Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
20-02-2017 15:49 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Şekerli Ağda Yapımı Evde Doğal Ağda Yapılışı Resimli Tarif

Google News

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet, tüy dökücü kremler, epilasyon, lazer gibi pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden biri de ağda kullanmaktır.

Şekerli Ağda Yapımı Evde Doğal Ağda Yapılışı Resimli Tarif

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için jilet, tüy dökücü kremler, epilasyon, lazer gibi pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden biri de ağda kullanmaktır. Ağda uygulamasından sonra tüylerin uzun süre çıkmaması, ağda kullanımını kadınlar arasında popüler kılmaktadır. Piyasada çeşitli ağda markaları mevcut, fakat çoğu yoğun kimyasal içerikte olduklarından sağlığı tehdit edebiliyorlar. En güvenlisi kişinin kendi ağdasını evde kendisi yapmasıdır. Bugün size evde ağda nasıl yapılır? konusunu anlatacağınız.

Ev yapımı doğal ağda 1. Tarif

Malzemeler

  1. 1 çay bardağı şeker,
  2. Yarım çay bardağı su,
  3. Yarımdan az limon (yarımın tümü sıkılmayacak)

 Tüm bu malzemeleri küçük bir tencereye koyup kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin, kaynayacak, köpükler filan çıkacak hatta rengi koyulaşınca, denemek için ağdadan bir kaşık alıp akıcılığına bakın. Şayet kıvamı tutmuşsa ateşten alın, olmamışsa az daha kaynasın, ağdanın piştiği de kokusundan anlaşılıyor, bildiğiniz macun kıvamına gelmelidir.

Evde doğal ağda tarifinin ayrıntılı tarifi şudur;

1.Adım

Tencereye şekeri koyup, orta ısıda, şeker karamelize olana kadar yani kahverengi yapışkan kıvama gelene kadar pişirin.

2.Adım

Tahta kaşıkla içine limon suyu ve suyu ilave edin. Bunları katarken dikkatli olun, şeker, çok köpüklü ve çok sıcak olacak, üzerinize sıçramasın.

3.Adım

Malzemeler eriyip, macun kıvamına gelen kadar karıştırmaya devam edin. Karışım çok kalın ise doğru kıvama gelene kadar, biraz su ilave edebilirsiniz.

4.Adım

Kullanmadan önce ağdanın biraz soğumasını bekleyin. Daha sonra kullanacaksanız, biraz soğutup, daha sonra buzdolabına kaldırın. Hemen ağda yapacaksanız ağdanın sıcaklığın kontrol edin. Ağda spatulası ile bileğinize hazırladığınız ağdadan biraz sürün. Rahatsız edici sıcaklıkta ise biraz soğuması için bekleyin.  Yani ağda çok aşırı sıcak olmamalı, fakat soğuk da olmamalı teninizin dayanabileceği sıcaklığa geldiğinde ağdanız hazır demektir!

5.Adım

Almak istediğiniz kılların uzunluğunu kontrol edin. Kılları almakta ideal uzunluk 3 mm ve 6 mm arasında olmalıdır. Kıllar çok kısa ise, ağda tüyleri kökten almakta zorlanır, ve çekemez. Kıllarınız çok uzun ise, kılları çekmek güç olur.

6.Adım

Kozmetikçilerden ağda bandı satın alın. Ağda bandınız yoksa eski bir atleti veya pamuklu gömleği parçalar halinde kesip bunları ağda bandı olarak kullanabilirsiniz.

7.Adım

Ağdayı uygulamadan önce ağda yapacağınız yere bebek pudrası veya mısır nişastasından biraz serpin. Bu ürünler cildin fazla yağını ve nemini emecek, ağdanın teninize değil, kıllara yapışmasını sağlayacak böylece daha az acı duyacaksınız.

8.Adım

Ağda spatulasınızı kozmetikçiden temin edebilirsiniz. Hazırladığınız ağdayı ağda spatulası ile tüylerin çıkış yönüne doğru ağdayı sürün. Hazırladığınız pamuklu kumaşları ağdayı sürdüğünüz yere, tüylerin uzama yönüne bastırın. Ağdayı soğumaya bırakın, kumaşı hafifçe çekip, kumaşın çekilmeye hazır olup olmadığını kontrol edin.

9.Adım

Ağda çekilmek için kıvama geldiğinde, tüylerin çıkış yönünün tersine yapıştırdığınız kumaşı hızlı bir şekilde çekin.

10.Adım

Kalan ağdayı buzdolabında saklayın. Ağdanız katılaştıysa veya buzdolabındaki ağdayı tekrar kullanmak isterseniz, benmari usulü yahut mikrodalgada ısıtıp kullanabilirsiniz

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma İçin 7 Bitkisel Yöntem Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor,  Nasıl Kurtulurum? Tıklayınız

Yüze Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Şekerli Ağda Yapımı Evde Doğal Ağda Yapılışı Resimli Tarif

Şekerli Ağda Yapımı Evde Doğal Ağda Yapılışı Resimli Tarif

Şekerli Ağda Yapımı Evde Doğal Ağda Yapılışı Resimli Tarif

 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.