20 Ocak 2021, Çarşamba 21:49

Şeffaf Pudra Nedir Cilde Nasıl Uygulanır Nereye Nasıl Sürülür

Şeffaf Pudra Nedir Cilde Nasıl Uygulanır Nereye Nasıl Sürülür

Transparan Pudra Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar

Şeffaf pudra olarak da bilinen transparan pudra renksiz pudralardır, cildin mat ve pürüzsüz görünmesine, makyajın sabitlenip bozulmamasına yardımcı olurlar.

Transparan pudra, cilt üzerinde renk değişikliği yapmaz. Çünkü tamamen renksizdir. Hatta bu yüzden kadınların çoğu transparan pudranın hiçbir işe yaramadığına inanır. Oysa bu pudra cilt için oldukça faydalıdır. Makyaj yapmayı kolaylaştırır. Örneğin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Çeşitli makyaj malzemeleri bir süre sonra yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlar. Fakat transparan pudra kullanmak bunu engeller. Genelde makyaj tazelemek amacıyla tercih edilir.

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

  1. Transparan pudra makyaj sabitleyicidir. Renk değişimi meydana getirmez. Pürüzsüzlük, matlık ve doğallık sunar. Cildin aşırı parlamasını engeller, cilt tipiniz ve ten renginiz ne olursa olsun gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gözlerinizin altına ve yüzünüzün tamamına uygulayarak parlama sorununun önüne geçebilirsiniz.
  2. Cildin yağ oranını dengeler. Tereddüt etmeden kat kat uygulayabilirsiniz.
  3. Makyajın ardından T bölgenize transparan pudra uygulayarak makyajınızı sabitlemesiniz.
  4. Transparan pudra isminden de belli olduğu üzere şeffaf bir pudradır. Eskiden yalnızca oyuncuların, televizyona çıkacak olanların parlamayı önlemek için kullandıkları transparan pudraların verdiği pürüzsüz görünüm herkesin ilgi odağı olmuştur. Giderek yaygınlaşan ürün, çoğu kadının makyaj çantasında yerini almıştır.
  5. Transparan pudralar yüz bölgesine uygulandığında belli olmaz. Bu şeffaflık ile uygulanan makyajın renginde ve tonunda farklılaşmaya yol açmaz. Bilakis daha iyi bir şekilde sabitler.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Makyajınızı bitirdikten sonra transparan pudrayı T bölgenize ve yüzünüzün belirli yerlerine uygulayabilirsiniz. Çenede, yanaklarda ve T bölgesinde parlama olduğu için buralara sürmelisiniz. Makyaj fırçası yardımıyla nazikçe uygulamalı ve mümkünse büyük boy pudra fırçası kullanmalısınız. Fırçayı pudraya batırın ve silkeleyerek fazlalıkları giderin. Pudrayı tüm yüzünüze dairesel hareketlerle sürün fakat bastırmayın. Dilerseniz uygulamayı makyaj süngeriyle de yapabilirsiniz. Gün içinde ne zaman makyaj tazelemeniz gerekiyorsa transparan pudra kullanarak makyajınızı düzeltebilirsiniz.

Transparan pudra nasıl uygulanır sorusunu cevaplandırırken her şeyden önce şunu hatırlatalım: Bu ürünü yüzünüzün tamamına uygulamaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde doğal görünmenizi engelleyecektir. Parlamanın yoğun olduğu bölgelere uygulamalısınız. Örneğin göz altları parlamanın en çok olduğu bölgelerden biridir.

Transparan pudra özellikleri arasında ruju sabitlemesi ve matlaştırması da zikredilebilir. Parlak rujun üzerine sürerseniz mat hale gelmesini sağlayabilir.

Transparan pudrayı göz altlarınıza uygularsanız, bu bölgelere sürdüğünüz aydınlatıcı ve kapatıcı gibi malzemeler çizgi çizgi birikmez.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT