2022-11-23 18:23:46 | Son Güncelleme : 2022-11-23 19:11:59

Sergen Deveci yoğun bakımdan çıktı

Baş Belası tiyatro oyununun ekibinin Çorum'dan dönerken geçirdikleri feci trafik kazasında ağır yaralanan Sergen Deveci, ambulans uçakla İstanbul'a getirilmişti. Deveci'nin geçirdiği ağır ameliyat nedeniyle yoğun bakımda uyutulmasına karar verilmişti.

Sergen Deveci yoğun bakımdan çıktı

'Baş Belası' tiyatro oyunu ekibi, Karadeniz turnesi dönüşü büyük bir kaza geçirmişti. Yaşanan feci kazada, 3 kişi olay yerinde ölmüş ve 8 kişi de yaralanmıştı.

Durumu ağır olan Sergen Deveci'nin, ambulans uçakla İstanbul’daki özel bir hastaneye sevk edilmesinin ardından boynunda ve omurgasında kırıklar olduğu tespit edilmişti.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Sergen Deveci, İstanbul'a getirilmesinin ardından sekiz saat süren bir ameliyata alınmıştı. Oyuncunun hekimleri, operasyonun oldukça yorucu ancak beklenenden iyi geçtiğini ve Sergen Deveci'nin tedbir maksadıyla yoğun bakımda tutularak uyutulduğunu söylemişti.

31 yaşındaki Deveci, yoğun bakımdan çıktı ve durumunun gayet iyi olduğu öğrenildi. Oyuncunun yakın arkadaşlarına espriler yaptığı söylendi.

"BERABER HER GÜN DAHA İYİ OLMA VAKTİ"

Sergen Deveci ile aynı arabada olan Melis İşiten de bu durumla ilgili bir paylaşım yaptı. Yoğun bakıma alınan rol arkadaşı ile olan fotoğrafını paylaşarak "Ameliyat bitti, şimdi beraber her gün daha iyi olma vakti. Çok kalabalığız, her gün daha iyi olacağız" ifadelerini not düştü.

"DÜŞÜK RİSK"

Bununla birlikte Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, dün Sergen Deveci'nin ameliyatı ve sonraki süreci ile ilgili şunları söylemişti: ''Her omurga ameliyatının şahsa özel riskleri vardır. Çünkü her omurga kırığının da yeri ve boyutları birbirinden farklıdır. Arkadaşımızın başka hastalıklarının olmaması, yaşının genç olması gibi özellikler bu ameliyat açısından daha düşük risk kılıyor. Tabii her ameliyatın kendine göre riskleri vardır. Omurganın içinden geçen sinirler kollara bacaklara ve aşağıya doğru yayılıyorlar. O sinirlerin zarar görmemesi için tedbirler alınarak gerekli cerrahi müdahale yapılacak. Şu anki bulgular bu ameliyatı olması gerektiğine, olmadığı takdirde hasar oluşabileceğini gösteriyor. Ameliyat sonrası bu hasar riskinin ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. Bunun için bir yüzde vermek, bu ameliyat yüzde yüz başarılı olacaktır demek mümkün değil ama en iyi yerde, en emin ellerde bu ameliyatın riski başka hastanelere göre biraz daha düşüktür. Ameliyat başarılı geçtiği takdirde bir haftaya kadar iyileşip evine taburcu olabileceğini düşünüyoruz.''

AMBULANS UÇAKLA İSTANBUL'A GETİRİLMİŞTİ

Sergen Deveci, geçirdikleri büyük kazadan sonra Amasya'da bulunan hastaneden uçak ambulansla İstanbul'a getirilmişti. Burada kaldığı hastaneye Sherlock'u getiren yakınları, oyuncuyu dostuyla buluşturmuştu.

Mavi Kadın