07 Temmuz 2022, Perşembe 14:10

Sedef Altıntaş’ın biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile neden ayrıldı?

Sedef Altıntaş’ın biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile neden ayrıldı?

Mehmet Ali Erbil’in eski eşlerinden olan Sedef Altıntaş, Mehmet Ali Erbil’in verdiği röportajlarda eski evliliklerinden bahsetmesi ile zaman zaman gündeme geliyor. Peki Sedef Erbil kimdir? Kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil ile neden ayrıldı? İşte tüm bu soruların cevapları

Mehmet Ali Erbil ile 2000’li yılların başında henüz 20’li yaşlarında iken evlilik yapan Sedef Altıntaş 1980 Ankara doğumludur. Annesi İffet Erkuvan babası ise Ercüment Altıntaş’tır. Sedef Altıntaş Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunudur. 2019 yılında 2. kez dünya evine girmiştir. Yeni eşinin adı bilinmemektedir.

SEDEF ALTINTAŞ’IN BİYOGRAFİSİ

Adı: Sedef Altıntaş

Doğum Tarihi: 1980

Doğum Yeri: Ankara

Boyu: 1.75

Kilosu: 60

Göz Rengi: Kahverengi

Saç rengi: Sarı

Medeni Durumu:Evli

Annesi: İffet Erkuvan

Babası: Ercüment Altıntaş

SEDEF ALTINTAŞ KİMDİR?

1980 Ankara doğumlu olan Sedef Altıntaş, Bilgi Üniversitesi'nin Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü bitirdi. Mehmet Ali Erbil ile dünya evine girdikten sonra isminden sık sık söz ettirmeye başlayan Sedef Altıntaş, bu evlilik sayesinde çabucak meşhur oldu. Güzelliği, duruşu ve hayran bırakan fiziği ile magazin gündeminden hiç düşmeyen Sedef Altuntaş, evliliğiyle olduğu kadar ayrılığıyla da çok konuşuldu.

Tanıştıktan 3 hafta sonra 28 Ağustos 2001 tarihinde nikâh masasına oturan çift, herkesi imrendiren bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Ne var ki, çiftin güzel giden evlilik hayatı 1,5 yılın ardından kâbusa döndü.

Altıntaş, Erbil'in hayatında başka bir kadın olduğunu öğrendi. Bu ihanet onu, derhal boşanma kararı almaya sevk etti. Çift, Altıntaş'ın açtığı dava ile tek celsede yollarını ayırdı.

Boşanma aşamasında Erbil'in, 200.000 TL tazminat ödemesine karar verilmişti. Ayrıca Altıntaş'ın yıllık 11 bin TL'ye tekabül eden eğitim masraflarını da artık o karşılayacaktı.

Mehmet Ali Erbil ile ayrıldıktan sonra bir süre ortalıkta görünmeyen Sedef Altıntaş, kendini tamamen işine vermeyi seçti. Şimdi hayatını magazin gündeminden uzak bir şekilde sürdüren ''Neler çektim, bir ben bilirim.'' diyen Sedef Altıntaş; Mehmet Ali Erbil ile evliliğinde hangi zorluklara göğüs gerdiğini, evliliği için nasıl mücadele ettiğini ve bu ilişkinin niçin bittiğini bir röportajında şöyle açıklamıştı:

"Boşanmamızın en önemli sebebi Mehmet Ali'nin Tuğba Coşkun adlı kadınla ilişkisi. Hiçbir kadın, hele benim gibi söylenti çıkmasın diye evden bile çıkmayan bir kadın, aldatılmayı kabul etmez. Aksi halde boşanmak için bu kadar diretmezdim, onu çok sevdiğim için 21 yaşımdan beri bir sürü sıkıntıya katlandım. Aldatıldığımı öğrendim, hiçbir zaman tarzım bağırmak, çağırmak olmadı. Anladım ki, gerçekten biz Mehmet Ali ile ayrı dünyaların insanıyız. Hayat tecrübemin azlığından bahsediyor, ben bu evlilik yürüsün diye elimden geleni yaptım. Kimse aksini söyleyemez. Bilgisayarda bilmediğim program yok, tasarım konusunda yurtdışında master yapmayı düşünüyorum. Fotoğraf çekmeye bayılıyorum, bir sürü çalışmam var. Oyunculuk falan değil, neyin eğitimini alıyorsam, onu yapacağım"

Annesiyle beraber 2004 yılında kendi modaevini açan Sedef  Altıntaş, 'Dooris' ismini verdiği bu modaevinde kendi tasarımlarını şanslı alıcılarıyla buluşturdu. Kendi defilesini yapmayı hayal eden Sedef Altıntaş, ne yazık ki hedeflediği satış rakamlarına ulaşamadı ve defile hayalini de gerçekleştiremedi. Bu nedenle anne-kız, modaevi projesini sonlandırmak durumunda kaldı.

Mehmet Ali Erbil verdiği röportajda Sedef Altıntaş hakkında şu düşüncelerini ifade etti:

"Bütün eşlerim arasında Sedef en farklı olandı. Bazı şeyleri unutmadı. Belki çok sevdiği, belki çok genç olduğu için... Bazı şeylerin izleri onda çok ağır oldu. O yüzden onunla görüşemedik. Bu evlilik için hata diyemem. O bir aşk evliliğiydi. Birden birbirimize aşık olduk ve evlendik. O benim için çok özeldir. Çok gençti. Birçok şeyi benimle birlikte yaşayıp gördü."

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT