2022-04-02 20:00:25 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:34

Sevim Emre: Madem kitaptaki Orhan abiniz değil o zaman hayırlı olsun...

Türk Sineması'nın unutulmaz aktörlerinden Cüneyt Arkın'ın hatıralarını yazdığı kitapta bir arabeskçinin geçmesi ve Kemal Sunal'ın bu arabeskçiyi sevmediği yazılması üzerine Orhan Gencebay olduğu iddia edilmiş ve bu haberlere Sevim Emre ve Orhan Gencebay ateş püskürmüştü. Dün beklenmeyen bir gelişme oldu ve Orhan Gencebay'ın asansör fobisi, kitaptaki kişi olmadığını kanıtladı.

Sevim Emre: Madem kitaptaki Orhan abiniz değil o zaman hayırlı olsun...

84 yaşındaki 'Yaşayan Efsane' olarak adlandırılan Cüneyt Arkın, hatılarını yazdığı kitabının piyasaya çıkması üzerine, kitabın içindeki Kemal Sunal anısıyla gündeme bomba gibi düştü.  Kemal Sunal ile yakın dost olduğu bilinen Cüneyt Arkın, Sunal'ın sevmediği bir arabeskçi olduğunu yazdığı anısı ile bu arabeskçinin kim olduğu merak konusu olmuştu. Bahsi geçen arabeskçinin Orhan Gencebay olduğunu yazan haberler üzerine Orhan Gencebay 2. Sayfa programına bağlanarak Cüneyt Arkın'a ''Bana neden böyle iğrenç davranıyor'' diyerek sitem etmişti. Gencebay sözlerine:  "Tatsız bir konu. Cüneyt Arkın'ın söylediği her şey yalan ve uydurma iddialardır. Ben ne yaptıysam yüce milletime ait yerli ve milli değerlerimizi yüceltmek için yaptım. Filmlerini çok severek izlediğim rahmetli Kemal Sunal ile hiçbir zaman yan yana gelemedim. Cüneyt Arkın neden bu konuda yalan söylüyor onu anlayamadım. Arabesk tanımı son derece yanlış. Müzikle hiçbir ilgisi olmayan Cüneyt Arkın ise bu konuyu zaten hiç bilmez. Cüneyt Arkın bana neden böyle davranıyor? Yoksa düşman mı? Nedir bu zavallılık, bilinçsizlik? Cüneyt Arkın'a hayret ediyorum. Ben ona ne yaptım ki bana böyle iğrenç davranıyor? Hayatımda hiç kimseye ne kötü düşündüm ne de kötü söz söyledim. Şerefimle, onurumla, bilgimle görevimi yaptım." şeklinde devam etti.

Sevim Emre ise daha fazla dayanamayıp Orhan Gencebay'ın elinden telefonu alarak "Avukatla konuştum hukuki olarak o kitabı toplattıracağız. Saygısızlığı hazmedemem böyle bir haberi hazmedemem Orhan Gencebay gibi bir değeri kitabının reklamını yapmak için hiç kimse kullanamaz. Müsaade etmiyorum." demişti.

 

ASANSÖR FOBİSİ OLAYI ÇÖZDÜ

'Alsana Haber' programında gazeteci Nurhan Sabur canlı yayına bağlanarak bir detaya dikkat çekti ve böylece olayın çözülmesini sağladı. 

"Seyhancığım kitaptaki kişi asla Orhan Gencebay olamaz. Bunu ilk defa burada açıklıyorum. Orhan Gencebay'da asansör fobisi var."  

SEVİM EMRE ASANSÖR FOBİSİNİ ONAYLADI

Seyhan Soylu programda Sevim Emre'dan de onay alarak durumu şöyle özetledi:

"Sevgili Sevim Abla bilirsin seni çok severim. Onun adına atılan bir iftirada bizi üzer. Demek ki olay açığa kavuştuğuna göre Orhan Gencebay ve Sevim Emre davadan da kitabı toplatmaktan da vazgeçmiş demektir. Hem ayrıca aleni olarak belli ki Orhan Abi bahsi geçen kişi olamaz çünkü asansör fobisi varmış. Bunu da yıllar sonra Nurcan Sabur'un ağzından ve Sevim Abla'nın onaylamasıyla Orhan abinin asansör fobisini öğrenmiş olduk. Bu da demektir ki kitapta bahse konu olan Kemal Sunal ile Cüneyt Arkın arasındaki diyalogda asansöre binen arabeskçi ya Ferdi Tayfur, ya Müslüm Gürses ya da Hakkı Bulut... Bakalım bu kişi kim? Bu olayı artık tatlıya bağlayalım." 

 

''KİTAP HAYIRLI OLSUN''

Sevim Emre olayın açıklığa kavuşmasının ardından Seyhan Soylu'ya yaptığı açıklamada: "Seyhancığım kitaptaki kişi madem Orhan abiniz değil, O zaman hayırlı uğurlu olsun.."  ifadelerini kullarak kitabı toplatmaktan vazgeçtiklerini açıkladı.

Cüneyt Arkın'ın kitabından bahsi geçen hatıra şu şekilde anlatılıyor;  "Bir gün Hilton'un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap'tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi. Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, 'Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir' dedi" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Mavi Kadın