başkalarına uymaktansa kendi doğrularınla hareket etmeyi seçiyorsun.

AĞAÇ 4

Duygusal ve derin bir kişiliğin var. Fıtratın gereği çok anlayışlı, empatik bir insansın. İyi huylu bir insan olmaya çalışıyorsunuz. Doğayı ve hayvanları seviyorsunuz. Üretkensiniz. Duygusal biri olmanız kolay yara almanıza neden olabiliyor.

AĞAÇ 5

Çok güçlü ve bağımsız bir insansın. Kendine çok güveniyorsun, cesursun. Hayattaki yol gösterici ilkeniz 'Ben kendi bildiğim gibi yapacağım'dır. Siz, kimsenin yardımına başvurmadan nasıl toparlanacağını bilen türden bir insansınız. Hayata felsefeniz “kendine güven, kendi iç sesini dinle”. İnsanlardan beklediğin tek şey dürüstlük çünkü senin için en kötü gerçek en iyi yalandan daha iyidir. Başarınızın tek sahibi sizsiniz ve kendinizin daha iyi, daha güçlü bir versiyonuna ulaşmak için sürekli çalışıyorsunuz.

Seçtiğiniz ağaç kişiliğinizi yansıtıyor! Kendinizi tanımanın en etkili yöntemi

AĞAÇ 6

Ruhun romantik, sanki bu zamanın insanı değilsin! Çok kibar ve hassassınız, bu sayede insanlarla kolayca ilişki kurabiliyorsun. Empatiksiniz ve sevgi dolu karakteriniz başkalarıyla iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor. Başkalarında iyi yönleri görmeyi seçiyorsun. Başkalarını motive etme, ilham verme ve cesaretlendirme eğilimindesiniz ve bu nedenle insanlar size güvenmeyi seçiyor. Aşk, başınızı döndürür ve hayatınızda önemli bir rol oynar. Senin için sevgi kavramı o kadar önemli ki, seni sevmeyen insanları bile sevebiliyorsun.

AĞAÇ 7

Açık fikirlisin!  Maske takma ya da başka biri gibi davranma ihtiyacını hiç bir zaman hissetmiyorsunuz . Oyun ve riya yok sizde neyseniz öyle gözüküyorsunuz. Hayatta nasıl mutlu olacağını da iyi biliyorsun. Hayatın küçük zevklerinden keyif alıyor ve çok az şey bekliyorsunuAz. Çok anlayışlısınız ve başkalarını yargılamadan dinliyorsunuz. Sakin bir insan olarak, sizi kızdırmak zor. Akışa uyma eğilimindesiniz ve bu nedenle, aynı durumu sakin ve etkili bir şekilde analiz ederek herhangi bir durumu nasıl aşacağını bilen en iyi problem çözücü sizsiniz.

AĞAÇ 8

Bu ağacı seçtiyseniz, çekici ve enerjik bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Başkalarının kendileri hakkında iyi hissetmesini sağlıyor, iyi yönlerini görüyorsunuz. Sizi tanıyıp da sevmeyen pek insan olmuyor. Jest ve mimiklerinizle, tatlı gülümsemenizle duygularınızı çok iyi ifade edebiliyorsunuz

AĞAÇ 9

Çok iyimser, hayatı seven bir insansın. İyimserlik ve pozitiflikle dolu, hayatın bir hediye olduğuna inanan başkalarının çirkinlik gördüğü şeylerde bile bir güzellik gören birisin. Sevdiğiniz insanlarla iyi kötü her yaşadığınızı paylaşmayı seviyorsun. Umutlu ruh haliniz her zorluğun iyi tarafını görmenizi sağlıyor. Senin için hayat, sevmediğin şeyleri yaparak harcamak için çok kısa ve bu yüzden sevdiğin şeylere odaklanıyorsun. İnanınca başarmanın gücüne inanıyorsunuz ve bu enerjiniz diğer insanlar için de inanılmaz bir ilham kaynağı.

Kaynak: The Minds Journal

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Keşfet
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Milli içeceğimiz, çaydan sonra en çok tüketilen kahve, farklı tariflerle, demleme çeşitleriyle içiliyor. Sokaklarda neredeyse adım başı bir kahve dükkanının olması da bunun göstergesi. Yaşamımızın vazgeçilmez bir içeceği olan kahve, ilk olarak ne zaman bulundu? Çeşitleri nelerdir?  Kahvenin tarihi ile ilgili her şey…
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Keşfet
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Ramazan ayı ile birlikte hepimizin aklına ilk gelen şeylerden biri alışveriş oluyor. Ancak biliyoruz ki evdeki hesabı çarşıya uydurmak zor. Enflasyonist ortamda gıda ürünlerine sürekli zam geldiği düşünülürse, bütçe kontrolü daha da önemli hale geliyor. 7 pratik alışveriş tüyosuyla Ramazanda bütçeye uygun alışveriş yapmanın inceliklerini sizler için derledik.
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Keşfet
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Yemek masanız tabak, çatal, kaşık örtü gibi unsurlarla çok şık olabilir. Ama estetik bir görünüş için mutlaka yapmanız gereken bir şeyler olduğunu hissetiğiniz anda runner kurtarıcı olabilir. Tek başına sadece süslü bir kumaş parçası olarak görülse de şık bir sofraya estetik katmanın en kestirme yoludur... Peki, runner nasıl kullanılır, ne işe yarar? Runner'ı doğru bir şekilde kullanarak hafızalara kazınacak bir sofra dizaynı nasıl oluşturulur? Mavi Kadın editörünün hazırladığı rehbere göz atın..
Sonraki Haber Yükleniyor...